Dnes Čtvrtek - zatazeno 4°C
Zítra Pátek - zatazeno 1°C
Čtvrtek 8. 12. 2022
Svátek má Květoslava
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Doležal odstoupil z funkce místostarosty Prahy 9, radnice prověří zakázky v jeho gesci
Marek Doležal odstoupil z vedení Prahy 9. Foto: marekdolezal.cz

Doležal odstoupil z funkce místostarosty Prahy 9, radnice prověří zakázky v jeho gesci

Na včerejším zastupitelstvu Prahy 9 rezignoval na svůj post místostarosta. Marek Doležal (TOP 09). Městská část zadá provedení auditu všech veřejných zakázek v gesci nyní již bývalého člena vedení městské části nezávislým auditorem. Informovala o tom mluvčí radnice Majka Kurková.

Na jednání zastupitelstva městské části Praha 9, které se konalo dne 21. června, rezignoval na post místostarosty Ing. Marek Doležal.

„Nechci dopustit, aby nespravedlivé útoky jakkoli ovlivnily podzimní volby. Proto jsem se rozhodl kolegy podpořit tak, jak teď nejvíc mohu: tím, že nebudu kandidovat do Zastupitelstva hlavního města Prahy ani do Zastupitelstva městské části Praha 9, a také jsem rezignoval na svou pozici místostarosty. Nepřiznávám tím žádné pochybení, není mi ani známo, v čem by mělo spočívat,“ uvedl Doležal.

Městská část zároveň zadá provedení auditu všech veřejných zakázek v gesci Marka Doležala nezávislým auditorem, informovala mluvčí. „Tento krok vítám, neboť se jedná o jedinou možnost, jak prokázat, že na mé straně nedošlo k žádným pochybením," podotkl Doležal. 

Zastupitelstvo městské části na jednání nevolilo za Marka Doležala nového místostarostu. Gesci Marka Doležala do voleb převezme jeho stranická kolegyně, současná radní pro oblast majetku městské části a bytovou politiku Jana Nowaková Těmínová.

Starosta Prahy 9 Tomáš Portlík (ODS) a opoziční zastupitelé Václav Vislous a Kornélia Gottmannová (oba Piráti) Doležalovu rezignaci uvítali jako „správný politický krok".

Předseda zastupitelského klubu Pirátů v Praze 9 a lídr kandidátky pro podzimní volby Vislous následně sdělil, že Piráti plánovali navrhnout Doležalovo odvolání, pokud by sám neodstoupil. 

„Jméno pana Doležala se objevilo v policejních odposleších v souvislosti s kauzou Dozimetr bývalého pražského náměstka Hlubučka. Přestože Doležal nečelí zatím žádnému obvinění, kvitujeme jeho rozhodnutí v radě městské části Praha 9 skončit. Odpovídal za investiční politiku městské části a devítka si žádné takové spojení dovolit nemůže. Pokud by neodstoupil sám, byli jsme připraveni navrhnout jeho odvolání,” uvedl Vislous. 

„Jsem rád, že se k této situaci Marek Doležal postavil čelem a raději odstoupil, aby nikdo nemohl zpochybňovat práci, kterou jsme na městské části odvedli," sdělil Michal Mašek, předseda regionální organizace TOP 09 na Praze 9.

V pondělí Doležal oznámil rezignaci na členství v dozorčí radě DPP. Udělal to kvůli svým kontaktům se stíhanými. Podle náměstka pražského primátora Adama Scheinherra (Praha Sobě) Doležal po boku Hlubučka navrhoval volbu stíhaného Mateje Augustína do představenstva DPP. Zároveň se podle náměstka Doležal objevil v policejních odposleších.

Doležal včera avizoval, že podal žalobu na Scheinherra a na starostu Prahy 7 a lídra uskupení Praha Sobě Jana Čižinského kvůli jejich výrokům ohledně korupce v DPP. 


Autor: puc

Vedení Prahy 4 rozdělilo gesce mezi jednotlivé radní

29. listopadu 2022 v 19:35

Radní Prahy 4 schválila na svém prvním zasedání ve středu 23. listopadu rozdělení gescí nad různými oblastmi v rámci samostatné působnosti městské části Praha 4. Zároveň schválila Rada i pořadí zastupování starosty místostarosty. Městská část o tom informovala na svém...

Další články
Nahoru