dnes
Úterý - snih-dest
6°C
zítra
Středa - prehanky-snih
2°C
pozítří
Čtvrtek - obcasny-dest
7°C
Pražská doprava

Dolní Počernice bude chránit nová protihluková stěna

Technická správa komunikací zahájila rekonstrukci stávající a výstavbu nové protihlukové stěny podél Štěrboholské spojky, v úseku mezi čerpacími stanicemi Štěrboholy a Počernice. Jedná se o pět částí o celkové délce 3344 metrů a výšce stěny až 4 metry. Výstavba bude trva necelý rok. 

„V tomto úseku je stará stěna, která již nevyhovuje jak výškou, tak materiálem, který nemá potřebné protihlukové vlastnosti. Panely, zejména jejich pohltivá výplň, jsou z velké části zničeny. V důsledku toho je okolní zástavba zatížena nadměrným hlukem z provozu, a proto zde musí dojít ke kompletní přestavbě staré stěny a dostavbě chybějících částí,“ uvedl náměstek pro dopravu a sport Petr Dolínek. 

„Projekt počítá i s plánovaným rozšířením a zkapacitněním Štěrboholské spojky, které by bez těchto opatření nemohlo být realizováno. O estetické stránce stávající stěny ani nemluvím,“ dodal.

Původní stěnu tvoří železobetonové panely s pohltivou výplní, vložené do ocelových sloupků, které jsou kotveny do železobetonových pilot. Pohltivá výplň je vypadaná a u některých panelů je již obnažena výztuž. Výška stávající stěny je 2,4 m a 4,0 m.

Barevné řešení nově stěny bylo odsouhlaseno Institutem plánování a rozvoje Prahy. Aplikuje tři odstíny šedé barvy na hliníkové panely i výplň únikových dveří.

Dopravní omezení:
Štěrboholská spojka v úseku NN1160 – Národních hrdinů
•    Uzavření části připojovacího, odstavného a odbočovacího pruhu ve směru do centra v délce cca 720 m
•    Termín: 3. 1. 2017 – 31. 3. 2017 (DIR pro 1. etapu, další etapy se budou průběžně aktualizovat)
Levý jízdní pruh se zužuje na 2,75 m. Pravý jízdní pruh bude široký 3,5 m.
Objížďka se nezřizuje.


Praha 2: Údržba chodníků v zimě

3. ledna 2018 ve 13:12

Radnice Prahy 2 bude pro zimní sezonu  2017/18  zajišťovat schůdnost na chodnících, které jsou zařazeny ve vyhlášce hl. m. Prahy mezi neudržované komunikace.

Další články
Nahoru