Dnes Neděle - zatazeno 12°C
Zítra Pondělí - obcasny-dest 6°C
Neděle 26. 3. 2023
Svátek má Emanuel
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Knižní tipy

Dokonalé děti: Vychází knižní novinka bestsellerové autorky New York Times Sophie Hannah

Autorkou novinky z nakladatelství Ikar je britská autorka Sophile Hannah, kterou proslavily jednak její básně a romány a jednak také to, že se stala se souhlasem dědiců Agathy Christie jedinou oficiální pokračovatelkou královny zločinu, která smí vydávat nové příběhy slavného detektiva Hercula Poirota.

dokonale-deti Nyní přichází Sophie Hannah s novým románem Dokonalé děti – jedná se o psychothriller o sourozencích Thomasovi a Emily, kteří jsou velmi roztomilí, jen poněkud zvláštní – je jim totiž stále 3 a 5 let a vůbec nestárnou.

Ukázka z knihy:

Otevře zadní dveře range roveru a strčí hlavu dovnitř. „Jsme tady!“ Násilně veselý hlas zní nepřesvědčivě. Narovná se. Nic se neděje.

To mě nepřekvapuje. Pokud je destinací jejich vlastní domov, puberťáci bez pořádného sekýrování nevylezou z auta. Pokud je vysadíte u kamaráda, je to něco jiného.

Slyším, jak si Flora povzdechne. „Thomasi! Emily!“ zvolá zpěvným hlasem. „No tak, vylezte!“

„Proč na ně mluvíš jako na batolata?“ zamumlám si pro sebe. „Není divu, že tě ignorují.“

I když byly Flořiny děti malé, mluvila na ně jako na miminka, což mi lezlo na nervy. Díky ní jsem se vždycky snažila promlouvat na Zannah a Bena jako na normální lidi.

Flora odstoupí od auta, jako by se někdo snažil vylézt ven. „To je ono,“ řekne povzbudivě.

Přestaň s tím, ženská, pokud nechceš, aby ti utekli a přidali se k nějaké sektě. Měli by být schopní vylézt z auta bez žvatlání své matky.

Z auta vylétne jasně modrý raneček a dopadne na zem. Pak se objeví noha a za ní kluk.

Velmi malý kluk.

Co to, k čertu, je?

„No tak, Emily,“ říká Flora. „Thomasi, zvedni ten batůžek.“

Z auta se vykulí malá holčička. Zvedne modrý batůžek a podá ho chlapci.

„Výborně, Emily. To je od tebe hezké. Poděkuj jí, Thomasi.“

Tohle snad není pravda.

Pravou rukou se dotknu tváře. Jsou chladné. Celé tělo mi ztuhlo, kromě srdce, jehož bušení mi zní v uších, jako bych byla uvězněná v tunelu. Opřu se, zavřu na několik vteřin oči, a pak je zase otevřu.

Nic se nezměnilo. Holčička se otočí a na chvilku hledí přímo na mě.

Je to ona. To tričko s chundelatou ovečkou… Le petit mouton.

Holčička, na kterou hledím, je Emily Braidová, až na to, že jí není patnáct, jak by mělo, musí jí být tolik, určitě je, pokud se svět nezbláznil. Tohle je Emily Braidová, kterou jsem znala před dvanácti lety, když jí byly tři. A Thomas… Nevidím celou jeho tvář, ale i tak poznám, že je mu stále pět let, jako když jsem ho viděla naposledy v roce 2007.

Musím odtud pryč. Nedokážu se na to dívat. Všechno je špatně.

Třesoucíma se rukama šmátrám po klíčích. Pevně je stisknu, ale hned si uvědomuju, že svírám nesprávný předmět. Je to knoflík na palubní desce, ne klíče. Čekám, až nastartuju, ale nedaří se mi to, protože to nedělám správně. Dokážu myslet jen na Thomase a Emily Braidovy.

Proč jim je… jak jim může být… stále tři a pět let. Proč nejsou starší než před dvanácti lety?

Jak to, že nevyrostli…?


Autor: red

Umění nemoci. Kniha pro ty, kteří chtějí být zdraví

23. března 2023 v 11:32

Knížka Umění nemoci Jana Vojáčka, která vychází v nakladatelství CPress, navazuje na předcházející autorovy bestsellery Umění být zdráv a Rozhodni se být zdráv. Uzavírá tak cyklus, který je součástí člověkologie, nauky o zdraví v souvislostech. Díky tomuto přístupu se lidé mohou lépe orientovat ve...

Juan Goméz-Jurado: Pacient

23. března 2023 v 06:29

Renomovaný neurochirurg David Evans má před sebou strašlivé rozhodnutí. Pokud jeho příští pacient odejde z operačního sálu živý, jeho malá dcerka Julia zemře rukou nebezpečného psychopata, který ji unesl a drží ji na neznámém místě.

