dnes
Sobota - zatazeno
4°C
zítra
Neděle - prehanky-snih
3°C
pozítří
Pondělí - zatazeno
2°C
Vypustím na tebe potkany, když mi nedáš peníze, vyhrožovala dcera matce. A potkana jí upekla!
Potkan. Ilustrační foto: Reg Mckenna / Wikimedia Commons

Vypustím na tebe potkany, když mi nedáš peníze, vyhrožovala dcera matce. A potkana jí upekla!

Pracovníci pražského Intervenčního centra kontaktovali ohroženou šedesátiletou ženu na základě úředního záznamu o vykázání od Policie České republiky a nabídli jí služby centra. Jako násilná osoba byla policií označena adoptivní dcera klientky. Klientka služby odborného střediska pro pomoc ohroženým osobám domácího násilí přijala. Příběh, který začala vyprávět, šokoval i zkušené sociální pracovníky.

Intervenční centrum spadající pod Centrum sociálních služeb Praha pomáhá bezplatně osobám ohroženým domácím násilím. Sídlí v Kobylisích. Kontaktní telefony jsou 281911883 a 734510292. Email: icpraha@csspraha.cz

„Dlouhodobě mě tyranizuje a ubližuje mi adoptivní dcera. Krade peníze, ničí vybavení bytu, psychicky mne deptá,“ začala své vyprávění.

Jako příklad psychického nátlaku uvedla, že si dcera pořídila přes její výslovný nesouhlas potkany. Následně jimi zkroušené ženě vyhrožovala, že pokud jí nedá peníze, potkany na ni vypustí. Agrese dcery však zašla ještě dál. Jednoho potkana upekla a dala ho matce na talíř, aby ji vyděsila.

Klientka centra byla z celkové situace zoufalá, nevěděla, jak agresi zastavit. Dcera jí začala vyčítat, že není její biologická matka, zdůvodňovala tím svoje právo se k ní chovat takovýmto způsobem.

Bezplatné sociálně-právní poradenství

„Začala matku fyzicky napadat, bila ji po celém těle, zesměšňovala ji a ponižovala. Ohrožená žena se proto obrátila na policii. Detailně jim popsala soužití s dcerou a jednotlivé útoky,“ uvedla Barbora Holušová, vedoucí Intervenčního centra pro osoby ohrožené domácím násilím, které spadá pod Centrum sociálních služeb Praha.

Čtěte také: Agresivní dcera přivázala mámu k topení. Naleju do tebe víno a nacpu tě práškama, děsila ji

Policie na základě oznámení násilnou dceru ze společného obydlí vykázala na dobu deseti dní. Pracovníci Intervenčního centra nabídli zdeptané ženě bezplatné sociálně-právní poradenství a psychologickou podporu.

Týrání si už nechce nechat líbit

Pomohli jí sepsat návrh soudu, aby policejní vykázání agresivní dcery bylo prodlouženo o jeden měsíc. Soud návrhu na předběžné opatření vyhověl v plném rozsahu a zakázal dceři vstupovat do domu a přibližovat se k ní.

Čtěte také: Verbální útok na matku. Opět zasahovala policie

Ohrožená žena je rozhodnutá si nenechat agresivní chování dcery líbit, je odhodlaná soud požádat o další prodloužení vykázání až na dobu šesti měsíců. Podala k soudu žalobu, aby její dcera dům vyklidila a nezdržovala se tam.


Další články
Nahoru