Dnes Úterý - jasno 14°C
Zítra Středa - jasno 11°C
Úterý 30. 5. 2023
Svátek má Ferdinand
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Doprava

Dopravní hřiště Plamínkové ožilo. Soutěžili zde mladí cyklisté

Oblastní kolo Dopravní soutěže mladých cyklistů se uskutečnilo ve čtvrtek 4. května na dětském dopravní hřišti Plamínkové v Praze 4. Akce se účastnili žáci základních škol ve dvou věkových kategoriích, kteří se utkali v teoretické i praktické části soutěže. Dopravní soutěž je vyvrcholením celoroční výuky dopravní výchovy žáků základních škol.

„Přeji vám všem, ať vám drnčí kolečka a úspěšně dojedete nejen na konec dnešní soutěže, ale bezpečný průjezd i na silnicích mimo dopravní hřiště,“ popřál soutěžícím starosta Ondřej Kubín (ODS). „Je důležité, aby si děti osvojily bezpečné chování v silničním provozu, proto si vážím práce městské policie, která na našem dopravním hřišti stará o výuku dopravní výchovy,“ dodal.

Děti ze základních škol městské části Praha 4 byly rozděleny do týmů a měly za úkol přesvědčit rozhodčí o svých znalostech pravidel provozu na pozemních komunikacích, a to jak v teoretické, tak v praktické části. Mezi další disciplíny patřila oblíbená jízda zručnosti a rovněž zásady první pomoci.

Vítězná družstva obou kategorií (mladších i starších žáků) budou reprezentovat městskou část Praha 4 na krajském kole Dopravní soutěže mladých cyklistů, které se uskuteční 31. května.

V kategorii mladších i starších žáků zvítězily týmy Základní školy Na Líše. Ani ostatní zúčastněné týmy si nevedly špatně, a proto si odnesly zasloužené ceny. Ty jim přišla předat zastupitelka a předsedkyně Výboru pro bezpečnost Zastupitelstva městské části Praha 4 Lucie Michková (ODS).

„Přeji vám všem, ať se na silnicích cítíte bezpečně, a to nejen na cestě do školy, a vítězům přeji hodně štěstí v krajském kole,“ řekla na závěr účastníkům soutěže Lucie Michková.


Autor: Alo

Na Rock for People vlakem a se slevou

Včera v 11:33

Od 8. do 11. června se bude v Hradci Králové konat hudební festival Rock for People. Návštěvníci, kteří se na něj vypraví vlakem Českých drah, mohou využít cenově zvýhodněné nabídky Vlak+ Rock for People.

Dopravní vycházka v Praze 6: Elektrifikace linky 131

26. května 2023 v 11:59

Radní pro dopravu Prahy 6 Ondřej Matěj Hrubeš zve v pondělí 29. května na dopravní vycházku na téma elektrifikace linky 131.

Praha 11: Linku 213 se povedlo zachránit, změn v dopravě bude od soboty hodně

25. května 2023 ve 20:05

Od soboty 27. května dojde v souvislosti s prodloužením tramvajové tratě z Modřan na Libuš k několika změnám v dopravě v rámci Jižního Města. Například nová linka 126 nabídne od poslední květnové soboty obyvatelům Jižního Města časté spojení s Křeslicemi a nádražím v Uhříněvsi. Nahradí například...

ČD posílí dopravu na sobotní Pochod Praha – Prčice

18. května 2023 ve 12:26

České dráhy výrazně posílí dopravu na 56. ročník Pochodu Praha – Prčice, který se koná už tuto sobotu 20. května. Vzhledem k očekávanému velkému zájmu o přepravu do míst startů dopravce vypraví na trati z Prahy přes Benešov u Prahy a Olbramovice do Tábora a Sedlčan posilové vlaky a zvětší kapacitu...

Zklidňování dopravy na obou březích Vltavy? Zastupitelé Prahy 1 schválili memorandum

17. května 2023 ve 21:02

Na návrh radního pro dopravu Prahy 1 Vojtěcha Ryvoly (ANO) projednali zastupitelé Prahy 1 Memorandum o zklidnění dopravy na obou březích Vltavy.

Praha 6: Nové možnosti parkování pro dědinské

16. května 2023 v 08:49

Obyvatelé Dědiny mohou od května parkovat na nevyužívané odstavné ploše v blízkosti sídliště. Praha 6 se na tom dohodla s majitelem pozemku, ministerstvem obrany. Částečně se tak podaří nahradit parkovací místa, která dočasně chybí kvůli stavbě tramvajové trati a...

Další články
Nahoru