dnes
Čtvrtek - zatazeno
5°C
zítra
Pátek - obcasny-dest
4°C
pozítří
Sobota - jasno
3°C
Pražská doprava

Doprava u Vítězného náměstí kolabuje, plynulost by měl zvýšit nový semafor ve Svatovítské

Ve Svatovítské ulici u Vítězného náměstí v Praze 6 od července řídí dopravu ve zkušebním provozu světelný semafor. Podle radnice, která o jeho instalaci dlouho žádala, zlepší plynulost dopravy.

„Instalace je vedena snahou o zlepšení stávající situace a zvýšení plynulosti provozu na Vítězném náměstí. Cílem je tedy ověřit model tohoto řízení v návaznosti na okružní křižovatku, kde výjezd na Svatovítskou (obdobně jako i opačný směr z centra) je velmi silně ovlivněn přecházejícími chodci. Krátkodobě instalované zařízení bude představovat podklad pro dopravní průzkum, zda může být v budoucnu z důvodů zvýšení plynulosti provozu na této významné komunikační síti užita v místě trvalá signalizace,“ uvedl Martin Polách (ANO), zástupce starosty zodpovědný mimo jiné za problematiku dopravy.

Semafory jsou podle facebookové stránky Strany zelených v místě zbytečné. „Zelená pro automobily má zde totiž delší interval než o několik set metrů výše na Prašném mostě. Důsledkem je další omezení chodců, kterým na trojrozměrné slalomové dráze jménem ‚bariérový přechod‘ přibyly další překážky – auta stojící přímo na zebře," tvrdí opozice.

„Negativem opatření je skutečnost, že provizorní řešení nemůže být provedeno bezbariérovou formou, nicméně osoby s omezenou schopností pohybu nebo orientace mohou využít bezbariérový přechod pro chodce u vnějšího rondelu náměstí, který je vzdálen 30 metrů od dočasně upraveného přechodu. Pokud by se opatření osvědčilo, bude realizována potřebná bezbariérová úprava. V opačném případě přistoupíme k alternativnímu řešení,“ dodal starosta Prahy 6 Ondřej Kolář.

Situaci na Vítězném náměstí navíc zhoršila uzavírka Korunovační ulice, která potrvá do konce roku. Vzhledem k tomu, že jde o významnou spojnici mezi Prahou 6 a Prahou 7, očekává radnice zvláště v září a říjnu významné komplikace.


Další články
Nahoru