Dnes Sobota - obcasny-dest 17°C
Zítra Neděle - prehanky-dest 20°C
Sobota 18. 5. 2024
Svátek má Nataša
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Zpravodajství

Domov v Odlochovicích bude mít bezpečnější požární signalizaci

Rada hl. m. Prahy schválila poskytnutí finančních prostředků ve výši 2 860 000 korun na vybudování elektrické požární signalizace (EPS) v objektech příspěvkové organizace Integrované centrum sociálních služeb Odlochovice, která se nachází ve Středočeském kraji.

Vedení hlavního města rozhodlo o této investici mimo jiné proto, aby bylo možné lépe předcházet tragickým požárům v centrech sociálních služeb jako byl například ten v roce 2020 ve Vejprtech v Ústeckém kraji či v roce 2022 v Roztokách u Prahy.

„V tomto návrhu se kombinují dvě z priorit současného vedení radnice, tedy sociální péče a bezpečnost. Věřím, že sociální centrum v Odlochovicích přinese i řadě Pražanů zasloužený odpočinek. Jak díky úrovni služeb, tak vzhledem k příjemnému prostředí v blízkosti zámeckého parku a několika vodních ploch,“ řekl primátor hl. m. Prahy Bohuslav Svoboda, který má ve své gesci také oblast bezpečnosti.

„Průběžné zvyšování ochrany životů našich klientů je naší povinností a tato investice zvýší bezpečnost všech 63 ubytovaných klientů i personálu. Chceme předcházet tragédiím v domovech se sociální péčí, jejichž jsme byli svědky v minulých letech. To už se nesmí opakovat. Klienti z řad dětí i dospělých zde žijí v útulně zařízených bytech s non-stop asistencí naprosto perfektního personálu a nyní bude stejné kvality dosahovat i požární signalizace,“ uvedla náměstkyně primátora hl. m. Prahy pro oblast sociálních věcí, bydlení a zdravotnictví Alexandra Udženija a dodala: „Dostupná a kvalitní péče pro Pražany by měla být především v Praze, kde většina klientů strávila významnou část života, na druhé straně někteří si přejí bydlet v klidnějším prostředí mimo velkoměsto. Odlochovice jsou podle mě skvělým příkladem, že to je možné a funkční řešení.“

Předpokládané celkové náklady investiční akce nazvané Vybudování EPS v budovách č.p. 2 a č.p. 29 byly stanoveny na 3 026 000 Kč. Pražští radní dnes na základě požadavku příspěvkové organizace hl. m. Prahy Integrované centrum sociálních služeb Odlochovice schválili poskytnutí finančních prostředků z rozpočtu hlavního města pro rok 2023 ve výši 2 860 000 Kč. Zbylých 166 tisíc Kč bylo již zajištěno v minulém roce z fondu investic samotné organizace.
Autor: TZ, red

Očkování zvířat osob bez domova

Dnes v 15:07

V areálu noclehárny Michle proběhne 22. května od 9 do 11:30 hodin již tradiční očkování zvířat osob bez domova.

Praha 4 hledá členy do komise pro Eurovolby

Včera ve 14:47

Praha 4 uvítá na doplnění komisí pro Eurovolby 2024 nové zájemce o členství. Vhodné je i pro studenty 18+ a zdatnější seniory. Bydliště na Praze 4 není podmínkou.

Praha 13: Pomozte zajistit hladký průběh voleb

Včera v 10:46

Ve dnech 7. a 8. června proběhnou volby do Evropského parlamentu. Volební komise, které zajišťují průběh hlasování a následné sčítání hlasů, nejsou dosud plně obsazeny.

Hasiči zasahovali u převráceného návěsu

16. května 2024 ve 21:55

Ve čtvrtek 16. května od 18:45 hodin zasahovali hasiči ze dvou stanic v ulici Českobrodská v Praze 10. Převrátil se tam plně naložený návěs. Hasiči museli vyložit náklad před jeho vyproštěním.

Poslední rozloučení s Harapesem bude v Národním divadle

16. května 2024 v 18:25

Poslední rozloučení s tanečníkem a hercem Vlastimilem Harapesem, který zemřel ve středu ve věku 77 let, se uskuteční 27. května v poledne v Národním divadle (ND). Informoval o tom mluvčí ND Tomáš Staněk. Harapes, který byl dlouholetým baletním sólistou Národního divadla a později baletní soubor...

Další články
Nahoru