dnes
Pondělí - zatazeno
5°C
zítra
Úterý - zatazeno
6°C
pozítří
Středa - polojasno
3°C
Domácí násilí: „Sportovně“ nadaný nemakačenko trénoval na matce fotbal, na babičce box
Syn nešel při hádce s matkou a babičkou pro ránu daleko. Ilustrační foto: freeimages

Domácí násilí: „Sportovně“ nadaný nemakačenko trénoval na matce fotbal, na babičce box

Intervenční centrum Centra sociálních služeb Praha se setkává s případy domácího násilí denně. Nicméně některé příběhy převážně klientek dokáží zacloumat i tamějšími sociálními pracovníky. O jeden z nedávné doby se podělili s Pražským patriotem. S ohledem na respektování soukromí pochopitelně neuvádíme jména aktérů tohoto příběhu.

Domácí násilí

V těchto případech se lze obrátit na Intervenční centrum Centra sociálních služeb ke konzultaci na telefonu 281911883 nebo 734510292.

Bližší informace jsou na www.intervencnicentrum.cz.

Po té, co byl syn policejně vykázán z domácnosti, přijala jeho nešťastná matka nabídku intervenčního centra na pomoc. „Byly s ním problémy už od základní školy. Ulíval se z vyučování, nerespektoval mne. Vyrůstal jen se mnou a babičkou. K maturitě se ani nedostal,“ začala své vyprávění.

Mladík nikdy nenastoupil do žádného zaměstnání, ani si žádné nehledal. Byl zcela finančně závislý na své matce. Peníze jí velmi často doma kradl. Začal ve velkém množství pěstovat marihuanu a přivydělával si jejím prodejem. Z peněz, které si takto obstaral, si kupoval výhradně alkohol a opíjel se.

V opilosti byl velmi agresivní, dával matce facky a kopal jí většinou do nohou. Snažila se synovi prodej drog zakazovat a pohrozila mu, že vše oznámí na policii. „Když mě udáš, svedu všechno na tebe. Anebo tě zabiju,“ vyhrožoval v reakci na tuto výhružku. Začal si domů vodit kamarády, kteří dávali nebohé ženě slovně najevo, že když půjde na policii, bude mít problém i s nimi.

„Agrese syna směřovala také na matku klientky, která ve společném obydlí také bydlela, pod různými záminkami po ní vnuk vyžadoval peníze a psychicky jí vydíral, občas jí dal políček do obličeje, když mu odmítla peníze dát,“ uvedla Barbora Holušová z pražského intervenčního centra.
Jelikož měla klientka centra ze syna obrovský strach, vyhrožování a fyzické ataky ze strany syna se stále stupňovaly, rozhodla se vše nahlásit na policii a ta syna následně vykázala ze společného obydlí.

Navíc soud obratem vyhověl návrhu na předběžné opatření a muž díky tomu nesměl měsíc do společné domácnosti. Během této doby matce volal a zastrašoval ji. Policie hrubiána zatkla a soud prodloužil lhůtu vykázání z domácnosti na půl roku.

„Naše právnička připravila klientce žalobu, jejímž cílem bylo, aby soud rozhodl o tom, že se syn v jejím bytě už nesmí bez jejího souhlasu zdržovat a byt vyklidil, tedy odnesl si všechny své věci. Soud této žalobě také vyhověl v plném rozsahu,“ dodala Barbora Holušová.


Další články
Nahoru