dnes
Středa - zatazeno
9°C
zítra
Čtvrtek - zatazeno
11°C
pozítří
Pátek - zatazeno
12°C
Dokonalost v nedokonalosti: Vystoupejte po Císařském schodišti do světa ženské citlivosti
Část výstavy je umístěna na honosném Císařském schodišti. Foto: archiv

Dokonalost v nedokonalosti: Vystoupejte po Císařském schodišti do světa ženské citlivosti

V historické budově Forum na Václavském náměstí 19 si můžete zdarma až do 17. března prohlédnout denně od 9 do 20 hodin výstavu Dokonalost v nedokonalosti. Autorkami vystavovaných děl jsou Radka Glajšková a Alena Kurtulíková.

„Obrazy Aleny Kurtulíkové jsou inspirovány událostmi citového života a vztahem mezi ženou a mužem. Toto věčné téma autorka interpretuje mnohovrstevnou symbolikou, která vás vtáhne do archetypálních hlubin podvědomí. Máme zde mimořádnou možnost vstoupit do světa ženské citlivosti, která výtvarnými prostředky mapuje tajemství archetypů milostného života,“ uvedl Denis Anfilov, známý výtvarník působící mimo jiné v Ateliéru 45, který výrazně podpořil tvorbu Kurtulíkové.

hotel-forum-vaclavak-nahled

Budova Forum je na rohu Václavského náměstí a Jindřišské ulice

Jak vyplývá již z názvu výstavy, její téma se opírá o lidskou snahu o dokonalost a o tezi, že skutečná krása se nalézá právě v nedokonalosti. Soubor děl Radky Glajškové je tvořený dílem minimalistického charakteru, expresivního i realistického a jejich následným spojením do jednoho celku. Obě autorky ke své tvorbě využívají gelové pero, rozmývané akvarelové tužky, akryl a suchý pastel.

Kromě výtvarného umění mají návštěvníci výstavy možnost vidět i výjimečné neobarokní prostory paláce Forum včetně honosného Císařského schodiště.


Další články
Nahoru