Dnes Pondělí - prehanky-dest 19°C
Zítra Úterý - bourky 19°C
Pondělí 27. 6. 2022
Svátek má Ladislav
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Doležal odstoupil z funkce místostarosty Prahy 9, radnice prověří zakázky v jeho gesci
Marek Doležal odstoupil z vedení Prahy 9. Foto: marekdolezal.cz

Doležal odstoupil z funkce místostarosty Prahy 9, radnice prověří zakázky v jeho gesci

Na včerejším zastupitelstvu Prahy 9 rezignoval na svůj post místostarosta. Marek Doležal (TOP 09). Městská část zadá provedení auditu všech veřejných zakázek v gesci nyní již bývalého člena vedení městské části nezávislým auditorem. Informovala o tom mluvčí radnice Majka Kurková.

Na jednání zastupitelstva městské části Praha 9, které se konalo dne 21. června, rezignoval na post místostarosty Ing. Marek Doležal.

„Nechci dopustit, aby nespravedlivé útoky jakkoli ovlivnily podzimní volby. Proto jsem se rozhodl kolegy podpořit tak, jak teď nejvíc mohu: tím, že nebudu kandidovat do Zastupitelstva hlavního města Prahy ani do Zastupitelstva městské části Praha 9, a také jsem rezignoval na svou pozici místostarosty. Nepřiznávám tím žádné pochybení, není mi ani známo, v čem by mělo spočívat,“ uvedl Doležal.

Městská část zároveň zadá provedení auditu všech veřejných zakázek v gesci Marka Doležala nezávislým auditorem, informovala mluvčí. „Tento krok vítám, neboť se jedná o jedinou možnost, jak prokázat, že na mé straně nedošlo k žádným pochybením," podotkl Doležal. 

Zastupitelstvo městské části na jednání nevolilo za Marka Doležala nového místostarostu. Gesci Marka Doležala do voleb převezme jeho stranická kolegyně, současná radní pro oblast majetku městské části a bytovou politiku Jana Nowaková Těmínová.

Starosta Prahy 9 Tomáš Portlík (ODS) a opoziční zastupitelé Václav Vislous a Kornélia Gottmannová (oba Piráti) Doležalovu rezignaci uvítali jako „správný politický krok".

Předseda zastupitelského klubu Pirátů v Praze 9 a lídr kandidátky pro podzimní volby Vislous následně sdělil, že Piráti plánovali navrhnout Doležalovo odvolání, pokud by sám neodstoupil. 

„Jméno pana Doležala se objevilo v policejních odposleších v souvislosti s kauzou Dozimetr bývalého pražského náměstka Hlubučka. Přestože Doležal nečelí zatím žádnému obvinění, kvitujeme jeho rozhodnutí v radě městské části Praha 9 skončit. Odpovídal za investiční politiku městské části a devítka si žádné takové spojení dovolit nemůže. Pokud by neodstoupil sám, byli jsme připraveni navrhnout jeho odvolání,” uvedl Vislous. 

„Jsem rád, že se k této situaci Marek Doležal postavil čelem a raději odstoupil, aby nikdo nemohl zpochybňovat práci, kterou jsme na městské části odvedli," sdělil Michal Mašek, předseda regionální organizace TOP 09 na Praze 9.

V pondělí Doležal oznámil rezignaci na členství v dozorčí radě DPP. Udělal to kvůli svým kontaktům se stíhanými. Podle náměstka pražského primátora Adama Scheinherra (Praha Sobě) Doležal po boku Hlubučka navrhoval volbu stíhaného Mateje Augustína do představenstva DPP. Zároveň se podle náměstka Doležal objevil v policejních odposleších.

Doležal včera avizoval, že podal žalobu na Scheinherra a na starostu Prahy 7 a lídra uskupení Praha Sobě Jana Čižinského kvůli jejich výrokům ohledně korupce v DPP. 


Autor: puc

Bývalého primátorova náměstka Hlubučka vyloučili zastupitelé Spojených sil pro Prahu z klubu

Dnes v 16:26

Zastupitelé Spojených sil pro Prahu (TOP 09 + STAN) na svém dnešním jednání vyloučili z klubu bývalého náměstka pražského primátora Petra Hlubučka (dříve STAN).

Zastupitelé Prahy 4 se sejdou na 21. zasedání, radnice zveřejnila program

Včera v 09:53

V zasedacím sále 301 na historické Nuselské radnici (Táborská 500) se ve středu 29. června uskuteční od 13 hodin 21. zasedání zastupitelstva Prahy 4. Informoval o tom mluvčí městské části Jiří Bigas.

Zastupitelstvo Prahy 17 schválilo vypsání tendru na pečovatelský dům

25. června 2022 v 10:06

Stavba domu s pečovatelskou službou (DPS) v pražských Řepích by měla odhadem stát 380 milionů korun. Kapacita domova je plánovaná pro 125 osob. Vyplývá to z usnesení zastupitelstva Prahy 17, které schválilo vypsání zadávacího řízení na stavitele DPS. Informovala...

Zastupitelé Prahy 15 se sejdou na mimořádném zasedání

23. června 2022 v 07:11

Osmé mimořádné zasedání ZMČ Praha 15 se koná dne 24. června od 17 hodin v Kulturním centru Varta, Boloňská 310, Horní Měcholupy. Zasedání bude opět vysíláno on‑line.

Zastupitelé Prahy 14 se sejdou na zasedání

22. června 2022 ve 20:24

Ve čtvrtek 23. června se bude v Galerii 14 (náměstí Plukovníka Vlčka 686, Praha 9) konat 16. zasedání Zastupitelstva městské části Praha 14. Začátek je v 15 hodin. Interpelace občanů budou probíhat tradičně od 17 do 17.30 hodin.  

Další články
Nahoru