dnes
Sobota - zatazeno
8°C
zítra
Neděle - skorojasno
5°C
pozítří
Pondělí - jasno
4°C

Domy v Dejvicích už mají pitnou vodu

Opakované rozbory vody z postižených domů v Dejvicích (jedná se o 15 domů) ukázaly, že voda je zcela bez baktérií a její kvalita odpovídá vyhlášce ministerstva zdravotnictví č. 252/2004 Sb. Na základě výsledků rozborů hygienik hlavního města Prahy povolil používání vody opět jako pitné.

Jde o domy v ulicích Na Kotlářce 16/9 a 1, Na Kocínce č. 49, 50, 207/1, 1784/2, Bílá č. 1, 3, 5, 7 a 6, Božkova č. 4,6,10 a 12. Obyvatelé budou opět informování letáky na vchodech domů a pomocí sms zpráv a informaci také dostávají i vlastníci domů.
 
Pravděpodobnou příčinou kontaminace vody je, že zřejmě některý z postižených domů má již nefunkční nebo mu zcela chybí zpětná klapka ve vodoměrné soustavě, a tím že došlo k poklesu tlaku v síti, došlo k nasátí vody z přípojky do veřejné sítě. Naštěstí okamžitým zásahem na síti PVK izolovaly  postižené domy, zavedly zvýšenou chloraci a proplachy.

Díky okamžité sanaci se podařilo zabránit šíření mikrobiologického znečištění dál.

PVK pravidelně po havárií kontrolují kvalitu vody a odebírají vzorky vody, všechny vzorky byly v pořádku, až výsledky z tohoto týdne ukázaly kontaminaci. Tím, že to PVK rychle odhalily a zavedly nápravná opatření, tak se kontaminace nerozšířila víc, Bylo zvýšeno chlorování i ve vodojemu do celé oblasti. Do všech ulic byly ihned navozeny cisterny s pitnou vodou.
 
Zvýšené chlorování na vodojemu pro tuto oblast je prováděno preventivně i o víkendu, o víkendu bude i nadále zvýšena pohotovost v laboratořích PVK pro případné rozbory vody.

K podobným událostem dochází maximálně 3 x do roka.
 
V postižených domech budou automaticky provedeny odečty vodoměrů a po dobu, kdy domy dostávaly nepitnou vodu, nebudou za vodné a stočné platit.
 
Občané jsou informování stejnou cestou jako při oznámení závady. Jsou na domy vyvěšeny letáky, dále byly rozeslány sms těm lidem, kteří jsou zaregistrováni a také všichni vlastníci domů dostali podrobný informační dopis.


Acise a Galateu v Händelově opeře ztvární operní pěvci i loutky

Dnes v 08:47

Soubor staré hudby Collegium Marianum s mezinárodním renomé uvede v neděli 26. listopadu v Divadle ABC pastorální operu Georga Fridricha Händela Acis a Galatea v originálním společném nastudování s loutkovým divadlem Buchty a loutky. Unikátní představení je součástí podzimních Barokních večerů,...

Výstava: Pištěk u Sklenáře

Dnes v 07:22

Galerie Zdeněk Sklenář v Salvátorské 6 představuje do 9. prosince výstavu Theodora Pištěka, předního českého malíře a návrháře kostýmů – držitele Oscara za kostýmní realizaci filmu Amadeus režiséra Miloše Formana.

Malostranská – Chotkovy sady: Nepojedou tramvaje

Dnes v 07:07

Z důvodu opravy tramvajové trati je od dnešní dne do pondělí 4. prosince do 0.30 hodin obousměrně přerušen provoz tramvají v úseku Malostranská – Chotkovy sady.

Vánoční jarmark v Sue Ryder

Dnes v 06:59

Adventně se naladit můžete dnes od 10 do 18 hodin na jarmarku v Michelském dvoře.

Předvánoční oslava polévek v Karlíně

Dnes v 06:52

Už naše babičky říkaly, že polévka je grunt a základ každého dne. Různé druhy polévek a příjemný doprovodný program najdete dnes od 8 do 14 hodin na Karlínském farmářském trhu.

Předvánoční pyžamková party v Baby Clubu Juklík

Včera v 18:08

Potřebujete v klidu zabalit vánoční dárky, dozdobit perníčky bez asistence malých pomocníků nebo si prostě jenom užít trochu klidu pro sebe? Pošlete svoje ratolesti od 15. do 16. prosince 2017 na Pyžamkovou party v Juklíku v Praze 5.

Vulgarity v tramvaji. Mladík pod vlivem alkoholu obtěžoval cestující

Včera ve 14:58

Z tramvaje až na záchytku se dostal mladý muž, který posilněn notnou dávkou alkoholu obtěžoval spolucestující hlasitým křikem a vulgárními nadávkami.

Pražští taxikáři se dnes sešli před ministerstvem dopravy

Včera ve 12:19

Několik pražských taxikářů se dnes sešlo před ministerstvem dopravy na Nábřeží Ludvíka Svobody. Protestovali proti fungování společnosti Uber. Zda budou v akcích pokračovat, zatím není jasné.

Festival Týden ukrajinského filmu od pondělí v kinech

Včera v 10:43

Ukrajinská kinematografie má v Praze vlastní festival. V pondělí 27. listopadu začne v kině Atlas Týden ukrajinského filmu, který nabídne hrané filmy i dokument natočené v posledních dvou letech i klenot filmových archivů. 

Tunelový komplex Blanka bude v noci v sobotu uzavřen

Včera v 09:22

Z důvodu pravidelné údržby a kontroly technologie tunelů bude probíhat úplná noční uzávěra Tunelového komplexu Blanka od soboty 25. listopadu od 23 hodin do neděle 26. listopadu do 5 hodin.

Další krátké zprávy
Nahoru