dnes
Sobota - zatazeno
8°C
zítra
Neděle - skorojasno
5°C
pozítří
Pondělí - jasno
4°C
Dopravní manévry v sobotu: běží se půlmaraton
Hervis 1/2Maraton Praha láká každoročně velké množství běžců i diváků. Ilustrační foto: www.runczech.com

Dopravní manévry v sobotu: běží se půlmaraton

V sobotu se uskuteční již 15. ročník Hervis 1/2Maratonu Praha a bude jej doprovázet řada dopravních opatření, která se budou týkat komunikací na území Městských částí Praha 1, 2, 4, 5, 7 a 8. Především komunikací, po kterých povede trasa závodu, ale i některých přiléhajících k této trase. Průběh závodu si vyžádá i některé změny v provozu MHD.

800 100 991

Bezplatná telefonická linka, na níž bude možné během soboty získat informace o dopravní situaci.

Přenosné dopravní značky se zákazem parkování na komunikacích, kudy povede trasa závodu, a na dalších komunikacích již byly umístěny.

V případě, že vozidla na komunikacích zůstanou, bude je Správa služeb hl. m. Prahy na pokyn dohlížejících policistů a strážníků odtahovat na odtahová parkoviště.

Odtažená vozidla, která nebudou v průběhu akce vyzvednuta, budou po jejím skončení vrácena zpět na místo.

Veškerou manipulaci s vozidly hradí na základě předem uzavřené smlouvy pořadatel akce, který pak může náhradu vymáhat na držiteli vozidla.

Trasa závodu povede po těchto komunikacích: 17. listopadu, nám. J. Palacha, Křížovnická, Smetanovo nábř., Masarykovo nábř., Jiráskovo nám., Rašínovo nábř., Plavecká, Botičská, Na Slupi, Ostrčilovo nám., Sekaninova, Jaromírova, Ostrčilovo nám., Na Slupi, Svobodova, Rašínovo nábř., Palackého most, Lidická, Svornosti, Strakonická, Hořejší nábř., Nábřežní, Janáčkovo nábř., most Legií, Smetanovo nábř., Křížovnická, nám. J. Palacha, Mánesův most, Klárov, nábř. E. Beneše, nábř. kpt. Jaroše, Bubenské nábř., Komunardů, Jateční, Jankovcova, Libeňský most, Štorchova, Voctářova, Rohanské nábř., Těšnovský tunel, nábř. L. Svobody, Dvořákovo nábř., Čechův most, nábř. E. Beneše, U Plovárny, Kosárkovo nábř., Mánesův most, nám. J. Palacha, 17. listopadu.

Omezení MHD

Provoz tramvají a autobusů, zejména v centrální části města, bude v průběhu dne etapovitě omezen. Dopravu v centru zajistí především linky metra, které budou v případě vyšší poptávky kapacitně posíleny.

Informace o změnách naleznou cestující na zastávkách dotčených linek, podrobné informace o všech změnách v městské hromadné dopravě jsou k dispozici na webových stránkách Dopravního podniku hl. m. Prahy na www.dpp.cz .

Bezpečnost akce

Jak bude postaráno o bezpečnost během sportovní akce? V ulici Na Rejdišti bude připraven záchranářský modul pražské záchranky GOLEM a sanitka, další sanitní vozy budou na stanovištích na Palackého nám. a na Rohanském nábřeží.

Jedna sanitka pojede jako doprovodné vozidlo za posledním běžcem. Další zdravotníci budou rozmístěni na trase závodu na občerstvovacích a osvěžovacích stanicích.

Na bezpečnost a veřejný pořádek podél trasy dohlédnou strážníci, policisté zaměří hlavní síly a prostředky na řízení dopravy na křižovatkách a poskytne doprovodná vozidla.


Autor: Renata Rákosová
Další články
Nahoru