dnes
Sobota - obcasny-dest
6°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pondělí - obcasny-dest
6°C
Pražská doprava

Dokončena modernizace tramvajové trati v úseku Střešovická – Na Petřinách

Včera byla otevřena zrekonstruovaná tramvajová trať Střešovická – Na Petřinách. Součástí byla také revitalizace tramvajové smyčky Sídliště Petřiny. Modernizace obousměrného úseku trati v délce téměř 3,5 kilometru byla spolufinancována z fondů EU.

 „Tramvajová trať vedoucí k sídlišti Petřiny patří ke klíčovým v oblasti Prahy 6. Jsem velmi rád, že během letošního roku bylo zrekonstruováno téměř 11 kilometrů tramvajových tratí a tyto rekonstrukce byly v maximální možné míře financovány z fondů Evropské unie,“ uvedl radní pro dopravu hl. m. Prahy Petr Dolínek.

Rekonstrukce tramvajové trati Střešovická – Na Petřinách byla zahájena na počátku srpna a během tří měsíců byla kromě modernizace trati a tramvajové smyčky provedena také oprava vozovek a chodníků před stanicí metra Petřiny.

Celkem 15 tramvajových zastávek bylo opatřeno novými bezbariérovými přístupy a vybaveno pomocnými prvky pro nevidomé a slabozraké.  Bezbariérovými úpravami prošly také přechody pro chodce, které nově získaly signální a varovné pásy. V rámci rekonstrukce bylo dodáno 8 nových přístřešků včetně košů a laviček.

„Náklady na modernizaci tramvajové trati Střešovická – Na Petřinách dosáhly 257,3 mil. korun. Stavba byla spolufinancována z evropských fondů, konkrétně z programu OPPK. Dotace z fondu OPPK bude činit zhruba 175 milionů korun. Chtěl bych poděkovat cestujícím za trpělivost při probíhající výluce,“ řekl generální ředitel dopravního podniku Jaroslav Ďuriš.


Praha uspěla ve sporu s řidičem UBERu. Podle soudu se jedná o taxislužbu

8. listopadu 2017 v 18:30 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Nejvyšší správní soud zrušil verdikt městského soudu v kauze řidiče využívajícího aplikaci UberPop. Řidič město žaloval kvůli tomu, že nesouhlasil s pokutou od magistrátu. Nejvyšší správní soud tak svým rozhodnutím potvrdil, že UBER má být posuzován jako klasická...

Tato běžně používaná věc může zabíjet. Týká se to překvapivě velkého množství lidí

6. listopadu 2017 v 11:37 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Kolik především mladých nevidíte na silnici jinak, než se sluchátky v uších? Ať už jde o pěší, řidiče nebo cyklisty. Z průzkumu odborníků ÚAMK a dalších evropských automotoklubů vyplývá, že každý desátý v průměru jede na kole se sluchátky na uších. Že je to jejich věc? Ne tak docela, protože...

Další články
Nahoru