dnes
Pátek - oblacno
5°C
zítra
Sobota - prehanky-snih
3°C
pozítří
Neděle - snih
2°C
Dolínek bude ťukat Ťokovi na dveře: Umožněte jízdu na Pražském okruhu bez dálničních známek
Pražský okruh u Ruzyně. Foto: ŠJů / Wikimedia Commons

Dolínek bude ťukat Ťokovi na dveře: Umožněte jízdu na Pražském okruhu bez dálničních známek

Náměstek pražské primátorky a radní pro dopravu Petr Dolínek (ČSSD) bude požadovat zrušení povinnosti mít dálniční známku při jízdě na Pražském okruhu. Vyzve proto k jednání o této záležitosti ministra dopravy Dana Ťoka.

„Hledáme všechny způsoby, jak ulevit dopravě ve vnitřní Praze. Tohle by byl další kamínek do mozaiky, který navíc nebude stát žádné peníze,“ vysvětlil svůj záměr Dolínek.

Praha tak reaguje na ministrův návrh, aby se na pěti úsecích českých dálnic a silnic nemuselo platit mýtné. Šlo by celkem asi o 30 kilometrů dálnic a rychlostních komunikací. Vládě chce ministr tento návrh předložit v nejbližších týdnech.

Podle Dolínka je logické, aby mezi takové úseky patřil i Pražský okruh. „I když počet řidičů, kteří kvůli dálniční známce využívají místo Pražského okruhu jiné komunikace, není dle odhadů dramatický, považuji to za správný krok. Každé auto, které pojede po okruhu místo vnitřní Prahou, dopravě i ovzduší ve městě uleví,“ řekl náměstek Dolínek, podle kterého je v zahraničí zvykem nezpoplatňovat v oblasti velkých měst jejich okruhy a tangenciální úseky dálnic. Jedná se například o Řím, Madrid, Budapešť či Paříž.

Nyní nechce spekulovat, zda se svým návrhem uspěje. V minulosti již totiž proběhlo několik pokusů vyjmout Pražský okruh ze zpoplatněných úseků, které nebyly úspěšné. „Za pokus to rozhodně stojí, předložím panu ministrovi své argumenty a pokusím se ho přesvědčit,“ uzavřel Dolínek.


Další články
Nahoru