dnes
Neděle - zatazeno
-3°C
zítra
Pondělí - zatazeno
1°C
pozítří
Úterý - jasno
3°C
Dolínek: Praha dostavěný Pražský okruh opravdu potřebuje
Náměstek pražské primátorky Petr Dolínek (ČSSD). Foto: archiv

Dolínek: Praha dostavěný Pražský okruh opravdu potřebuje

Sociální demokraty povede v Praze do sněmovních voleb stranický místopředseda a náměstek pražské primátorky Petr Dolínek. V rozhovoru pro Pražský patriot zmínil opakovaně i Pražský okruh.  

Jaká budou hlavní předvolební témata ČSSD v Praze?
Nabídneme účinná opatření, která pomůžou zaměstnancům k lepšímu životu. Paradoxně v Praze je vzhledem k vyšším nákladům na život problém nízkých mezd palčivější než jinde. I když nás za to někteří protivníci osočují, tak se hrdě hlásíme k tomu, že stát má pomoci také seniorům, rodinám s dětmi či nemocným. A prosadíme taková opatření, která skutečně pomůžou. Zvýšíme jejich příjmy, ale nepřipustíme také, aby jim nesmyslně rostly výdaje, ať už jde ceny energií či vody, snahy o návrat poplatků u doktora či bydlení. Neopomeneme samozřejmě ani lokální témata. Jedním z nich je dostavba Pražského okruhu, kde ministr Ťok bohužel zoufale selhal, stejně jako u zákona o liniových stavbách.

Dlouhodobým znakem předvolebních kampaní v Česku je osočování a vyhraňování se vůči protivníkům. Tomuto jevu se nevyhýbá ani sociální demokracie. Bude to v letošní kampani jiné?
Budeme především prezentovat náš program. Určitě nebudeme protivníky lacině urážet. To necháme těm, kteří to už dnes dělají. Je to jejich svědomí. Na druhou stranu považuji za správné vymezit se na konkrétních případech, jakým je třeba dostavba Pražského okruhu. Voliči mají právo vědět, kdo skutečně maká, a kdo si to jen píše na plakát.

Pokud by po podzimních volbách nesedělo ve vládě ANO s ČSSD, nenaruší to fungování koalice na magistrátu?
To si nemyslím. Máme koaliční smlouvu, programové prohlášení Rady. To už nás víc rozděluje téma dostavby Městského okruhu, kterou nesmyslně blokují zelení. Praha jej přitom, stejně jako Pražský okruh, opravdu potřebuje. Musíme to vyřešit co nejdříve.


Ministr Ťok: Dostavbu Pražského okruhu může zdržet žaloba majitelů pozemků

26. listopadu 2017 v 09:36

Harmonogram příprav dostavby Pražského okruhu počítá s tím, že pokud vše půjde podle plánu, bude v roce 2020 vydáno stavební povolení na úsek 511, vybrán zhotovitel a může být stavba Pražského okruhu oficiálně zahájena.

Podle průzkumu si drtivá většina obyvatel metropole přeje dokončení Pražského okruhu

15. listopadu 2017 ve 13:35

Dle výsledků sociologického průzkumu společnosti Median, který byl v první polovině letošního roku zhotoven v rámci projektu Polaď Prahu, si devět z deseti obyvatel Prahy a Středočeského kraje přeje dokončení Pražského okruhu, více prostoru pro lidi, více zeleně v ulicích města a vybudování...

Zastupitelé TOP 09: Radní Plamínková (STAN) opakovaně sabotuje výstavbu Pražského okruhu

17. října 2017 v 07:00

Radní hlavního města Prahy pro oblast infrastruktury Jana Plamínková (STAN) dělá vše pro to, aby oddálila realizaci výstavby vnějšího Pražského okruhu, konkrétně silnice 511 a s ní spojené silnice I/12. Jménem hlavního města Prahy na Ministerstvo životního prostředí ČR odeslala stanovisko, na...

Další články
Nahoru