Novinka od nakladatelství Knihy Dobrovský se jmenuje Vlci z Wall Street: Ian

21. března 2023 v 16:15

Ian Bradley je ukázkový příklad esa z Wall Streetu: nosí luxusní značkové obleky, má závratně vysoké příjmy a rohovou kancelář se skvělým výhledem na New York. Naplno pracuje a užívá si života plnými doušky. Ženy mu padají k nohám. Jenže teď se mu do cesty postaví jedna, která nejenže odolává jeho...

Místo návštěv doktora kopec smíchu od Knora. Vychází K(n)oření Miloše Knora

20. března 2023 v 08:46

I když to tak někdy nevypadá, jakýkoli den v jakémkoli roce může být plný smíchu. Důkazem jsou i glosy komika Miloše Knora, které dokážou zlepšit náladu od jara do zimy. Dá se doma vypěstovat ananas, aniž byste si přivodili smrtelné zranění? Jak vypadá hybridní hospodská hádka? A proč je Ježíšek...

Jason Rekulak: Skryté obrázky

18. března 2023 ve 12:04

Mallory Quinnová začíná v jednadvaceti nový život. Právě ji propustili z protidrogové léčebny a získá práci chůvy na bohatém předměstí New Jersey. Má se starat o pětiletého Teddyho, syna Teda a Caroline Maxwellových.

Sam Holland: Kopírák. Vychází nejděsivější krimi thriller roku

17. března 2023 v 07:53

Kopírák je název nejděsivějšího krimi thrilleru tohoto roku. Jeho autorkou je vystudovaná psycholožka a nyní již také úspěšná spisovatelka Sam Holland, kterou prý odjakživa fascinovaly temné a zvrácené příběhy sériových vrahů. Vydává nakladatelství Kalibr.

CPress vydává po úspěšném prvním díle Zahrady od Dany 2

16. března 2023 v 15:22

Živé ploty, trvalkové záhony, zídky, cestičky, zahradní domky či terasy. To všechno jsou témata, s nimiž se na Danu Makrlíkovou obracejí diváci jejích pořadů. Právě proto dala dohromady rádce, ve kterém najdete řešení nejčastějších problémů, které vás při tvorbě zahrad mohou potkat. Ryze praktické...

Yrsa Sigurdardóttir: Kořist

15. března 2023 v 09:34

V nehostinných podmínkách islandské ledové pustiny se ztratí čtyřčlenná skupinka turistů. Co je přimělo vyrazit za tak drsných podmínek zcela mimo civilizaci? A proč opustili bezpečí stanu takřka nazí? Záchranářka Johanna a její kolegové z pátracího týmu jsou povoláni do akce a narážejí na velice...

Vychází životopisný román o Mata Hari

15. března 2023 v 07:19

V edici Významné ženy nakladatelství Ikar právě vychází nový životopisný román Mata Hari – Vycházející slunce Paříže. Napsala jej Eva-Maria Bastová a přibližuje v něm osudy tajemstvím opředené tanečnice.

Román Letovisko zavede čtenáře na ostrov u anglického pobřeží

13. března 2023 v 07:09

S britskou autorkou Sarah Pearse,se čeští čtenáři setkali poprvé v loňském roce – díky jejímu psychothrilleru Sanatorium. Její nový román se jmenuje Letovisko a jeho děj se odehrává na ostrově u anglického pobřeží. I když toto idylické místo slibuje především odpočinek a relaxaci, proslýchá se, že...

Knižní novinka Santiago, má lásko mapuje slasti i strasti cesty do poutního místa

11. března 2023 v 10:47

Obuli boty a vyrazili na pouť do Santiaga de Compostela. Nejen, aby ověřili svou zdatnost a odhodlání, ale zejména pevnost svého vztahu. V knize Santiago, má lásko (nakladatelství Motto) stand up komička Adéla Elbel a její partner Michal Rožek mapují slasti i strasti cesty, jejímž výsledkem je...

Papírový palác: Emotivní příběh rozplétající tajemství, lži a milostný trojúhelník

11. března 2023 v 07:06

Je dokonalé červencové ráno v oblíbeném letovisku na mořském pobřeží, kde tráví šťastně vdaná matka tří dětí každý rok rodinnou dovolenou. Letos se ale přihodí něco, co ji přinutí zamyslet se nad tím, zda skutečně žije život, o jakém vždycky snila… Románový debut americké autorky Mirandy Cowley...

Kristýna Trpková: Vetřelec. Vychází novinka od autorky nejlepší české detektivky

9. března 2023 v 16:53

Nejlepší českou detektivkou byla v loňském roce vyhlášena Stvůra, kterou napsala mladá autorka Kristýna Trpková. Od poroty České sekce Asociace autorů detektivní literatury za ni získala Cenu Jiřího Marka. Autorka Stvůry brzy připravila další případ s ústřední dvojicí vyšetřovatelů Laurou...

Martina Sahler: Dům vůní

6. března 2023 v 08:41

Metafora právě vydává titul Dům vůní. Mladá pařížská lékárnice sní o výrobě parfémů. Dokáže prorazit v konkurenci proslulých parfumérských dynastií?

Další články
Nahoru