dnes
Pátek - zatazeno
20°C
zítra
Sobota - prehanky-dest
21°C
pozítří
Neděle - oblacno
23°C
Domov pro seniory Zity Kabátové v Praze 13 je dokončen, nabídne 110 lůžek
Dům pro seniory pojmenovaný po Zitě Kabátové září novotou. Foto (3x): P13

Domov pro seniory Zity Kabátové v Praze 13 je dokončen, nabídne 110 lůžek

Dnes dopoledne byl slavnostně otevřen největší investiční projekt Prahy 13 – Domov pro seniory, který nese jméno slavné prvorepublikové herečky, svého času občanky Prahy 13, Zity Kabátové. Moderní objekt má 110 lůžek pro občany důchodového věku.

Domov pro seniory disponuje jedno a dvoulůžkovými moderně vybavenými pokoji s kompletním příslušenstvím, včetně sociálního zařízení. Na každém patře je umístěna sesterna, relaxační místnost a terasa s venkovním posezením. Klienti budou mít k dispozici ordinaci s nonstop lékařskou službou, vlastní kuchyni a jídelnu a další společenské prostory.

dps-interier-1 Komplex bude poskytovat nadstandardní služby včetně kadeřníka, jsou zde prostory s vanami pro vodní terapie či masážní místnosti a tělocvična pro kondiční cvičení. Počítáno bylo také s venkovní relaxační zónou v podobě parku s lavičkami. Celá budova je samozřejmě kompletně bezbariérová.

„Dobře si uvědomujeme současný trend stárnutí populace. Myšlenka postavit v naší městské části zařízení pro občany v seniorském věku, kteří už se o sebe obtížně postarají sami, se zrodila před několika lety,“ řekl starosta Prahy 13 David Vodrážka (ODS).

„Senioři v Praze 13 budou mít možnost zůstat v městské části i ve vyšším věku. Je to pro mě slavnostní den. Snažili jsme se, aby bylo vidět, že peníze byly účelně vynaložené. Prostředí je velmi přívětivé. Jsme rádi, že zařízení stojí v této lokalitě, nedaleko odtud je háj. Je tu i bytový dům, takže je symbióza a senioři nežijí na žádné periferii,“ pokračoval.

dps-interier-2 Dům pro seniory Zity Kabátové vznikl na základě výběrového řízení rekonstrukcí původního objektu v ulici Za Mototechnou. Celou stavbu zrealizovala společnost HOCHTIEF CZ a. s. vzešlá z výběrového řízení společně se společností Medox HQ, Městská část Praha 13 v projektu figurovala jako budoucí kupující.

„Naše společnost věnuje značnou podporu a úsilí oblastem, jakými jsou například udržitelný rozvoj, ochrana životního prostředí a podpora diverzity ve společnosti. Proto jsem velmi rád, že jsme se mohli účastnit realizace tohoto společensky přínosného projektu, který splňuje všechny standardy špičkového zařízení pro pobyt a kvalitní život seniorů,“ uvedl předseda představenstva HOCHTIEF CZ Tomáš Koranda.

„Co se týká stavebně – technického pohledu na projekt, tak dopadl velice dobře. Podařilo se ho během roku a půl postavit a dát do provozu ve standardech, které tu jsou vidět. Jak z pohledu řemeslné kvality, tak z pohledu řešení interiéru. Naplňuje podstatu toho, že to je domov pro seniory a lidé se tu budou cítit dobře jako ve svém domově. Spolupráce s Prahou 13 byla velmi konstruktivní a bylo vidět, že městská část má velký zájem projekt dotáhnout do úspěšného konce. Z pohledu zadavatele jsme tak cítili velkou podporu,“ dodal Koranda.

V současné chvíli stále probíhá výběrové řízení na provozovatele. Jakmile bude provozovatel znám, může být vytvořen oficiální seznam potenciálních klientů, kteří budou v Domově pro seniory Zity Kabátové ubytováni.

Pokud současný starosta třinácté městské části David Vodrážka dostane důvěru v říjnových volbách a bude moci pokračovat ve vedení Prahy 13, tak by v dalším období chtěl rozšířit kapacitu domu pro seniory Lukáš na Lužinách. Je určený pro seniory, kteří bydlí v bytech. „Máme tam 24 bytů, o které je velký zájem. Rádi bychom tam přistavěli dalších 12 až 16 bytů,“ dodal starosta.


Praha 13 zve na zdobení svíček, akci nejen pro klubové seniory

Včera v 09:17

Tvůrčí dílna s možností výroby ozdobné svíce v úterý 28. května od 11 hodin.

Praha 2 zve na ‎nejlepší česká vína v Praze

22. května 2019 v 10:20

Největší degustační výstava vín v pondělí 3. června od 13:30 do 18 hodin v Novoměstské radnici v Praze 2. Všechna ze 150 vystavených českých vín se zúčastnila Národní soutěže vín.

Další články
Nahoru