dnes
Pátek - zatazeno
18°C
zítra
Sobota - zatazeno
16°C
pozítří
Neděle - polojasno
18°C
Dopravní omezení čekají Pražany rovněž v srpnu
Loni v létě bylo omezení na Jiráskově mostě, v srpnu se bude pracovat na vedlejším Palackého mostě. Foto: archiv

Dopravní omezení čekají Pražany rovněž v srpnu

Řidiče v Praze čekají také v srpnu dopravní komplikace. Na jeden víkend bude kvůli diagnostice uzavřen Lanový most na Jižní spojce, opravována bude Vltavská ulice na Smíchově a pokračovat bude omezení mimo jiné na Vídeňské. Kvůli opravám bude omezen i provoz MHD. Významné uzavírky a opravy plánuje Technická správa komunikací (TSK) každoročně na letní měsíce, kdy je provoz v hlavním městě slabší. Práce v MHD provádí dopravní podnik (DPP).

Jednou z nejvýznamnějších uzavírek bude oboustranně přerušený provoz na Lanovém mostě na Jižní spojce. Kompletní uzavírka na řidiče čeká o víkendu 3. a 4. srpna, kdy bude uzavřen od sobotních 11:30 do neděle do 14:00. Uzavření si vyžádaly statické a dynamické zatěžovací zkoušky. Most tvoří jedno pole a oba směry tak jsou na jedné konstrukci, proto jej nelze zkoumat po částech a musí být uzavřen celý. Jedná se o druhou kompletní uzavírku, ta první byla předminulý víkend.

Zátěžové testy nejsou jedinou prací na mostě. TSK zde kontroluje a zkoumá také mostní lana. Od začátku prázdnin je tak provoz částečně omezen, kdy se jedná o částečný zábor jednoho jízdního pruhu. Silničáři budou do konce srpna pracovat rovněž na navazující Šterboholské radiále.

Potíže čekají řidiče od neděle 28. července ve Vltavské ulici na Smíchově. Ta bude kompletně opravena. Práce budou postupovat po částech a ulice bude vždy částečně průjezdná. Oprava skončí v prosinci. Rekonstrukce se dotkne rovněž ulice Staropramenná, a to mezi Vltavskou a Jindřicha Plachty, kde se nebude smět po dobu oprav kvůli vozidlům stavby parkovat.

Dopravu v Praze budou v srpnu komplikovat další uzavírky a omezení, která již začala. To se týká například na jihu města části Vídeňské ulice v úseku od ulice K zeleným domkům ke kruhovému objezdu u Dobronické a ulice K Libuši. Ta začala 4. června a potrvá do září. Pokračovat bude do 14. srpna oprava na nábřeží kapitána Jaroše v Praze 7, která začala letos v květnu.

Kvůli opravě železničního mostu bude do 25. srpna omezen provoz v Průběžné a V korytech v Praze 10. Oprava mostu se uskuteční v souvislosti s rekonstrukcí traťového úseku mezi stanicemi Praha-Hostivař a hlavním nádražím. Objízdné trasy povedou přes přes Bohdalec a Vršovice nebo přes Průmyslovou a Rabakovskou, případně Černokosteleckou.

Omezení čekají také cestující MHD. Kvůli výměně kolejí bude do neděle 4. srpna přerušen tramvajový provoz mezi Palackého náměstím a Výtoní v Podskalí. Na tuto výluku naváže oprava trati mezi Palackého náměstím a Andělem, která potrvá od neděle 4. srpna od asi 00:30 do neděle 11. srpna do 00:30. V srpnu bude provoz tramvají zastaven v nočních hodinách na dalších třech tratích. Stane se tak mezi Podolskou vodárnou a Sídlištěm Modřany, a to 16. srpna, mezi Hlavním nádražím a Nákladovým nádražím Žižkov a mezi stanicemi Olšanské náměstí a Flora ve čtvrtek 29. srpna a o den později mezi Hradčanskou a Prašným mostem.


Praha chystá rozšíření svozu bioodpadu rostlinného původu

14. října 2019 ve 20:22

Praha rozšiřuje možnosti svozu bioodpadu rostlinného původu. Ten tvoří v současné době až 40 procent směsného komunálního odpadu v metropoli. Vedení hlavního města chce bioodpad separovat a dále jej využívat pro výrobu bioplynu nebo kompostu. Rada hl. m. Prahy na dnešním zasedání souhlasila se...

Policie nachystala bezpečnostní opatření na fotbal se Severním Irskem

14. října 2019 v 09:04

Pražská policie přichystala v souvislosti s dnešním fotbalovým utkáním mezi mužstvy reprezentace České republiky a Severního Irska bezpečnostní opatření.

Komise vybírá vítězný projekt Nového domova

13. října 2019 v 11:02

Výstavba moderního pobytového domu pro seniory a lidi s Alzheimerovou chorobou s kapacitou 100 lůžek by mohla začít už v roce 2021. Poskytovat bude nepřetržitou 24hodinovou péči.

Další články
Nahoru