Dnes Čtvrtek - skorojasno 10°C
Zítra Pátek - oblacno 12°C
Čtvrtek 22. 4. 2021
Svátek má Evženie
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Domácnost lze oživit žaluziemi z různých materiálů
Ilustrační foto: mk-rolety.cz

Domácnost lze oživit žaluziemi z různých materiálů

Žaluzie a rolety, stejně jako většina věcí v domě či bytě, podléhají po určitém čase opotřebení a vyžadují výměnu. Působí totiž na ně vlhkost, teplo i mráz. Jejich životnost je závislá také na tom, jak se k nim chováme. Důvodem pro výměnu může být také fakt, že se nám už jednoduše nehodí do současné podoby domácnosti. Podle čeho vybírat nové zařízení, jehož funkcí nemusí být jen stínění?

Vnitřní rolety a žaluzie se dnes mohou pochlubit množstvím funkcí, které starým zařízením mohou chybět. Moderní žaluzie mají několik izolačních a světelných filtrů a také motorické ovládání pro snadný a bezproblémový provoz.

Co je třeba zvážit před výměnou? „Doporučujeme důkladně prostudovat dostupné možnosti a vzít na vědomí řadu úvah, které mohou ovlivnit váš výběr,“ uvádí na svém webu společnost MK Rolety, která dodává rolety a žaluzie do oken od renomovaných dodavatelů a provozuje vzorkovnu v pražských Stodůlkách.

Sortiment interiérových žaluzií dostupný na trhu je široký a stále se rozrůstá. Zastínit interiér a uchránit ho před zvídavými pohledy sousedů lze například žaluziemi vnitřními elektrickými, luxusními dřevěnými, dvousměrnými, látkovými nebo žaluziemi na den a noc.

Výhodou vnitřních elektrických žaluzií je například snadná obsluha, kterou lze provádět pomocí bezdrátového ručního ovladače nebo díky aplikaci mobilním telefonem.

Kdo sází na přírodní materiály, může zvolit vnitřní dřevěné žaluzie, které se sice nehodí do zimních zahrad a míst, kde je vlhko a prudké slunce, ale vypadají skvěle v kanceláři i v obývacím pokoji. I zde si lze kromě druhu dřeva nebo třeba šířky lamel vybrat i typ ovládání, které může být manuální i elektrické.

U dvousměrných žaluzií oceňují lidé inovativní koncepci obsluhy, která umožňuje otáčení lamel shora i zespodu.

Látkové vertikální žaluzie lze zvolit v jedné barvě, nebo experimentovat a vsadit na různé barvy. Pokud chcete, aby stínění bylo hlavním prvkem interiéru, můžete vsadit na vzorované nebo potištěné lamely.

Podle požadavků na stupeň zastínění lze zvolit světelnou propustnost látek, od úplně zatemňující látky až po ty nejpropustnější průsvitné.

Látkové svislé žaluzie se dříve hodně používaly do kanceláří. Dnes mají designové látky a je možné je ovládat nejen ručně, ale i elektricky nebo pomocí dobíjecích baterií. Hodí se pro velká a šikmá okna. Lze je vyrobit i do oblouků. Své využití najdou i v zimní zahradě.

Žaluzie den a noc jsou ideální volbou v případě, že se vám klasické žaluzie nelíbí nebo se do vašeho interiéru z různých důvodů prostě nehodí.

Vyrábí se ze dvou pruhů látek – průsvitného a zatemňovacího, díky nimž lze místnost zastíníte přesně tak, jak je zákazníkem požadováno.

Podle míry vzájemného překrývání pruhů si místnost lze v noci úplně zatemnit a přes den si naopak zajistit dostatek slunečního svitu, a přesto mít soukromí.


Letošní Den Země slaví Praha online

Dnes v 11:33

Celá planeta si dnes, 22. dubna, připomíná Den Země. Miliarda lidí znovu upozorní především na dopady chování člověka na životní prostředí a na další klíčová témata ochrany životního prostředí současnosti. 

Přemýšlíte o vlastním chovu včel? Můžete to zkusit a pronajmout si včelín

Dnes v 10:02

Od května začne v ekocentru Prales fungovat nová komunitní včelnice. Máte-li zájem pustit se do včelaření, můžete si jeden z úlů se včelstvem v produkční síle pronajmout a osobně si vyzkoušet, jak taková péče o včely vypadá.

Javor rostoucí v Anenském trojúhelníku se nakonec kácet nebude

Včera ve 22:47

Praha 1 plánovala při úpravách takzvaného Anenského trojúhelníku (parčík u Smetanova nábřeží vedle Pachtova paláce) pokácet javor, čímž by se uvolnila cesta pro budoucí zpřístupnění takzvaného čapadla (podchod pod vozovkou). Dnes večer radnice oznámila, že od kácení...

Do soutěže Nej sestřička se lze přihlašovat do 30. dubna

Včera v 10:32

Zdravotnictví za poslední rok prošlo ohromnou zatěžkávací zkouškou. V boji proti koronaviru jsou aktivně nasazeny desetitisíce lékařů a sester. Aby byli nablízku všem, kteří se ocitli v ohrožení života a pomohli jim vyhrát těžký boj se zákeřnou nemocí. Zviditelnit a ocenit práci sester – to je...

PVK doporučují: Zkontrolujte vodu ve studních

20. dubna 2021 v 09:46

Voda ze soukromých studní nepodléhá žádné pravidelné kontrole, proto Pražské vodovody a kanalizace doporučují tuto vodu nejméně jednou ročně zkontrolovat.

Projekt Školní obědy pro každé dítě bude i v příštím školním roce

20. dubna 2021 v 09:23

Začátkem března letošního roku vyhlásilo Ministerstvo práce a sociálních věcí výzvu Potravinová pomoc dětem ve vážné sociální nouzi, a to v rámci Operačního programu potravinové a materiální pomoci. Praha se do tohoto programu zapojuje pravidelně již od roku 2016, a to s projekty pod názvem Školní...

Další články
Nahoru