dnes
Neděle - prehanky-snih-dest
5°C
zítra
Pondělí - obcasny-dest
6°C
pozítří
Úterý - obcasny-dest
10°C
Dopít, doslavit a už nepřekážet. Na silvestrovský mejdan naváže tři hodiny po půlnoci velký úklid
Loňský novoroční úklid na Václavském náměstí. Foto: archiv

Dopít, doslavit a už nepřekážet. Na silvestrovský mejdan naváže tři hodiny po půlnoci velký úklid

Novoroční úklid v Praze začne 1. ledna ve tři hodiny ráno. Stroje vyjedou nejdříve do horní části Václavského náměstí. Metaři vyrazí do terénu o dvě hodiny později.

Auta se vrátí do centra kolem osmé hodiny. Václavské i Staroměstské náměstí, Karlův most a další plochy centrální Prahy budou, pokud to umožní klimatické podmínky, uklizeny během dopoledne, dočištění bočních ulic bude probíhat i v odpoledních hodinách.

novorocni-uklid8-clanek-nahled Novoroční úklid nejnavštěvovanějších míst Prahy zajistí zhruba 120 pracovníků a 30 úklidových mechanizmů různých typů. Minulý rok bylo odvezeno 40 tun odpadu.

„V případě, že bude i 1. ledna sníh, může být úklid spojený s jeho odvozem prodloužen až o 48 hodin. Nárůst nákladů v takovém případě odhadujeme až na dvojnásobek,“ říká tiskový mluvčí Pražských služeb Radim Mana

novorocni-uklid2-clanek-nahled Znečištěný sníh bude odvezen na náplavku Na Františku. Po jeho roztátí se uklidí nečistoty v něm obsažené (střepy, konfety, zbytky pyrotechniky) a odvezou se do spalovny. Pokud by sníh nebyl, silvestrovský odpad by putoval do spalovny přímo.

Metropoli přijde novoroční úklid, včetně kompletního dopravního opatření, na zhruba jeden milion korun.


Další články
Nahoru