dnes
Neděle - oblacno
33°C
zítra
Pondělí - jasno
33°C
pozítří
Úterý - skorojasno
26°C
Zpravodajství

Domnělý granát uzavřel most i náplavku. Nakonec se z něj vyklubal hasičák

Pár desítek minut před sobotním polednem dostali policisté oznámení, že pod Jiráskův most na straně Prahy 2 někdo odhodil dělostřelecký granát. Nakonec se ukázalo, že to byl nefunkční hasicí přístroj.

Policisté proto uzavřeli celý most jak pro silniční dopravu, tak i pro pěší. Stejné opatření přijali i vůči náplavkám a chodníkům na nábřeží přilehlým místu nálezu.

Posléze na místo dorazil pyrotechnik se psem cvičeným na vyhledávání výbušnin. „Následovala prohlídka odloženého předmětu, jejíž závěr zněl, že se v žádném případě nejedná o dělostřelecký granát, ale o starý, nefunkční hasicí přístroj a jeho náplň,“ uvedl mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

I tak předměty pyrotechnik zajistil a z místa nálezu odvezl. Poté došlo i k plnému obnovení běžného provozu jak pro automobily, tak pro pěší.

„Není nic špatného a protiprávního zavolat na tísňovou linku ve chvíli, kdy najdete jakýkoli podezřelý předmět, který připomíná zbraň, nebo dokonce bombu. Není ostudou, pokud se jako v tomto případě ukáže, že granát je hasicím přístrojem. Mnohem horší by bylo, kdyby ve finále šlo o funkční nástražný výbušný systém,“ dodal policejní mluvčí Hulan.


DogFest 2018 zve na soutěže, představení i program pro děti

16. srpna 2018 v 07:52

Festival pro milovníky psů, psy a pejskaře DogFest zaplní Prahu 9 – Střížkov. Těšte se na psí soutěže, agility i pomoc útulkům v sobotu 1. září hned vedle metra Střížkov. Celý den bude plný zábavy a psí tématiky. Návštěvníci se mohou těšit na překážkové dráhy, agility, soutěže, psí představení...

Praha plánuje efektivní a ekologické zásobování provozoven v Pražské památkové rezervaci

15. srpna 2018 v 15:20

Ulevit přeplněnému centru a zlepšit stav ovzduší chce Magistrát hl. m. Prahy pomocí v Česku ojedinělého inovativního projektu sdíleného konsolidačního centra, ze kterého by bylo zboží do provozoven efektivně distribuováno elektromobily. Pilotní projekt počítá se zapojením minimálně...

Psí den na náměstí Míru: Sporty, soutěže, nabídka pejsků

15. srpna 2018 v 08:44

Na středu 5. září připravila radnice druhé městské části Psí den. Na náměstí Míru se od 16 do 19 hodin pobavíte, setkáte se zajímavými hosty a dozvíte se spoustu užitečných informací.

Šest tlapek. Psí den s Prahou 6

15. srpna 2018 v 07:56

Na akci konané pod záštitou starosty šesté městské části Ondřeje Koláře se můžete těšit na ukázky výcviku, agility, veterináře nebo psí módní přehlídku.

Další články
Nahoru