dnes
Sobota - zatazeno
4°C
zítra
Neděle - prehanky-snih
3°C
pozítří
Pondělí - zatazeno
2°C
Pražská doprava

Dolínek chce prosadit odpuštění poplatku za výměnu Opencard

Vzhledem k aktuálnímu dění okolo karty Opencard se náměstek primátorky a radní pro dopravu Petr Dolínek z ČSSD rozhodl zasadit o to, aby zájemcům o výměnu karty nebyl účtován stokorunový poplatek. Magistrát přistoupil ke zpoplatnění vydávání nových karet Opencard a k omezení prodlužování jejich platnosti na základě usnesení, které na návrh pražské primátorky Adriany Krnáčové (ANO) přijala Rada hlavního města Prahy letos v lednu.

„V žádném případě nechci, aby se cestujících finančně dotkly tahanice kolem Opencard. Zasadím se o to, aby ti, kteří kartu Opencard skutečně využívají a končí jim letos její platnost, nemuseli hradit zmiňovaný stokorunový poplatek,“ řekl náměstek primátorky a radní pro dopravu Petr Dolínek.

Rada hlavního města Prahy přistoupila k zpoplatnění výměny Opencard s cílem předejít možnému plýtvání s licencemi. Z praxe je totiž jednoznačné, že významný počet karet Opencard je nevyužívaných – jejich majitelé si v některých případech pořídili i několik těchto karet, které nevyužívají. Tento přístup potvrzuje i fakt, týkající se prodlužování karet Opencard, kdy do konce února nevyužilo možnost prodloužit si platnost téměř 100 000 majitelů karet.


Další články
Nahoru