Dnes Středa - skorojasno 25°C
Zítra Čtvrtek - jasno 25°C
Středa 27. 9. 2023
Svátek má Jonáš
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Doležal odstoupil z funkce místostarosty Prahy 9, radnice prověří zakázky v jeho gesci
Marek Doležal odstoupil z vedení Prahy 9. Foto: marekdolezal.cz

Doležal odstoupil z funkce místostarosty Prahy 9, radnice prověří zakázky v jeho gesci

Na včerejším zastupitelstvu Prahy 9 rezignoval na svůj post místostarosta. Marek Doležal (TOP 09). Městská část zadá provedení auditu všech veřejných zakázek v gesci nyní již bývalého člena vedení městské části nezávislým auditorem. Informovala o tom mluvčí radnice Majka Kurková.

Na jednání zastupitelstva městské části Praha 9, které se konalo dne 21. června, rezignoval na post místostarosty Ing. Marek Doležal.

„Nechci dopustit, aby nespravedlivé útoky jakkoli ovlivnily podzimní volby. Proto jsem se rozhodl kolegy podpořit tak, jak teď nejvíc mohu: tím, že nebudu kandidovat do Zastupitelstva hlavního města Prahy ani do Zastupitelstva městské části Praha 9, a také jsem rezignoval na svou pozici místostarosty. Nepřiznávám tím žádné pochybení, není mi ani známo, v čem by mělo spočívat,“ uvedl Doležal.

Městská část zároveň zadá provedení auditu všech veřejných zakázek v gesci Marka Doležala nezávislým auditorem, informovala mluvčí. „Tento krok vítám, neboť se jedná o jedinou možnost, jak prokázat, že na mé straně nedošlo k žádným pochybením," podotkl Doležal. 

Zastupitelstvo městské části na jednání nevolilo za Marka Doležala nového místostarostu. Gesci Marka Doležala do voleb převezme jeho stranická kolegyně, současná radní pro oblast majetku městské části a bytovou politiku Jana Nowaková Těmínová.

Starosta Prahy 9 Tomáš Portlík (ODS) a opoziční zastupitelé Václav Vislous a Kornélia Gottmannová (oba Piráti) Doležalovu rezignaci uvítali jako „správný politický krok".

Předseda zastupitelského klubu Pirátů v Praze 9 a lídr kandidátky pro podzimní volby Vislous následně sdělil, že Piráti plánovali navrhnout Doležalovo odvolání, pokud by sám neodstoupil. 

„Jméno pana Doležala se objevilo v policejních odposleších v souvislosti s kauzou Dozimetr bývalého pražského náměstka Hlubučka. Přestože Doležal nečelí zatím žádnému obvinění, kvitujeme jeho rozhodnutí v radě městské části Praha 9 skončit. Odpovídal za investiční politiku městské části a devítka si žádné takové spojení dovolit nemůže. Pokud by neodstoupil sám, byli jsme připraveni navrhnout jeho odvolání,” uvedl Vislous. 

„Jsem rád, že se k této situaci Marek Doležal postavil čelem a raději odstoupil, aby nikdo nemohl zpochybňovat práci, kterou jsme na městské části odvedli," sdělil Michal Mašek, předseda regionální organizace TOP 09 na Praze 9.

V pondělí Doležal oznámil rezignaci na členství v dozorčí radě DPP. Udělal to kvůli svým kontaktům se stíhanými. Podle náměstka pražského primátora Adama Scheinherra (Praha Sobě) Doležal po boku Hlubučka navrhoval volbu stíhaného Mateje Augustína do představenstva DPP. Zároveň se podle náměstka Doležal objevil v policejních odposleších.

Doležal včera avizoval, že podal žalobu na Scheinherra a na starostu Prahy 7 a lídra uskupení Praha Sobě Jana Čižinského kvůli jejich výrokům ohledně korupce v DPP. 


