Dnes Čtvrtek - zatazeno 4°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 7°C
Čtvrtek 15. 4. 2021
Svátek má Anastázie
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Seniorská Praha

Domovy pro seniory v Praze 2 spustily další novinku

Centrum sociálních služeb Praha 2 přišlo v tomto předvánočním období s další novinkou. Vedle audio či videohovorů budou moci klienti v domovech pro seniory nově využívat specializované místnosti a setkávat se tak s rodinnými příslušníky i přáteli. 

Pracovníci Centra sociálních služeb Praha 2 poskytují svým klientům špičkovou péči a nejinak je tomu i v tomto náročném období, kdy nezapomínají ani na psychickou pohodu svých svěřenců. Zároveň jdou s dobou a nebojí se využívat moderní techniku. Se zákazem návštěv v zařízeních sociálních služeb nabídli seniorům možnost využití  audio či videohovorů s blízkými a zprostředkovali také nový druh zábavy v podobě virtuálního cestování.

Klienti takové zpestření uvítali, díky brýlím pro virtuální realitu procestovali kus světa, podívali se na místa známá i neznámá, k moři, do vybrané metropole, za památkami apod. Nyní s postupným rozvolňováním vládních opatření přišli pečovatelé s další novinkou – zřízením specializované návštěvní místnosti.

„V Centru sociálních služeb Praha 2, konkrétně v domovech pro seniory, jsme zase o krok blíž příjemným a milým setkáváním s rodinou a přáteli. Instalací průhledné stěny s komunikačním zařízením zůstanou naši klienti i personál v bezpečí,“ přibližuje opatření ředitelka Centra sociálních služeb Praha 2 Martina Polanská.

„Jsem opravdu moc ráda, že můžeme našim seniorům po dlouhých týdnech, kdy byli v domovech kvůli vládním opatřením odloučeni od svých blízkých a nemohli přijímat návštěvy, něco takového dopřát. Vím jak je to pro ně těžké, a proto je tato novinka důležitým krokem k jejich psychické pohodě. Jsem pevně přesvědčena, že improvizované návštěvní místnosti budou zvlášť v nadcházejícím předvánočním čase hojně využívány,“ ocenila práci pečovatelů centra místostarostka Prahy 2 Alexandra Udženija, v jejíž gesci je sociální oblast.

Rodinní příslušníci si tak mohou v případě zájmu návštěvu rezervovat telefonicky přímo v jednotlivých zařízeních v ulicích Máchova a Jana Masaryka zde.


Praha 15 pomůže seniorům 65+

Včera ve 20:10

Od 14. dubna mají možnost se registrovat k očkování také senioři 65+. Stejně tak, jako radnice Patnáctky pomáhala starším ročníkům, je připravena pomoci seniorům 65+.

Praha 4: Plavenky pro seniory budou platit i o prázdninách

13. dubna 2021 ve 21:32

Plavenky zakoupené v roce 2020 mají prodlouženou platnost až do 31. prosince letošního roku. V současné době ale není jisté, kdy bude bazén v Podolí zpřístupněn veřejnosti.

Praha 2 pomůže seniorům 70+ s tiskem certifikátu

13. dubna 2021 ve 21:18

Pokud jste absolvovali obě dávky vakcíny proti Covid-19, přišel vám do emailu „Certifikát o provedené vakcinaci“ od Ministerstva zdravotnictví, nemáte možnost si dokument vytisknout a potřebujete pomoci, pomůže radnice.

Praha 9: Roušky a respirátory pro seniory

28. března 2021 v 07:22

Radnice deváté městské části začala již při první vlně epidemie, na jaře loňského roku, každé pondělí vydávat zdarma spolu s dezinfekcí i roušky svým seniorům.

Praha 6: Pomoc s cestou na očkování

26. března 2021 v 19:11

Provoz mobilního očkovacího týmu ÚVN bude končit, radnici Prahy 6 se podařilo zřídit dobrovolnickou iniciativu, která může pomoci potřebným.

Praha 4 gratuluje, Eduard Marek oslavil 104. narozeniny

18. března 2021 v 09:17

Praha 4 přeje hodně zdraví a životního optimismu svému čestnému občanu Eduardu Markovi, který v březnu oslavil 104. narozeniny.

Pomoc pro nejpotřebnější občany Prahy 15

17. března 2021 v 09:13

Minulý týden obdržela patnáctá městská část pro nejpotřebnější občany a klienty DPS Janovská a SOJ Parmská od společnosti Wero Energy věcný dar v celkové hodnotě 250 000 korun.

Respirátory vydává Praha 4 na Nuselské radnici

16. března 2021 ve 14:13

Praha 4 rozdala v úterý a ve čtvrtek 9. a 11 března zhruba 1500 respirátorů, které si na třech distribučních místech vyzvedlo asi 500 obyvatel. V dalších dnech bude Praha 4 respirátory rozdávat svým obyvatelům pouze na historické Nuselské radnici – Táborská 500/30.

Klienti Domova Sulická pro lidi se zdravotním postižením se zapojí do Ponožkové výzvy

16. března 2021 ve 12:26

Každoročně se v několika zemích Evropy vyhlašuje na Světový den Downova syndromu 21. března takzvaná ponožková výzva. Lidé si obléknou rozdílné ponožky a fotky sdílejí na facebooku s hastag #PonozkoaVyzva. Projekt je zaměřen na pomoc organizacím, které podporují lidi s Downovým...

Služba Senior Taxi funguje i v Praze 11

15. března 2021 v 11:21

Praha 11 se dnes připojila k dalším městským částem a obcím, které pro své občany provozují službu Senior Taxi. Dotovanou přepravu mohou na Jižním Městě využívat jak senioři starší 75 let, tak handicapovaní.

Praha 2 pokračuje v očkování

12. března 2021 v 10:19

Zájem o očkování organizované přímo městskou částí Praha 2 trvá, pracovníci infolinky Prahy 2 od začátku fungování linky odbavili více než 2,5 tisíce volajících.

Praha 8: Gerontocentrum slouží jako očkovací místo

8. března 2021 v 18:44

Do očkování seniorů proti covid-19 se zapojí Gerontologické centrum Praha 8.

Praha 4: Loňské plavenky mohou senioři využít až do konce letošního roku

4. března 2021 v 08:03

Nevyčerpané vstupenky do Plaveckého stadiónu Podolí z loňského roku, plavenky, zůstávají v platnosti až do 31. prosince 2021. Umožňuje to dohoda mezi čtvrtou městskou částí a Českou unií sportu, provozovatelem stadionu, kterou schválila Rada městské části Praha 4. Lidé tak budou moci loňské...

Další články
Nahoru