Dnes Úterý - zatazeno 24°C
Zítra Středa - bourky 27°C
Úterý 28. 6. 2022
Svátek má Lubomír
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Dolní Chabry mají zrekonstruovanou základní školu
Původní škola (v pozadí) se dočkala rekonstrukce a také moderní přístavby. Foto(2x): Karel Netolický

Dolní Chabry mají zrekonstruovanou základní školu

Během letních prázdnin byla dokončena rekonstrukce základní školy v Dolních Chabrech, při které se rozšířila kapacita zařízení. V druhé polovině srpna proběhla úspěšně závěrečná kolaudační prohlídka a po dotažení nezbytných formalit následně vydal stavební úřad kolaudační souhlas. Informovala o tom dolnochaberská radnice. 

Při dostavbě vzniklo několik nový tříd a odborných učeben. Škola bude mít k dispozici také novou tělocvičnu, jídelnu, kuchyň, šatny, interiéry a balkónovou „rozhlednu" na celé Chabry.

Celková investice byla kolem čtvrt miliardy korun, z toho většinu pokryla dotace od magistrátu.

golas-dolni-chabry

Místostarosta Golas před přístavbou školy

„Výzva, kterou jsme si s ODS a dalšími kolegy vytyčili, která z velké části ležela na mých bedrech, se podařila zrealizovat. Dílo rekonstrukce základní školy prohlašuji za dokončené a úspěšně zkolaudované. Včas, bez problému a v náležité kvalitě. O tom se také můžete sami přesvědčit už 2. září od 17 hodin na Dni otevřených dveří,“ uvedl 1. místostarosta Dolních Chaber Milan Golas (ODS), který má v gesci školství a rekonstrukci školy.

„Přeji všem rodičům, aby školní rok proběhl bez pandemických omezení a děti si mohly naplno užít nových prostor. Zaslouží si to," dodal. 


Autor: Karel Netolický

Letní tábory v Kozojedech budou v moderním prostředí

Dnes v 07:41

Pražští radní odsouhlasili záměr veřejné zakázky na celkovou rekonstrukci táborové základny Kozojedy u Kolína, kterou zřizuje hlavní město Praha a provoz zde zajišťuje Dům dětí a mládeže Jižní Město. Obnova se uskuteční v letošním a příštím roce a financována bude z pražského rozpočtu...

Šestka rozšiřuje kapacity škol

24. června 2022 v 08:47

Školy v Praze 6 letos otevřou 44 prvních tříd, o jednu více než loni. Do prvních tříd zatím přijaly celkem 1114 dětí, další je mohou následovat po vyřešení odkladů školní docházky a dořešení vícečetných žádostí o přijetí. V detašovaných pracovištích je místo i pro...

Praha 6 rozdělí dětem na tábory tři miliony

23. června 2022 v 08:34

Stejně jako v uplynulých letech, i letos před prázdninami spustila Praha 6 program Šestka táborová. Prostřednictvím portálu Aktivní město přispěje rodičům dětí na tábory, příměstské kempy, sportovní soustředění a další prázdninové volnočasové aktivity.

Další články
Nahoru