Autor: puc

Primátor Svoboda navštívil Libuš a Kunratice

23. září 2023 v 10:37

Primátor Prahy Bohuslav Svoboda pokračuje ve slíbených návštěvách městských částí. Tentokrát vyrazil do Libuše a Kunratic. Prohlédl si zde nové i připravované projekty a v přítomnosti místních starostek se seznámil s některými problémy, které hlavní město může těmto částem pomoci řešit. Informoval...

Novým zastupitelem Prahy 4 je Dvořák, nahradil Vansu

21. září 2023 v 09:30

Novým zastupitelem Prahy 4 se stal Ladislav Dvořák ve funkci nahradil již bývalého zastupitele a někdejšího místostarostu Tibora Vansu (oba Piráti), uvedla ČTK. Slib zastupitele na úvod středečního zasedání Dvořák složil do rukou starosty Ondřeje Kubína (ODS). Piráti jsou v zastupitelstvu...

Zastupitelé Prahy 4 budou zasedat 20. září

15. září 2023 v 18:56

Sedmé zasedání Zastupitelstva městské části Praha 4 v tomto volebním období se uskuteční ve středu 20. září od 15 hodin v zasedacím sále číslo301 na historické Nuselské radnici (Táborská 500).

Praha 6: Bavíme se o Vokovicích a Veleslavínu

15. září 2023 v 07:53

Praha 6 zve veřejnost na setkání s radními do areálu veleslavínského zámečku ve středu 20. září od 16:30 hodin.

Vedení Prahy 4 rozhodlo o dotaci pro projekt Puntíkový den

14. září 2023 v 10:23

Rada městské části Praha 4 ve středu 13. září rozhodla o poskytnutí dotace ve výši 50 000 korun pro spolek Revenium na podporu projektu „Puntíkový den“. Cílem tohoto projektu je zlepšit povědomí veřejnosti o problémech, se kterými se mnohdy neopodstatněně potýkají ve společnosti lidé...

Starosta Prahy 6 Stárek zve na diskusi s občany nad zákuskem a kávou

14. září 2023 v 08:49

V restauraci Libocký dvůr v Rybničné ulici se ve čtvrtek 21. září uskuteční od 17 do 19 hodin setkání se starostou Prahy 6 Jakubem Stárkem (ODS), který zve občany na otevřenou diskusi nad zákuskem a kávou.  

Zastupitelstvo Prahy 1 přijalo usnesení k elektrokoloběžkám

13. září 2023 ve 22:04

Elektrokoloběžky se staly závažným dopravním, bezpečnostním a estetickým problémem historického centra Prahy. Zastupitelstvo první městské části proto ve středu přijalo usnesení, kterým chce situaci řešit s Magistrátem hl. m. Prahy. Praha 1 o tom informovala v tiskové...

Praha vyhlásila dotační program na podporu doplňkové sítě sociálních služeb

12. září 2023 v 09:19

Radní hl. m. Prahy včera schválili vyhlášení grantů hlavního města Prahy – Program podpory registrovaných sociálních služeb poskytovaných občanům hlavního města Prahy pro rok 2024 – Doplňková síť. Hlavní město tak v souladu se svými prioritami v oblasti sociální politiky podpoří kapacity...

Bude se konat 5. zasedání zastupitelstva Prahy 15

12. září 2023 v 08:49

V pořadí páté zasedání zastupitelstva Prahy 15 v tomto volebním období se uskuteční ve středu 13. září v KC Varta v Boloňské ulici v Horních Měcholupech. Jednání je veřejné a opět bude vysíláno on-line.  

7. jednání zastupitelů Prahy 6 se uskuteční 18. září

10. září 2023 ve 12:27

V pondělí 18. září se koná 7. zasedání zastupitelstva šesté městské části v tomto volebním období. Jednání bude probíhat od 10 hodin v 6. patře budovy Úřadu městské části, Čs. armády 23, Praha 6.

Další články
Nahoru