Dnes Čtvrtek - polojasno 3°C
Zítra Pátek - prehanky-snih 7°C
Čtvrtek 21. 1. 2021
Svátek má Běla
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Domácnost lze oživit žaluziemi z různých materiálů
Ilustrační foto: mk-rolety.cz

Domácnost lze oživit žaluziemi z různých materiálů

Žaluzie a rolety, stejně jako většina věcí v domě či bytě, podléhají po určitém čase opotřebení a vyžadují výměnu. Působí totiž na ně vlhkost, teplo i mráz. Jejich životnost je závislá také na tom, jak se k nim chováme. Důvodem pro výměnu může být také fakt, že se nám už jednoduše nehodí do současné podoby domácnosti. Podle čeho vybírat nové zařízení, jehož funkcí nemusí být jen stínění?

Vnitřní rolety a žaluzie se dnes mohou pochlubit množstvím funkcí, které starým zařízením mohou chybět. Moderní žaluzie mají několik izolačních a světelných filtrů a také motorické ovládání pro snadný a bezproblémový provoz.

Co je třeba zvážit před výměnou? „Doporučujeme důkladně prostudovat dostupné možnosti a vzít na vědomí řadu úvah, které mohou ovlivnit váš výběr,“ uvádí na svém webu společnost MK Rolety, která dodává rolety a žaluzie do oken od renomovaných dodavatelů a provozuje vzorkovnu v pražských Stodůlkách.

Sortiment interiérových žaluzií dostupný na trhu je široký a stále se rozrůstá. Zastínit interiér a uchránit ho před zvídavými pohledy sousedů lze například žaluziemi vnitřními elektrickými, luxusními dřevěnými, dvousměrnými, látkovými nebo žaluziemi na den a noc.

Výhodou vnitřních elektrických žaluzií je například snadná obsluha, kterou lze provádět pomocí bezdrátového ručního ovladače nebo díky aplikaci mobilním telefonem.

Kdo sází na přírodní materiály, může zvolit vnitřní dřevěné žaluzie, které se sice nehodí do zimních zahrad a míst, kde je vlhko a prudké slunce, ale vypadají skvěle v kanceláři i v obývacím pokoji. I zde si lze kromě druhu dřeva nebo třeba šířky lamel vybrat i typ ovládání, které může být manuální i elektrické.

U dvousměrných žaluzií oceňují lidé inovativní koncepci obsluhy, která umožňuje otáčení lamel shora i zespodu.

Látkové vertikální žaluzie lze zvolit v jedné barvě, nebo experimentovat a vsadit na různé barvy. Pokud chcete, aby stínění bylo hlavním prvkem interiéru, můžete vsadit na vzorované nebo potištěné lamely.

Podle požadavků na stupeň zastínění lze zvolit světelnou propustnost látek, od úplně zatemňující látky až po ty nejpropustnější průsvitné.

Látkové svislé žaluzie se dříve hodně používaly do kanceláří. Dnes mají designové látky a je možné je ovládat nejen ručně, ale i elektricky nebo pomocí dobíjecích baterií. Hodí se pro velká a šikmá okna. Lze je vyrobit i do oblouků. Své využití najdou i v zimní zahradě.

Žaluzie den a noc jsou ideální volbou v případě, že se vám klasické žaluzie nelíbí nebo se do vašeho interiéru z různých důvodů prostě nehodí.

Vyrábí se ze dvou pruhů látek – průsvitného a zatemňovacího, díky nimž lze místnost zastíníte přesně tak, jak je zákazníkem požadováno.

Podle míry vzájemného překrývání pruhů si místnost lze v noci úplně zatemnit a přes den si naopak zajistit dostatek slunečního svitu, a přesto mít soukromí.


Jak zjistit správnou výši nájmu? Ztrácet čas prohlížením inzerátů už nemusíte

Včera v 15:55

Stanovení optimální výše nájmu vyžaduje neustálé sledování aktuálního dění na trhu s bydlením. Ať už sháníte nového nájemníka, pronájem teprve promýšlíte nebo naopak hledáte nové bydlení v nájmu, současná situace na trhu s bydlením se stává značně nepřehlednou a...

Maraton Robothon 2021: Oslava sta let slova robot

Včera v 07:41

V pátek 22. ledna odstartuje ze Švandova divadla inovační online maraton Robothon 2021 připomínající stoleté výročí vzniku slova robot, které se objevilo poprvé ve hře R.U.R. Karla Čapka v lednu 1921. Na Robothonu se proti sobě postaví týmy studentů českých vysokých...

Praha 11: Vyfoťte to a pošlete na radnici

15. ledna 2021 ve 12:05

Nepořádek, uhynulí holubi, nelegální skládka, poničené lavičky, díry v chodníku. Občané městské části mohou prostřednictvím MMS zpráv a e-mailem zasílat na adresu mms@praha11.cz fotografie s upozorněním na nedostatky, které se na území městské části Praha...

Anketa ukázala, jak se žije v jednotlivých lokalitách Prahy 5

12. ledna 2021 ve 22:30

Radnice Prahy 5 na podzim vyhlásila anketu a díky jejím výsledkům má nyní detailní přehled o tom, co trápí obyvatele v konkrétních místech i jaké změny by v budoucnu uvítali.

Další články
Nahoru