dnes
Úterý - jasno
6°C
zítra
Středa - prehanky-snih
3°C
pozítří
Čtvrtek - obcasny-dest
6°C
Pražská politika

Dopravní centrum Malovanka nebude stavět vítěz soutěže

Dopravní středisko Malovanka nebude stavět vítězná firma, kterou vybrala rada na květnovém jednání. Radní dnes vzali původní rozhodnutí zpět a vybrali společnost, která skončila ve výběrovém řízení na třetím místě. Stavba tak vyjde zhruba o 24 milionů dráž. Rozpočet je 501 milionů. Zjistila ČTK z neveřejného materiálu.

Náklady na celou stavbu včetně technologií by se podle původních plánů měly pohybovat nad hranicí miliardy korun. Z dopravního centra bude řízen provoz v metropoli, včetně tunelového komplexu Blanka.

Pražský magistrát podle dnešního rozhodnutí nakonec smlouvu uzavře se Sdružením VCES – MODOS. Původně vybrané Sdružení pro Malovanku mělo dlouho plánovaný dispečink postavit za 477 milionů korun. Vítěz soutěže i firma, která skončila druhá, podle podkladů pro radu „odmítli součinnost při uzavírání smlouvy“.


Praha 3: Nemůžete se za závažných důvodů dostavit k volbám?

12. ledna 2018 v 09:14

Volič může požádat ze závažných důvodů obecní úřad a ve dnech voleb okrskovou volební komisi o to, aby mohl hlasovat mimo volební místnost, a to pouze v územním obvodu volebního okrsku, pro který byla okrsková volební komise zřízena.

Další články
Nahoru