Dnes Čtvrtek - mlha 2°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 3°C
Čtvrtek 29. 2. 2024
Svátek má Horymír
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Domov pro seniory na Černém Mostě se dočká rekonstrukce a rozšíření
Vizualizace společné jídelny. Zdroj: a3atelier s. r. o.

Domov pro seniory na Černém Mostě se dočká rekonstrukce a rozšíření

Domov pro seniory, který v ulici Bojčenkova na Černém Mostě provozuje Český červený kříž (ČCK), se dočká rekonstrukce, během které dojde k rozšíření kapacity. S kompletním dokončením a stěhováním klientů se počítá v roce 2025. Server Pražský patriot o tom informovali představitelé Prahy 14.

Domov pro seniory doposud sídlil v objektu bývalé školky, jejíž dispozice nejsou pro poskytování služeb seniorům ideální. O potřebě stavebních úprav se hovoří už řadu let.
S tím, jak se měnily normy podrobně stanovující podmínky pro obdobná zařízení, musel se i několikrát upravovat projekt kompletní rekonstrukce.

„Je už vyřešeno financování, je vysoutěžen zhotovitel. Probíhají přípravné a bourací práce, na jaře se začne s výstavbou domu, který bude patřit mezi nejmodernější zařízení svého druhu v Praze a uspokojí klienty s různými potřebami,“ uvedl starosta Prahy 14 Jiří Zajac (ODS).

V rámci rekonstrukce dojde ke změně vnitřních prostor a nástavbě jednoho patra. „Projekt počítá s odstraněním bariér, opravou fasády, výstavbou terasy s pergolou, vybudováním výtahů, úpravami interiéru či s obnovou vybavení,“ upřesnila 1. místostarostka Prahy 14 Mária Ševčíková (ANO). Kapacita zařízení se podle ní zvýší z 38 na 52 klientů. Ti stávající ČCK dočasně přemístil do Libně.

„Populace stárne, lidí, kteří obdobná zařízení potřebují, je stále víc. Cílem je nejen rozšířit stávající kapacity domova, ale také vytvořit důstojné a podnětné zázemí pro jeho klienty,“ uvedla v měsíčníku Prahy 14 radní Aneta Hejrovská (ANO), která má oblast sociálních věcí a zdravotnictví ve své gesci.

Podle Ševčíkové jsou celkové náklady na realizaci 248,8 milionu korun bez DPH, zhruba 63 milionů z této částky pokryjí dotace od magistrátu a ministerstva práce a sociálních věcí.


Autor: puc

Virtuální klub seniorů má tisíc členů

Dnes v 10:08

Virtuální klub Prahy 13 je otevřen všem seniorům, kteří mají zájem o aktuální informace, volnočasové aktivity a dění ve třinácté městské části. Vedle klasických klubů pro seniory, které se pravidelně scházejí v Lukáši, je to další možnost, jak se zapojit do seniorských...

Muž zemřel po pádu z lešení

26. února 2024 v 18:54

Policie vyšetřuje smrtelný pád muže, který se na Žižkově v pondělí po poledni zřítil z lešení. Policisty zajímá, zda nedošlo k porušení bezpečnosti práce.

Další články
Nahoru