dnes
Středa - jasno
4°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pátek - prehanky-snih-dest
4°C
Malíři, fotografové, spisovatelé a pankáči. Doktorfest představí lékaře v jiných rolích
Festival se koná u Písecké brány nedaleko Pražského hradu. Foto: www.praha6.cz

Malíři, fotografové, spisovatelé a pankáči. Doktorfest představí lékaře v jiných rolích

Dnes večer a během soboty bude v Písecké bráně v Praze 6 a jejím okolí první ročník multižánrového festivalu lékařů a lékařek, kteří se vedle své profese věnují i umělecké činnosti. Připravena je výstava obrazů a fotografií, autorské čtení, přehlídka hudebních skupin od žánru klasiky přes jazz, rock, blues až po punk. Vstup je zdarma.

Dotkorfest 2013

Místo konání: Písecká brána, K Brusce 5, Praha 6 (kousek od metra Hradčanská)
Termín: pátek 24. května 2013 od 18 hodin, sobota 25. května od 11 hodin

„Cílem festivalu je představit veřejnosti renomované lékaře a lékařky bez bílých plášťů “, přibližuje hlavní myšlenku pořadatelů akce Ivana Kovářová ze společnosti Taktum. „Doktoři pro tentokrát vystoupí v roli hudebníků, malířů, fotografů nebo spisovatelů.“

Festival v pátek v podvečer zahájí komorním klavírním koncertem docent Jaroslav Plas a zazní několik árií v podání MUDr. Karolíny Ivkovské. „Medicína je život, muzika je láska,“ říká známý oční lékař Imran Zangi, též známý jako vynikající perkusista.

V rámci festivalu se představí i jako malíř. Jeho obrazy budou spolu s fotografiemi MUDr. Jiřího Steinbacha a MUDr. Lenky Mrázkové součástí výstavy, kterou budou mít zájemci možnost navštívit i po skončení akce. V rámci večera zazní také verše a ukázky z beletrie – samozřejmě z pera lékařů a lékařek.

Bílá nemoc

„Správnej doktor musí bejt pořádnej rocker,“ odpovídá na otázku, jak se hodí povolání lékařů k rockové muzice, protagonista kapely Bílá nemoc MUDr. Zdeněk Hříbal. Právě on byl jedním z otců myšlenky uspořádat festival.

V sobotu dopoledne vypukne soutěžní přehlídka, kde se vedle již zmíněné Bílé nemoci představí B.LUES, Bratři v rytmu s perkusemi Imrana Zangiho, Dědova míza, Dick´o Brass, Kokeš jazz trio, Lazareth, S. D. R., Status 3, Školení sester, The Villains a další skupiny, kde je mezi hudebníky zastoupen alespoň jeden lékař.

Odborná porota složená z lékařů, hudebních kritiků a dalších zajímavých osobností posoudí výkony kapel a vyhlásí vítěze soutěže. Hlasovat mohou i návštěvníci festivalu. Po oba dny bude programem provázet herec a fyzioterapeut Pavel Kříž.

PROGRAM FESTIVALU

PÁTEČNÍ PROGRAM:
18:00 slavnostní zahájení Doktorfestu
18:15 Jaroslav Plas – klavírní koncert
18:30 Karolína Ivkovská – operní zpěv
19:00 slavnostní zahájení vernisáže obrazů a fotografií

SOBOTNÍ PROGRAM:
11:45 Kokeš Jazz Trio (stage B)
12:30 Status 3 (stage A)
13:00 Dědova míza (stage B)
13:30 Lazareth (stage A)
14:00 Školení sester (stage B)
14:30 Bratři v rytmu (stage A)
15:20 Dick O'Brass (stage A)
16:10 Bílá nemoc (stage A)
17:00 B-Lues (stage A)
17:50 The Villains (stage A)


Simona Ahrnstedt: Oheň a voda

28. listopadu 2017 v 16:31

Komu otevřete svou třináctou komnatu? Oheň a voda přináší volné pokračování bestselleru Nepřátelé a milenci.

Novinka: Christina Brownová, Moderní jóga od A do Z

28. listopadu 2017 v 16:20

Moderní jóga od A do Z je dokonalým průvodcem, který vás krok za krokem zasvětí do cvičení sérií pozic aktivní jógy, regeneračních ásan či praktikování meditace. Prostřednictvím jógy střižené na míru modernímu životu se naučíte lépe zacházet se svým tělem, myslí i energií. Potřebujete ulevit od...

Knižní novinka: Sára a toulavý dědeček

24. listopadu 2017 ve 13:11

Plné fantazie, dobrodružství, překvapení, vtipu, historických postav i moderních předmětů obklopujících dnešní děti – takové jsou pohádky Sára a toulavý dědeček. Novinka z nakladatelství Práh potěší děti a také rodiče, kteří svým potomkům rádi dopřejí zábavné a přitom podnětné čtení....

Bytový interiér jako zrcadlo jeho obyvatele

24. listopadu 2017 v 11:22

Na předvánoční trh přináší toto téma výpravná publikace s množstvím fotografií, která by se ráda stala průvodcem bytových designérů i slabikářem laiků s nadšením pro zařizování interiérů. Autorkou knihy s názvem Styly interiérů je Ing. arch. Veronika Haroldová a vydavatelsví Baron ji od...

Další články
Nahoru