Dnes Pondělí - polojasno -1°C
Zítra Úterý - jasno -1°C
Pondělí 6. 2. 2023
Svátek má Vanda
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Dolní Chabry mají zrekonstruovanou základní školu
Původní škola (v pozadí) se dočkala rekonstrukce a také moderní přístavby. Foto(2x): Karel Netolický

Dolní Chabry mají zrekonstruovanou základní školu

Během letních prázdnin byla dokončena rekonstrukce základní školy v Dolních Chabrech, při které se rozšířila kapacita zařízení. V druhé polovině srpna proběhla úspěšně závěrečná kolaudační prohlídka a po dotažení nezbytných formalit následně vydal stavební úřad kolaudační souhlas. Informovala o tom dolnochaberská radnice. 

Při dostavbě vzniklo několik nový tříd a odborných učeben. Škola bude mít k dispozici také novou tělocvičnu, jídelnu, kuchyň, šatny, interiéry a balkónovou „rozhlednu" na celé Chabry.

Celková investice byla kolem čtvrt miliardy korun, z toho většinu pokryla dotace od magistrátu.

golas-dolni-chabry

Místostarosta Golas před přístavbou školy

„Výzva, kterou jsme si s ODS a dalšími kolegy vytyčili, která z velké části ležela na mých bedrech, se podařila zrealizovat. Dílo rekonstrukce základní školy prohlašuji za dokončené a úspěšně zkolaudované. Včas, bez problému a v náležité kvalitě. O tom se také můžete sami přesvědčit už 2. září od 17 hodin na Dni otevřených dveří,“ uvedl 1. místostarosta Dolních Chaber Milan Golas (ODS), který má v gesci školství a rekonstrukci školy.

„Přeji všem rodičům, aby školní rok proběhl bez pandemických omezení a děti si mohly naplno užít nových prostor. Zaslouží si to," dodal. 


Autor: Karel Netolický

Cena plynu klesne pod vládní strop stávajícím zákazníkům innogy s produktem Standard

Dnes v 11:58

Skupina innogy přijímá opatření, v jehož důsledku se stávající zákazníci, kteří mají produkt Standard, dostanou s komoditní cenou plynu pod cenový strop stanovený vládou. Opatření platí pro tyto zákazníky zpětně od 1. února 2023 až do konce letošního roku a týká se téměř 320 tisíc zákazníků, kteří...

Praha 7 opravuje školní střechy

Včera v 09:21

Praha 7 dokončila rozsáhlou rekonstrukci střechy ZŠ Fr. Plamínkové. Kompletní renovací prošla střecha hlavní budovy a proběhly také úpravy střechy přístavby, kde je umístěna jídelna. 

Praha 6 podpoří ekologické projekty, je několik dotačních programů

4. února 2023 v 18:27

Letos opět lze žádat Prahu 6 o finanční podporu na své ekologické projekty z několika programů. Městská část o tom informovala na svém webu.

Praha 2 dotacemi podpoří sedm oblastí, od sociální až po sport a kulturu

4. února 2023 v 18:15

Praha 2 letos vyčlenila na dotace 4,12 milionu korun, což je meziročně o 50 000 korun více. Radnice poskytne na období roku 2023 a 1. čtvrtletí roku 2024 veřejnou finanční podporu v těchto oblastech: sociální a sociálně zdravotní, sport, kultura, mimoškolní činnost dětí a mládeže, životní...

Hasiči měli kvůli větru napilno, zasahovali u popadaných stromů

4. února 2023 v 17:58

Od pátečního odpoledne do sobotního rána zasahovali pražští hasiči u desítky případů v souvislosti se silným větrem. Jednalo se o popadané stromy a uvolněné plechy. Informovali o tom na twitteru.

Adapterra Awards symbolicky odstartoval v den svátku mokřadů

3. února 2023 v 15:21

U příležitosti Světového dne mokřadů, který každoročně připadá na 2. února, zahájila Nadace Partnerství ve spolupráci s Integra Consulting a hlavním městem Prahou pátý ročník soutěže Adapterra Awards. Ta oceňuje projekty bojující proti suchu, přehřívání měst v letních vedrech, důsledkům...

Čtyři městské části na Praze 21 se spojily. Budou řešit společná témata

3. února 2023 v 15:04

V prosinci loňského roku byla zřízena pracovní skupina, která je složena vždy ze 2 zástupců všech 4 městských částí v obvodu Prahy 21 – Újezda nad Lesy, Běchovic, Klánovic a Kolodějí. 

Další články
Nahoru