dnes
Neděle - prehanky-dest
29°C
zítra
Pondělí - prehanky-dest
29°C
pozítří
Úterý - skorojasno
28°C
Dolínka nahradil Kaucký. Dozorčí rada dopravního podniku má nového předsedu, opět člena ČSSD
Nový předseda dozorčí rady pražského dopravního podniku Lukáš Kaucký. Foto: archiv

Dolínka nahradil Kaucký. Dozorčí rada dopravního podniku má nového předsedu, opět člena ČSSD

Předsedou dozorčí rady pražského dopravního podniku (DPP) se dnes stal zastupitel hlavního města Lukáš Kaucký. Ve funkci nahradil náměstka primátorky Petra Dolínka (oba ČSSD), který se stal poslancem a odstoupil v první polovině ledna. Dozorčí rada má 15 členů, kteří jsou voleni na čtyři roky.

Pětatřicetiletý Lukáš Kaucký do prosince 2017 působil jako náměstek ministra zahraničních věcí. Od roku 2010 je pražským zastupitelem, loni v prosinci se stal předsedou klubu sociálních demokratů, když v této funkci nahradil Karla Březinu. Loni byl v parlamentních volbách dvojkou pražské kandidátky sociální dmeokratů. Do Poslanecké sněmovny se ale nedostal, poslancem se stal z pražské buňky strany je Dolínek.

„Dopravě jsem se věnoval během mého působení na pražském magistrátu v rámci dopravního výboru. Pozice předsedy dozorčí rady mě zavazuje dohlížet na výkon působnosti  představenstva a činnost společnosti v zastoupení jediného akcionáře, tedy hlavního města,“ sdělil Kaucký.

Členové dozorčí rady jsou voleni a odvoláváni valnou hromadou DPP, kterou je rada hlavního města. Část členů dozorčí rady tvoří zástupci zaměstnanců. Dozorčí rada DPP má podle stanov společnosti 15 členů volených na čtyřleté období.

Člen dozorčí rady dostává odměnu 25 000 korun měsíčně, místopředseda o dvě tisícovky více a předseda bere 29 000 korun měsíčně.


Slovák Polák podle soudu ubil dvě ženy, do vězení jde na 21 let

12. července 2018 v 18:18

Za vraždu a těžké ublížení na zdraví s následkem smrti má jít Ľubomír Polák do vězení na 21 let. V úterý tak rozhodl pražský městský soud, verdikt zatím není pravomocný. ČTK to řekla mluvčí soudu Markéta Puci.

Další články
Nahoru