dnes
Středa - snih
3°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
6°C
pozítří
Pátek - snih
4°C
Dominanta Modřan dostává novou tvář, objevují ji umělci
Výhled z Microny směrem na sever. Foto: www.kancelaremicrona.cz

Dominanta Modřan dostává novou tvář, objevují ji umělci

V nepřehlédnutelné dominantě pražských Modřan – budově Microna – byly doposud klasické kanceláře, ale v poslední době zde vznikají ateliéry pro umělce.

Netradiční komerční projekt Microna koupila Pražská správa nemovitostí (PSN) v lednu letošního roku. Budova má celkem 11 podlaží a k dispozici jsou zde kancelářské prostory a prostory pro ateliery od 16m2 do 7000 m2 a skladové prostory od 16 m2 do 900 m2.

"Vzhledem k aktuálnímu velkému zájmu o tyto prostory věříme, že bude budova do roka kompletně pronajata “ říká František Jiránek, ředitel komerčních projektů PSN.

Microna již má své první zajímavé nájemce. Celé patro si zde pronajala například společnost Borgia, která šije kostýmy pro seriál Tudorovci. Páté patro budovy slouží především mladým nadějným umělcům a je zde také studio Graftis.

microna-celek-nahled Novým přírůstkem pražské umělecké scény je společnost Art Salon S, která se zde ve čtvrtek 12. září představí vernisáží výstavy „Heaven&Hell“ na ploše 1200 m2 v jedenáctém patře budovy. Expozice bude následně přístupná veřejnosti každý den od 14 do 20 hodin.

Historie Microny

Původním vlastníkem objektu byl národní podnik a posléze koncernový podnik Mikrotechna Modřany, který byl založen v roce 1925 za účelem výroby a vývoje leteckých přístrojů a letecké techniky.

Pro vysokou technologickou náročnost a její další rozvoj v původních prostorách závodu již tyto podmínky přestaly vyhovovat, a proto bylo na začátku 80. let rozhodnuto o rozsáhlé investiční výstavbě na přilehlých sousedních pozemcích.

Na jaře 1994 byl koncernový podnik rozčleněn a následně privatizován. Areál s etážovou budovou Microna a příslušenstvím pak v 1995 Fond národního majetku ČR ve výběrovém řízení prodal skupině Properties Modřany, s.r.o.

V roce 1998 proběhla přestavba a jediným nájemcem se stala společnost Telecom, která zde sídlila až do roku 2004.

Před pár lety se uvažovalo, že se do budovy nastěhuje Ústav pro studium totalitních režimů i Archiv bezpečnostních složek.


Galerie 1 hostila narozeninové Vostrý kafe

13. ledna 2018 v 15:39

Vostrý kafe, pravidelná pánská setkání pro mužné sousedy z Prahy 1, slaví první narozeniny a od nového roku se navíc stěhuje do Galerie 1, kde se nyní bude jednou za měsíc konat. Prvním letošním hostem byl Michal „Radar“ Vrátný.

Praha 6 chystá řadu akcí, kterými připomene sto let od vzniku republiky

11. ledna 2018 v 15:46

Praha 6 při příležitosti stého výročí vzniku samostatného Československa pořádá celou řadu kulturních a vzpomínkových akcí, které jsou rozloženy do celého roku.

Další články
Nahoru