dnes
Pátek - polojasno
5°C
zítra
Sobota - zatazeno
3°C
pozítří
Neděle - skorojasno
2°C
Dokument představí slavnou Duklu s jejími vzestupy i pády. Podívejte se na ochutnávku
Dukla se může za svou historii pyšnit mnoha získanými trofejemi. Foto: Ondřej Hanuš / FK Dukla Praha

Dokument představí slavnou Duklu s jejími vzestupy i pády. Podívejte se na ochutnávku

Dokončení dokumentárního filmu o slavném fotbalovém klubu Dukla Praha je plánováno na příští rok. Příběh je zpracovaný jako více než hodinový archivní střihový dokument, jenž mapuje šest dekád fotbalové historie a vývoje Dukly s jejími vrcholy i pády od roku 1948 až po současnost. Režie se ujal Luďek Svoboda a roli průvodce ztvární herec Ondřej Vetchý.

Dokument bude sestaven z vyprávění dosud žijících legend – hráčů, trenérů a funkcionářů Dukly, archivních obrazových a zvukových materiálů, videomateriálů, fotografií.

Vizuální forma filmu bude dynamicky propojovat současné a archivní materiály, přibližující osudy hráčů, klubu a dobovou atmosféru v atraktivní formě. Scénář dodržuje kontinuální vyprávění. Příběh bude rozdělen do šesti kapitol, které opisují každou jednotlivou dekádu.

Každá kapitola bude začínat krátkou střihovou montáží zobrazující danou dobu a bude mít svůj název v podobě motta, například „Zlatá šedesátá – Dukla vítězí!“. Bude obsahovat nejdůležitější momenty klubové historie, a to v souladu s dramatickou konstrukcí filmu.

Hlavními postavami příběhu jsou Josef Masopust, Ladislav Novák, Ivo Viktor, Svatopluk Pluskal, Rudolf Kučera, Zdeněk Nehoda, Ladislav Vízek, Jan Fiala, Josef Jelínek, Jan Geleta, František Štambacher, Miroslav Jícha, Rudolf Kocek, Luděk Macela a další.

Hráčské a lidské poselství

„Velcí hráči Dukly a potažmo celého českého fotbalu vstoupili do nesmrtelné síně slávy. Proto je naším cílem zaznamenat jejich vzpomínky, zkušenosti a uchovat je tak pro další generace dokud je ještě čas. Aby i ony znaly historii a tradici Dukly, která tak zůstane stále živá. Aby měly možnost poznat a uvědomit si hráčské a lidské poselství, které se díky legendám a jejich sportovním výkonům otisklo v historii tohoto klubu,“ objasňuje důvod vzniku dokumentu jeho režisér Luděk Svoboda.

Malou ochutnávku můžete shlédnout ve čtyřminutovém „teaseru“, představující náhled nově vznikajícího díla zasvěceného klubu, který v letošním roce slaví své 65. narozeniny.


Svaz aerobiku pořádá workshop pro sportovce i instruktory

17. listopadu 2017 v 07:05

Ať už jste trenéři různých sportů, instruktoři nebo prostě jen máte rádi pohyb, tenhle workshop vás nadchne. Pořádá ho 9. prosince Český svaz aerobiku a fitness FISAF.cz a odborníci vás při něm za jeden den seznámí se vším důležitým, co potřebujete vědět o zlepšení kondice pomocí běžných...

Do branek! S ČT sport na vrchol za podpory innogy

7. listopadu 2017 ve 13:14

Další ročník populární reality show S ČT sport na vrchol je za dveřmi. Už po osmé budou lyžařští amatéři před televizními kamerami České televize měřit síly na svazích českých skiareálů v obřím slalomu. Ve hře je opravdu hodně, účast na semifinálovém kempu na konci března ve Špindlerově Mlýně, kde...

Další články
Nahoru