Dnes Středa - jasno 25°C
Zítra Čtvrtek - jasno 24°C
Středa 27. 9. 2023
Svátek má Jonáš
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Zpravodajství

Domov v Odlochovicích bude mít bezpečnější požární signalizaci

Rada hl. m. Prahy schválila poskytnutí finančních prostředků ve výši 2 860 000 korun na vybudování elektrické požární signalizace (EPS) v objektech příspěvkové organizace Integrované centrum sociálních služeb Odlochovice, která se nachází ve Středočeském kraji.

Vedení hlavního města rozhodlo o této investici mimo jiné proto, aby bylo možné lépe předcházet tragickým požárům v centrech sociálních služeb jako byl například ten v roce 2020 ve Vejprtech v Ústeckém kraji či v roce 2022 v Roztokách u Prahy.

„V tomto návrhu se kombinují dvě z priorit současného vedení radnice, tedy sociální péče a bezpečnost. Věřím, že sociální centrum v Odlochovicích přinese i řadě Pražanů zasloužený odpočinek. Jak díky úrovni služeb, tak vzhledem k příjemnému prostředí v blízkosti zámeckého parku a několika vodních ploch,“ řekl primátor hl. m. Prahy Bohuslav Svoboda, který má ve své gesci také oblast bezpečnosti.

„Průběžné zvyšování ochrany životů našich klientů je naší povinností a tato investice zvýší bezpečnost všech 63 ubytovaných klientů i personálu. Chceme předcházet tragédiím v domovech se sociální péčí, jejichž jsme byli svědky v minulých letech. To už se nesmí opakovat. Klienti z řad dětí i dospělých zde žijí v útulně zařízených bytech s non-stop asistencí naprosto perfektního personálu a nyní bude stejné kvality dosahovat i požární signalizace,“ uvedla náměstkyně primátora hl. m. Prahy pro oblast sociálních věcí, bydlení a zdravotnictví Alexandra Udženija a dodala: „Dostupná a kvalitní péče pro Pražany by měla být především v Praze, kde většina klientů strávila významnou část života, na druhé straně někteří si přejí bydlet v klidnějším prostředí mimo velkoměsto. Odlochovice jsou podle mě skvělým příkladem, že to je možné a funkční řešení.“

Předpokládané celkové náklady investiční akce nazvané Vybudování EPS v budovách č.p. 2 a č.p. 29 byly stanoveny na 3 026 000 Kč. Pražští radní dnes na základě požadavku příspěvkové organizace hl. m. Prahy Integrované centrum sociálních služeb Odlochovice schválili poskytnutí finančních prostředků z rozpočtu hlavního města pro rok 2023 ve výši 2 860 000 Kč. Zbylých 166 tisíc Kč bylo již zajištěno v minulém roce z fondu investic samotné organizace.
Autor: TZ, red

Praha 1 prodlouží ubytování ukrajinským uprchlíkům

Včera v 18:03

Radní Prahy 1 v úterý odsouhlasili prodloužení nájmu ubytovacích prostor pro ukrajinské občany, kteří uprchli před ruskou agresí.

Na veletrhu EXPO REAL v Mnichově se společně představí Praha, Ostrava a Moravskoslezský kraj

Včera v 09:25

Na jednom z nejvýznamnějších investičních veletrhů světa, EXPO REAL v Mnichově, se prezentují desítky tisíc účastníků z více jak 70 zemí. Letos, podobně jako v předešlých letech, se ve společné expozici představí Praha, Ostrava a Moravskoslezský kraj. Jejich společná expozice s názvem Czech Cities...

Pokračuje zvýšená údržba pochozí zóny Háje

25. září 2023 v 15:49

„Opravené schody, odplevelené dlaždice, strojní čištění. Nevzdáváme základní kultivaci společně s dohledem na bezpečnost veřejnosti,“ uvedla k pochozí zóně u stanice metra Háje starostka Prahy 11 Šárka Zdeňková (HPP 11).

Praha poskytne peníze na stavbu domu s pečovatelskou službou v Řepích

25. září 2023 ve 14:53

Hlavní město poskytne návratnou finanční výpomoc na stavbu domu s pečovatelskou službou v Praze 17. V Řepích v ulici K Šancím vznikne bydlení pro seniory. Městská část získá na stavbu díky podpoře hlavního města půjčku ve výši 180 milionů korun. Poskytnutí finanční výpomoci v pondělí schválila...

Další články
Nahoru