dnes
Pondělí - zatazeno
5°C
zítra
Úterý - zatazeno
6°C
pozítří
Středa - polojasno
3°C
Pražská doprava

Doprava na Barrandov se vrátí o deset let zpět

Lidé z Barrandova mají stále v živé paměti, když se museli při cestě do centra trmácet přeplněnými autobusy. Nyní si kvůli tramvajové výluce na trati Smíchovské nádraží – Sídliště Barrandov deset let staré zážitky připomenou. Naštěstí jen na týden.

Když se na podzim roku 2003 slavnostně otevírala tramvajová trať na Barrandov, spousta lidí z této části Prahy si hluboce oddechla. Místo autobusů, které často nabíraly velké zpoždění v zácpách, mohli začít jezdit tramvajemi, kterým nic takového nehrozilo.

Nyní se do autobusů vrátí, ale jen příští týden. Od pondělí do pátku totiž bude kvůli opravě trati probíhat v několik kilometrů dlouhém úseku výluka.

Změny tras se dotknou tramvajových linek 6, 12, 14, 20 a 54, které budou ve směru z centra ukončeny v zastávce Smíchovské nádraží.

Po dobu výluky bude zavedena v nepřetržitém provozu náhradní autobusová doprava X12 v trase Smíchovské nádraží – Sídliště Barrandov, která však nebude zajíždět do oblasti Zlíchova a Hlubočep.

Pro cestu do této oblasti Zlíchova a Hlubočep bude vhodné využít autobusovou linku 120 odjíždějící z terminálu Na Knížecí. V ranní špičce od 7 do 9 hodin zavede dopravní podnik ve směru Na Knížecí posilovací spoje ze zastávky Slivenecká.

K dopravě do oblasti Zlíchova bude také možné využít prodlouženou linku číslo 128. Ta bude po dobu výluky vedena v trase Na Knížecí – Žvahov – Na Knížecí. V úseku Na Knížecí – Zlíchov bude v obou směrech zastavovat ve stávajících zastávkách linky číslo 120.

A jak se kvůli výluce dočasně změní autobusové zastávky? Zastávka Lihovar se pro směr na Smíchovské nádraží přemístí do Strakonické ulice před křižovatku s ulicí Císařská louka.

Do protisměru za křižovatku s ulicí U Královské louky bude, pouze pro linku číslo 253, přemístěna výstupní zastávkaSmíchovské nádraží.


Autor: Dalibor Kracík
Další články
Nahoru