Dnes Sobota - oblacno 15°C
Zítra Neděle - polojasno 11°C
Sobota 21. 5. 2022
Svátek má Monika
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Seniorská Praha

Domovy pro seniory v Praze 2 spustily další novinku

Centrum sociálních služeb Praha 2 přišlo v tomto předvánočním období s další novinkou. Vedle audio či videohovorů budou moci klienti v domovech pro seniory nově využívat specializované místnosti a setkávat se tak s rodinnými příslušníky i přáteli. 

Pracovníci Centra sociálních služeb Praha 2 poskytují svým klientům špičkovou péči a nejinak je tomu i v tomto náročném období, kdy nezapomínají ani na psychickou pohodu svých svěřenců. Zároveň jdou s dobou a nebojí se využívat moderní techniku. Se zákazem návštěv v zařízeních sociálních služeb nabídli seniorům možnost využití  audio či videohovorů s blízkými a zprostředkovali také nový druh zábavy v podobě virtuálního cestování.

Klienti takové zpestření uvítali, díky brýlím pro virtuální realitu procestovali kus světa, podívali se na místa známá i neznámá, k moři, do vybrané metropole, za památkami apod. Nyní s postupným rozvolňováním vládních opatření přišli pečovatelé s další novinkou – zřízením specializované návštěvní místnosti.

„V Centru sociálních služeb Praha 2, konkrétně v domovech pro seniory, jsme zase o krok blíž příjemným a milým setkáváním s rodinou a přáteli. Instalací průhledné stěny s komunikačním zařízením zůstanou naši klienti i personál v bezpečí,“ přibližuje opatření ředitelka Centra sociálních služeb Praha 2 Martina Polanská.

„Jsem opravdu moc ráda, že můžeme našim seniorům po dlouhých týdnech, kdy byli v domovech kvůli vládním opatřením odloučeni od svých blízkých a nemohli přijímat návštěvy, něco takového dopřát. Vím jak je to pro ně těžké, a proto je tato novinka důležitým krokem k jejich psychické pohodě. Jsem pevně přesvědčena, že improvizované návštěvní místnosti budou zvlášť v nadcházejícím předvánočním čase hojně využívány,“ ocenila práci pečovatelů centra místostarostka Prahy 2 Alexandra Udženija, v jejíž gesci je sociální oblast.

Rodinní příslušníci si tak mohou v případě zájmu návštěvu rezervovat telefonicky přímo v jednotlivých zařízeních v ulicích Máchova a Jana Masaryka zde.


Autor: TZ, red

Pro seniory z Prahy 10 se vaří v nové kuchyni

13. května 2022 ve 14:35

Kuchyně, v níž se každý den připravují obědy pro čtyři stovky seniorů z Prahy 10, září novotou. Kulinářský prostor v Sámově ulici prošel rekonstrukcí po půlstoletí, nyní už je v plnohodnotném provozu. Kromě nájemníků místního Domu spokojeného žití se tady vaří i pro klienty domovů z Vršovického...

Do Třebonického pivovaru na pivo

10. května 2022 v 15:45

Radnice Prahy 13, Středisko sociálních služeb Lukáš a Klub seniorů pořádají po pandemické přestávce oblíbený pochod do Třebonického pivovaru na pivo.

Senioři Prahy 15 pojedou do Třeboně

10. května 2022 v 08:58

Vedení Prahy 15 plánuje pokračovat v seniorských zájezdech. Po prvním výletu na zámek Loučeň a po dlouhé pauze vyvolané pandemií pojedou senioři na výlet do jihočeské Třeboně, kde si projdou zámek, navštíví okolí rybníka Svět, možná i Schwarzenberskou hrobku.

Květnová Hudební kavárna v Cafe Terezie

7. května 2022 v 16:13

Ve středu 11. května můžete od 19 hodin v Cafe Terezie navštívit Hudební kavárnu.

Turnaje ve stolním tenise na Elizze

5. května 2022 v 19:03

Pro fanoušky stolního tenisu připravila Praha 11 tři turnaje, které budou probíhat v květnu v herně Brandlova.

V klubu seniorů se slavily narozeniny

5. května 2022 ve 12:32

První květnový Klub seniorů v Praze 13 byl ve znamení oslav. Za zvuků živé hudby oslavila paní Růžena Kocinová 85 let.

Na Jižním Městě se slavila další stovka

26. dubna 2022 v 11:50

Sto let oslavila 20. dubna paní Boženka Malá z Domova pro seniory na Jižním Městě.

Praha 11: Mozkový jogging pro seniory

25. dubna 2022 ve 20:04

Nemůžete se vzpomenout, pro co jste šli? Nevybaví se vám jméno herce, zpěváka nebo název filmu? Zrazuje vás krátkodobá paměť? Mozek je sval a potřebuje trénovat. 

Mozkový jogging pro seniory v Praze11

18. dubna 2022 v 19:49

Už jste si párkrát nemohli vzpomenout, pro co jste šli do vedlejší místnosti? Nevybaví se vám jméno herce, zpěváka nebo název filmu? Zrazuje vás krátkodobá paměť? Mozek je sval a potřebuje trénovat. 

Další články
Nahoru