Dnes Pátek - obcasny-dest 14°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 13°C
Pátek 22. 9. 2023
Svátek má Darina
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Dokončování Štvanické lávky omezí provoz plavebních komor
Štvanická plavební komora. Foto: Jan Puci

Dokončování Štvanické lávky omezí provoz plavebních komor

Od poloviny ledna do konce února zastaví Státní plavební správa (SPS) noční provoz v plavebních komorách u ostrova Štvanice. Důvodem je dokončování nedaleké lávky pro pěší a cyklisty, která propojí Karlín a Holešovice. SPS o tom informovala formou vydaného Opatření obecné povahy.

Provoz plavení komory bude zastaven od 14. ledna do konce února mezi devátou hodinou večerní a sedmou hodinou ranní.

Důvodem je dokončování stavby lávky HolKa, která bude sloužit chodcům a cyklistům. Stavba lávky měla původně skončit už letos v září, kvůli komplikovanému podloží se protáhla na konec letošního roku. Nakonec dojde ze zprovoznění ještě později, pravděpodobně v únoru nebo březnu.

Při nočním uzavření komory bude podle SPS povolen provoz plavidel společnosti Zakládání staveb, důvodem je právě stavba lávky.


Autor: Jan Puci

Jak bude vypadat nové centrum Hostivaře? Určí to urbanistická soutěž

Včera ve 14:49

Společnost Zelená Hostivař patřící do skupiny JRD Group ve spolupráci s Prahou 15 a magistrátem vyhlašuje urbanistickou soutěž „Nové centrum Hostivař“, realizovanou Českou komorou architektů (ČKA), která určí podobu rozvoje okolí tramvajové smyčky na křížení ulic Průmyslová a Plukovníka...

Hořelo na střeše Lidlu v Praze 5

20. září 2023 ve 21:34 | Aktualizováno v 22:04

Tři jednotky pražských profesionálních hasičů zasahovaly ve středu 20. září před 15. hodinou v ulici K Barrandovu v Praze 5 u požáru na střeše prodejny Lidl. Informoval o tom mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Další články
Nahoru