Dnes Úterý - zatazeno 22°C
Zítra Středa - obcasny-dest 21°C
Úterý 21. 5. 2024
Svátek má Monika
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Doprava

Dopravní hřiště Plamínkové ožilo. Soutěžili zde mladí cyklisté

Oblastní kolo Dopravní soutěže mladých cyklistů se uskutečnilo ve čtvrtek 4. května na dětském dopravní hřišti Plamínkové v Praze 4. Akce se účastnili žáci základních škol ve dvou věkových kategoriích, kteří se utkali v teoretické i praktické části soutěže. Dopravní soutěž je vyvrcholením celoroční výuky dopravní výchovy žáků základních škol.

„Přeji vám všem, ať vám drnčí kolečka a úspěšně dojedete nejen na konec dnešní soutěže, ale bezpečný průjezd i na silnicích mimo dopravní hřiště,“ popřál soutěžícím starosta Ondřej Kubín (ODS). „Je důležité, aby si děti osvojily bezpečné chování v silničním provozu, proto si vážím práce městské policie, která na našem dopravním hřišti stará o výuku dopravní výchovy,“ dodal.

Děti ze základních škol městské části Praha 4 byly rozděleny do týmů a měly za úkol přesvědčit rozhodčí o svých znalostech pravidel provozu na pozemních komunikacích, a to jak v teoretické, tak v praktické části. Mezi další disciplíny patřila oblíbená jízda zručnosti a rovněž zásady první pomoci.

Vítězná družstva obou kategorií (mladších i starších žáků) budou reprezentovat městskou část Praha 4 na krajském kole Dopravní soutěže mladých cyklistů, které se uskuteční 31. května.

V kategorii mladších i starších žáků zvítězily týmy Základní školy Na Líše. Ani ostatní zúčastněné týmy si nevedly špatně, a proto si odnesly zasloužené ceny. Ty jim přišla předat zastupitelka a předsedkyně Výboru pro bezpečnost Zastupitelstva městské části Praha 4 Lucie Michková (ODS).

„Přeji vám všem, ať se na silnicích cítíte bezpečně, a to nejen na cestě do školy, a vítězům přeji hodně štěstí v krajském kole,“ řekla na závěr účastníkům soutěže Lucie Michková.


Autor: Alo

Národní technické muzeum spouští v expozici Doprava mobilního průvodce TourStories

17. května 2024 ve 14:12

Přijďte oslavit Mezinárodní den muzeí do Národního technického muzea. Do všech poboček NTM bude v sobotu 18. května snížené vstupné. V Praze se muzeum připojuje k festivalu Máme otevřeno a pro návštěvníky připravilo zdarma program: poprvé si mohou vyzkoušet v Dopravní hale průvodce v aplikaci...

Stržená trolej zastavila provoz tramvají na Výtoni

16. května 2024 v 09:16

Provoz tramvají na Výtoni zastavila dnes ráno krátce před půl sedmou stržená trolej. Na svědomí to měl řidič nákladního auta, které projíždělo frekventovanou křižovatkou. K obdobným událostem dochází v místě opakovaně. Jak uvedl dopravní podnik na svém webu, ke stržení troleje a přerušení provozu...

Praha 6 slaví 45 let linky 180

16. května 2024 v 08:17

Třikrát byla zavedená, dvakrát zrušená. Od 28. května 1979 jezdí linka 180 v trase, která z velké části vede Prahou 6. Ve čtvrtek 30. května od 18 hodin můžete oslavit 45 let linky 180 na šestce jízdou muzejním autobusem jak v historické, tak současné trase.

Nové zóny placeného stání na Hradčanech a ve Vokovicích

15. května 2024 ve 14:25

Na základě požadavku Prahy 6 došlo k rozšíření zón placeného stání v oblasti Hradčan a Vokovic.

Kvůli závadě nejezdilo na soupravě nejezdilo metro na části linky B

15. května 2024 v 09:37

Technická závada na jedné ze souprav přerušila ve středu od 6:45 na půl hodiny provoz metra na lince B v úseku mezi stanicemi Českomoravská a Černý Most. Cestující mohli v době omezení využít autobusové a tramvajové linky, dopravní podnik jejich trasy prodloužil.

Setkání veřejnosti k plánovaným změnám křižovatky Táborská a Sezimova

13. května 2024 v 08:03

Praha 4 zve obyvatele na veřejné setkání k plánovaným změnám na křižovatce ulic Táborská a Sezimova. Dlouholetým problémem je zde přechod u základní školy, místo je nepřehledné a rizikové.

Uzavření Lednické ulice

11. května 2024 v 10:54

V termínu od 13. do 22. května bude obousměrně uzavřena Lednická ulice v úseku mezi nádražím Kyje a Morušovou ulicí. V celém úseku se bude opravovat povrch vozovky a mostní konstrukce.

Další články
Nahoru