Dnes Úterý - zatazeno 23°C
Zítra Středa - obcasny-dest 20°C
Úterý 3. 8. 2021
Svátek má Miluše
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Seniorská Praha

Domovy pro seniory v Praze 2 spustily další novinku

Centrum sociálních služeb Praha 2 přišlo v tomto předvánočním období s další novinkou. Vedle audio či videohovorů budou moci klienti v domovech pro seniory nově využívat specializované místnosti a setkávat se tak s rodinnými příslušníky i přáteli. 

Pracovníci Centra sociálních služeb Praha 2 poskytují svým klientům špičkovou péči a nejinak je tomu i v tomto náročném období, kdy nezapomínají ani na psychickou pohodu svých svěřenců. Zároveň jdou s dobou a nebojí se využívat moderní techniku. Se zákazem návštěv v zařízeních sociálních služeb nabídli seniorům možnost využití  audio či videohovorů s blízkými a zprostředkovali také nový druh zábavy v podobě virtuálního cestování.

Klienti takové zpestření uvítali, díky brýlím pro virtuální realitu procestovali kus světa, podívali se na místa známá i neznámá, k moři, do vybrané metropole, za památkami apod. Nyní s postupným rozvolňováním vládních opatření přišli pečovatelé s další novinkou – zřízením specializované návštěvní místnosti.

„V Centru sociálních služeb Praha 2, konkrétně v domovech pro seniory, jsme zase o krok blíž příjemným a milým setkáváním s rodinou a přáteli. Instalací průhledné stěny s komunikačním zařízením zůstanou naši klienti i personál v bezpečí,“ přibližuje opatření ředitelka Centra sociálních služeb Praha 2 Martina Polanská.

„Jsem opravdu moc ráda, že můžeme našim seniorům po dlouhých týdnech, kdy byli v domovech kvůli vládním opatřením odloučeni od svých blízkých a nemohli přijímat návštěvy, něco takového dopřát. Vím jak je to pro ně těžké, a proto je tato novinka důležitým krokem k jejich psychické pohodě. Jsem pevně přesvědčena, že improvizované návštěvní místnosti budou zvlášť v nadcházejícím předvánočním čase hojně využívány,“ ocenila práci pečovatelů centra místostarostka Prahy 2 Alexandra Udženija, v jejíž gesci je sociální oblast.

Rodinní příslušníci si tak mohou v případě zájmu návštěvu rezervovat telefonicky přímo v jednotlivých zařízeních v ulicích Máchova a Jana Masaryka zde.


Praha 4: Nordic Walking pro seniory a 50+

Včera v 07:45

Bezplatné lekce Nordic Walking pro seniory a osoby 50+ se konají každé úterý od 14 hodin mimo svátky do 26. října.

Praha 1: Pohodové melodie pro starší a pokročilé

30. července 2021 v 15:40

Praha 1 zve nejen seniory na Pohodové melodie pro starší a pokročilé, tentokrát pod názvem „Písničky z Divadla Semafor“ na Střeleckém ostrově.

Desatero domácí ekologie. Školení nejen pro seniory Prahy 13

14. července 2021 ve 12:37

V pondělí 12. července se v obřadní síni radnice Prahy 13 konalo školení nejen pro seniory, tématem byl udržitelný rozvoj.

Soutěž: Prarodiče tvoří s vnoučaty

13. července 2021 ve 12:00

Odbor zdravotnictví a sociálních služeb radnice Prahy 8 vyhlásil prázdninovou soutěž v rámci tvořivé mezigenerační výzvy.

Praha 11 blahopřála k 95. narozeninám

2. července 2021 v 09:58

Radnice Prahy 11 poblahopřála paní Růženě Kotaškové k 95. narozeninám, které oslavila 30. června. Paní Kotašková je stále velmi vitální, společenská a v domě v Hrabákově ulici č. 3 i velmi oblíbená.

Vakcína až domů. Praha 6 nabízí seniorům a hendikepovaným domácí očkování

17. června 2021 v 10:26

Zdravotní stav jim komplikuje přesun na očkování, o vakcínu proti koronaviru však nepřijdou. Městská část Praha 6 nově pomáhá s očkováním přímo doma u seniorů a lidí se zdravotním hendikepem. Zájemci si o službu mohou zažádat telefonicky přes  koordinátorku Prahy...

Senioři Prahy 1 se o prázdninách nudit nebudou

15. června 2021 v 15:48

V návaznosti na rozvolňování opatření se ve Středisku sociálních služeb Praha 1 opět začínají rozbíhat přípravy aktivit pro seniory. Během léta jsou v plánu procházky, výlety, tréninky pétanque nebo například koncert Fórum mladých hraje seniorům, který se dnes uskuteční v DPS...

Noblesní vycházka secesní Prahou 2

15. června 2021 v 09:55

Ve čtvrtek 17. června se koná vycházka pro členy klubu Dvojka pro seniory.

Další články
Nahoru