Dnes Středa - polojasno 25°C
Zítra Čtvrtek - skorojasno 25°C
Středa 24. 7. 2024
Svátek má Kristýna
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Dokončování Štvanické lávky omezí provoz plavebních komor
Štvanická plavební komora. Foto: Jan Puci

Dokončování Štvanické lávky omezí provoz plavebních komor

Od poloviny ledna do konce února zastaví Státní plavební správa (SPS) noční provoz v plavebních komorách u ostrova Štvanice. Důvodem je dokončování nedaleké lávky pro pěší a cyklisty, která propojí Karlín a Holešovice. SPS o tom informovala formou vydaného Opatření obecné povahy.

Provoz plavení komory bude zastaven od 14. ledna do konce února mezi devátou hodinou večerní a sedmou hodinou ranní.

Důvodem je dokončování stavby lávky HolKa, která bude sloužit chodcům a cyklistům. Stavba lávky měla původně skončit už letos v září, kvůli komplikovanému podloží se protáhla na konec letošního roku. Nakonec dojde ze zprovoznění ještě později, pravděpodobně v únoru nebo březnu.

Při nočním uzavření komory bude podle SPS povolen provoz plavidel společnosti Zakládání staveb, důvodem je právě stavba lávky.


Autor: Jan Puci

Ministr Baxa prodlouží mandát řediteli Národního divadla Burianovi

Včera ve 13:12

Stávající ředitel Národního divadla (ND) Jan Burian zůstane ve funkci do konce července 2028, aby se pod jeho vedením dokončila rekonstrukce Nové scény ND. Novinářům to řekl ministr kultury Martin Baxa (ODS).

Praha 4 vymění písek v pískovištích

Včera v 09:55

Vedení Prahy 4 na svém nedávném jednání rozhodlo o tom, že městská část uzavře smlouvu o výměně písku v pískovištích a doplnění dopadových plochách na dětských hřištích ve správě městské části s pražskou společností Great Garden CZ.

Praha schválila investiční plán vodohospodářské infrastruktury

Včera v 09:23

Rada hl. m. Prahy na svém pondělním jednání schválila návrh Střednědobého investičního plánu vodohospodářské infrastruktury hlavního města pro roky 2025–2029. Díky navýšení prostředků bude v příštích letech možné lépe spravovat, udržovat a dále rozvíjet vodovody a kanalizace...

O příspěvek na doučování byl zájem, požádalo o něj přes 300 dětí

20. července 2024 v 07:38

Radnice Prahy 6 na jaře rozhodla o pomoci rodičům deváťáků s přípravou na přijímací zkoušky na střední školy a nabídla jim příspěvek dva tisíce korun na přípravné kurzy, zkoušky nanečisto, přípravu na talentovky a podobně. Městská část na tento program vyčlenila ve svém rozpočtu jeden...

Další články
Nahoru