Dnes Pátek - zatazeno 12°C
Zítra Sobota - prehanky-dest 8°C
Pátek 24. 3. 2023
Svátek má Gabriel
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Domov pro seniory na Černém Mostě se dočká rekonstrukce a rozšíření
Vizualizace společné jídelny. Zdroj: a3atelier s. r. o.

Domov pro seniory na Černém Mostě se dočká rekonstrukce a rozšíření

Domov pro seniory, který v ulici Bojčenkova na Černém Mostě provozuje Český červený kříž (ČCK), se dočká rekonstrukce, během které dojde k rozšíření kapacity. S kompletním dokončením a stěhováním klientů se počítá v roce 2025. Server Pražský patriot o tom informovali představitelé Prahy 14.

Domov pro seniory doposud sídlil v objektu bývalé školky, jejíž dispozice nejsou pro poskytování služeb seniorům ideální. O potřebě stavebních úprav se hovoří už řadu let.
S tím, jak se měnily normy podrobně stanovující podmínky pro obdobná zařízení, musel se i několikrát upravovat projekt kompletní rekonstrukce.

„Je už vyřešeno financování, je vysoutěžen zhotovitel. Probíhají přípravné a bourací práce, na jaře se začne s výstavbou domu, který bude patřit mezi nejmodernější zařízení svého druhu v Praze a uspokojí klienty s různými potřebami,“ uvedl starosta Prahy 14 Jiří Zajac (ODS).

V rámci rekonstrukce dojde ke změně vnitřních prostor a nástavbě jednoho patra. „Projekt počítá s odstraněním bariér, opravou fasády, výstavbou terasy s pergolou, vybudováním výtahů, úpravami interiéru či s obnovou vybavení,“ upřesnila 1. místostarostka Prahy 14 Mária Ševčíková (ANO). Kapacita zařízení se podle ní zvýší z 38 na 52 klientů. Ti stávající ČCK dočasně přemístil do Libně.

„Populace stárne, lidí, kteří obdobná zařízení potřebují, je stále víc. Cílem je nejen rozšířit stávající kapacity domova, ale také vytvořit důstojné a podnětné zázemí pro jeho klienty,“ uvedla v měsíčníku Prahy 14 radní Aneta Hejrovská (ANO), která má oblast sociálních věcí a zdravotnictví ve své gesci.

Podle Ševčíkové jsou celkové náklady na realizaci 248,8 milionu korun bez DPH, zhruba 63 milionů z této částky pokryjí dotace od magistrátu a ministerstva práce a sociálních věcí.


Autor: puc

Herní prvky, pítka a nové veřejné osvětlení. Park V Zápolí projde revitalizací

Dnes v 11:21

Jižní část parku V Zápolí v Praze 4 čeká v letošním roce revitalizace. V parku přibude řada nových prvků pro odpočinek i aktivní trávení volného času. Práce by měly být zahájeny v dubnu.

Začala revitalizace jeslí v ulici Jakutská, práce potrvají rok

Včera ve 20:30

Praha 10 zahájila rekonstrukci budovy Střediska služeb pro děti a rodiče – Dětské skupiny v ulici Jakutská. Na místě bude probíhat celková rekonstrukce objektu a realizace by měla být dokončena za 12 měsíců. Městská část o tom informovala v tiskové zprávě.

Praha 2: Sousedské setkání s radním pro dopravu

22. března 2023 v 11:02

Sousedské setkání a diskuze a radním pro dopravu Tomášem Halvou na téma Sekaninovi ulice – zvýšení bezpečnosti chodců, snížení průjezdové rychlosti, navýšení počtu parkovacích míst či bezpečná cyklostezka.

Další články
Nahoru