Dnes Pátek - prehanky-dest 28°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 25°C
Pátek 12. 7. 2024
Svátek má Bořek
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Doležal odstoupil z funkce místostarosty Prahy 9, radnice prověří zakázky v jeho gesci
Marek Doležal odstoupil z vedení Prahy 9. Foto: marekdolezal.cz

Doležal odstoupil z funkce místostarosty Prahy 9, radnice prověří zakázky v jeho gesci

Na včerejším zastupitelstvu Prahy 9 rezignoval na svůj post místostarosta. Marek Doležal (TOP 09). Městská část zadá provedení auditu všech veřejných zakázek v gesci nyní již bývalého člena vedení městské části nezávislým auditorem. Informovala o tom mluvčí radnice Majka Kurková.

Na jednání zastupitelstva městské části Praha 9, které se konalo dne 21. června, rezignoval na post místostarosty Ing. Marek Doležal.

„Nechci dopustit, aby nespravedlivé útoky jakkoli ovlivnily podzimní volby. Proto jsem se rozhodl kolegy podpořit tak, jak teď nejvíc mohu: tím, že nebudu kandidovat do Zastupitelstva hlavního města Prahy ani do Zastupitelstva městské části Praha 9, a také jsem rezignoval na svou pozici místostarosty. Nepřiznávám tím žádné pochybení, není mi ani známo, v čem by mělo spočívat,“ uvedl Doležal.

Městská část zároveň zadá provedení auditu všech veřejných zakázek v gesci Marka Doležala nezávislým auditorem, informovala mluvčí. „Tento krok vítám, neboť se jedná o jedinou možnost, jak prokázat, že na mé straně nedošlo k žádným pochybením," podotkl Doležal. 

Zastupitelstvo městské části na jednání nevolilo za Marka Doležala nového místostarostu. Gesci Marka Doležala do voleb převezme jeho stranická kolegyně, současná radní pro oblast majetku městské části a bytovou politiku Jana Nowaková Těmínová.

Starosta Prahy 9 Tomáš Portlík (ODS) a opoziční zastupitelé Václav Vislous a Kornélia Gottmannová (oba Piráti) Doležalovu rezignaci uvítali jako „správný politický krok".

Předseda zastupitelského klubu Pirátů v Praze 9 a lídr kandidátky pro podzimní volby Vislous následně sdělil, že Piráti plánovali navrhnout Doležalovo odvolání, pokud by sám neodstoupil. 

„Jméno pana Doležala se objevilo v policejních odposleších v souvislosti s kauzou Dozimetr bývalého pražského náměstka Hlubučka. Přestože Doležal nečelí zatím žádnému obvinění, kvitujeme jeho rozhodnutí v radě městské části Praha 9 skončit. Odpovídal za investiční politiku městské části a devítka si žádné takové spojení dovolit nemůže. Pokud by neodstoupil sám, byli jsme připraveni navrhnout jeho odvolání,” uvedl Vislous. 

„Jsem rád, že se k této situaci Marek Doležal postavil čelem a raději odstoupil, aby nikdo nemohl zpochybňovat práci, kterou jsme na městské části odvedli," sdělil Michal Mašek, předseda regionální organizace TOP 09 na Praze 9.

V pondělí Doležal oznámil rezignaci na členství v dozorčí radě DPP. Udělal to kvůli svým kontaktům se stíhanými. Podle náměstka pražského primátora Adama Scheinherra (Praha Sobě) Doležal po boku Hlubučka navrhoval volbu stíhaného Mateje Augustína do představenstva DPP. Zároveň se podle náměstka Doležal objevil v policejních odposleších.

Doležal včera avizoval, že podal žalobu na Scheinherra a na starostu Prahy 7 a lídra uskupení Praha Sobě Jana Čižinského kvůli jejich výrokům ohledně korupce v DPP. 


Autor: puc

Změna ve vedení Prahy 2, Jitka Urbánková rezignovala na funkci radní

24. června 2024 ve 23:47

V úvodu pondělního zasedání Zastupitelstva městské části Prahy 2 rezignovala Jitka Urbánková (ANO) na svou funkci radní. Tuto funkci vykonávala od 17. října 2022. Vzhledem k nastelé situaci hned po jednání zastupitelstva mimořádně zasedla Rada městské části Praha 2, která schválila místostarostce...

Primátor navštívil Kolovraty. Ocenil hasiče, jednal o projektech

21. června 2024 v 10:11

Primátor Prahy Bohuslav Svoboda pokračuje v avizovaných návštěvách městských částí, nyní přišla řada na Kolovraty. Plánují se zde důležité infrastrukturní projekty i nová výstavba, jejich dopady byly také tématem společného jednání s představiteli radnice.  

Praha 11 má kromě nového starosty i nové radní

13. června 2024 ve 22:27

Zastupitelé Prahy 11 ve čtvrtek zvolili nejen nového starostu, kterým se stal Martin Sedeke z ODS, ale i nové členy do rady.

Vedení Prahy 4 nepodpořilo projekt Rezidence Herálecká

12. června 2024 ve 22:43

Praha 4 neuzavře smlouvu o spolupráci se společností Rezidence Herálecká, a neposkytne tak investorovi nezbytnou součinnost ze strany městské části při povolení a realizaci novostavby bytového domu na rohu ulic Pacovská a Herálecká I. Rada městské části Praha 4 na svém aktuálním jednání předložený...

Výsledky eurovoleb oznámí statistici až hodinu před nedělní půlnocí

8. června 2024 ve 22:03

Hlasy voličů v evropských volbách v Česku sečetli volební komisaři ve všech okrscích, vyplývá se sobotního večerního sdělení Českého statistického úřadu (ČSÚ) na sociální síti X.

Další články
Nahoru