dnes
Pátek - skorojasno
4°C
zítra
Sobota - zatazeno
3°C
pozítří
Neděle - zatazeno
1°C
Dolínka nahradil Kaucký. Dozorčí rada dopravního podniku má nového předsedu, opět člena ČSSD
Nový předseda dozorčí rady pražského dopravního podniku Lukáš Kaucký. Foto: archiv

Dolínka nahradil Kaucký. Dozorčí rada dopravního podniku má nového předsedu, opět člena ČSSD

Předsedou dozorčí rady pražského dopravního podniku (DPP) se dnes stal zastupitel hlavního města Lukáš Kaucký. Ve funkci nahradil náměstka primátorky Petra Dolínka (oba ČSSD), který se stal poslancem a odstoupil v první polovině ledna. Dozorčí rada má 15 členů, kteří jsou voleni na čtyři roky.

Pětatřicetiletý Lukáš Kaucký do prosince 2017 působil jako náměstek ministra zahraničních věcí. Od roku 2010 je pražským zastupitelem, loni v prosinci se stal předsedou klubu sociálních demokratů, když v této funkci nahradil Karla Březinu. Loni byl v parlamentních volbách dvojkou pražské kandidátky sociální dmeokratů. Do Poslanecké sněmovny se ale nedostal, poslancem se stal z pražské buňky strany je Dolínek.

„Dopravě jsem se věnoval během mého působení na pražském magistrátu v rámci dopravního výboru. Pozice předsedy dozorčí rady mě zavazuje dohlížet na výkon působnosti  představenstva a činnost společnosti v zastoupení jediného akcionáře, tedy hlavního města,“ sdělil Kaucký.

Členové dozorčí rady jsou voleni a odvoláváni valnou hromadou DPP, kterou je rada hlavního města. Část členů dozorčí rady tvoří zástupci zaměstnanců. Dozorčí rada DPP má podle stanov společnosti 15 členů volených na čtyřleté období.

Člen dozorčí rady dostává odměnu 25 000 korun měsíčně, místopředseda o dvě tisícovky více a předseda bere 29 000 korun měsíčně.


Pražští Piráti představili své nominanty do eurovoleb

11. ledna 2019 v 15:59

Ladislav Koubek, Mikuláš Peksa, Matěj Šandor a Jiří Hoskovec. To jsou čtyři Piráti, kteří získali podporu v nominaci do evropských voleb. Jejich jména se tak mohou s vysokou pravděpodobností objevit na hlasovacích lístcích ve volbách do Evropského parlamentu. Volí se už letos...

Radní Prahy 10 se sešli, aby nepropadla milionová dotace na základní školu

28. prosince 2018 ve 20:02

Jen pár dnů před vánočními svátky dorazila z hlavního města dotace jeden milion korun pro ZŠ U Roháčových kasáren. Aby dotace nepropadla, musela se k jejímu rozdělení sejít Rada MČ Praha 10 takřka ze dne na den, konrétně ve čtvrtek 20. prosince. „Roháčovky“ tak o peníze na opravu sportovního...

Radního vyměnili zastupitelé Prahy 3

19. prosince 2018 v 19:59

Praha 3 bude mít nového radního pro majetek a investice. Bude jím Jan Materna (TOP 09). Nahradí Jana Bínu (TOP 09), který odstoupil ze zdravotních důvodů. Rozhodli o tom včera zastupitelé městské části, informovala ČTK.

Další články
Nahoru