dnes
Středa - polojasno
15°C
zítra
Čtvrtek - polojasno
14°C
pozítří
Pátek - polojasno
14°C
Zpravodajství

Domnělý granát uzavřel most i náplavku. Nakonec se z něj vyklubal hasičák

Pár desítek minut před sobotním polednem dostali policisté oznámení, že pod Jiráskův most na straně Prahy 2 někdo odhodil dělostřelecký granát. Nakonec se ukázalo, že to byl nefunkční hasicí přístroj.

Policisté proto uzavřeli celý most jak pro silniční dopravu, tak i pro pěší. Stejné opatření přijali i vůči náplavkám a chodníkům na nábřeží přilehlým místu nálezu.

Posléze na místo dorazil pyrotechnik se psem cvičeným na vyhledávání výbušnin. „Následovala prohlídka odloženého předmětu, jejíž závěr zněl, že se v žádném případě nejedná o dělostřelecký granát, ale o starý, nefunkční hasicí přístroj a jeho náplň,“ uvedl mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

I tak předměty pyrotechnik zajistil a z místa nálezu odvezl. Poté došlo i k plnému obnovení běžného provozu jak pro automobily, tak pro pěší.

„Není nic špatného a protiprávního zavolat na tísňovou linku ve chvíli, kdy najdete jakýkoli podezřelý předmět, který připomíná zbraň, nebo dokonce bombu. Není ostudou, pokud se jako v tomto případě ukáže, že granát je hasicím přístrojem. Mnohem horší by bylo, kdyby ve finále šlo o funkční nástražný výbušný systém,“ dodal policejní mluvčí Hulan.


Další články
Nahoru