Dnes Úterý - polojasno 24°C
Zítra Středa - bourky 26°C
Úterý 28. 6. 2022
Svátek má Lubomír
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Dojemné poděkování za záchranu opilého manžela, kterému se večírek vymkl z kontroly
Zraněný a podchlazený muž byl celý od krve. Zdroj foto: Městská policie hl. m. Prahy

Dojemné poděkování za záchranu opilého manžela, kterému se večírek vymkl z kontroly

Pár dní před Štědrým dnem se uskutečnil večírek, který si už jeden z účastníků asi nebude nikdy chtít zopakovat. Šlo mu o život. Ten mu zachránila hlídka strážníků. Nyní přišlo na jejich služebnu dojemné poděkování. Server Pražský patriot o tom informovala mluvčí městské policie Irena Seifertová.

Na začátku posledního adventního týdne se rozhodl zúčastnit vánočního večírku. Na tom by nebylo nic zvláštního, takových Pražanů bylo jistě hodně. Ani nevybočoval z řady, když se posilňoval alkoholem. Jenže neznal míru a opil se, „jak zákon káže“. 

Na opilce narazila hlídka městské policie pár minut po půlnoci z pondělí 20. na úterý 21. prosince. Ležící muž byl silně krvácel z temene hlavy. Byl sice při vědomí, ale zároveň byl dezorientovaný a podchlazený. Strážníci mu poskytli neodkladnou první pomoc. 

„Zastavili mu krvácení, obvázali hlavu, zabalili jej do izotermické fólie a předali kolegům z rychlé záchranné služby,“ uvedla Seifertová. 

Devětatřicetiletý muž si toho moc nepamatoval, vzpomněl si pouze na to, že u bankomatu upadl na zem. Navíc si nevzpomněl. Před převozem do nemocnice ještě nadiktoval telefonní číslo své ženy, kterou hlídka posléze informovala o tom, co se stalo.

Nyní přišlo na služebnu milé poděkování od manželky zraněného muže: „Chtěla bych tímto nesmírně poděkovat strážníkům Prahy 12, jmenovitě panu Jindřichu H. a jeho kolegům, služební čísla 1186, 1658 a 2585, za záchranu života manžela. Neváhali i přes pozdní noční hodinu a zjevnou podnapilost mého muže poskytnout mu pomoc a přivolat záchrannou službu. Měl velkou tržnou ránu na hlavě, velmi silně krvácel a v noci mrzlo,“ napsala. 

„Jenom díky duchapřítomnosti strážníků a jejich obětavosti v noci neumrzl a nevykrvácel, anebo cokoli horšího. On sám se k tomu nechce vracet, byl to prý ,vánoční večírek, který se trochu vymkl kontrole´. Od toho dne nevypil ani skleničku piva, ale vděčí vám za hodně. Myslím, že i za život. Děkuji ještě jednou a všechno dobré do nového roku,“ dodala.


Autor: Jan Puci

Vycházka po Malostranském hřbitově

Dnes ve 12:17

Spolek Malostranský hřbitov zve na komentovanou vycházku po Malostranském hřbitově, která se koná v sobotu 2. července od 14 hodin. Sraz je u náhrobku biskupa Leopolda Thuna-Hohensteina.

V opatřeních ke snížení energetické náročnosti budov pokračuje Praha 2

26. června 2022 ve 13:47

Druhá městská část pokračuje v realizaci celého systému opatření v rámci managementu hospodaření s energiemi. Ještě před zahájením topné sezóny radnice zajistí chemické čištění topných systémů v objektech spravovaných městskou částí, čímž sníží energetickou náročnost budov a ušetří na celkových...

Prázdninový jazykový kurz pro ukrajinské děti

26. června 2022 ve 12:21

Na červnové schůzi Rady městské části Praha 5 bylo jednomyslným usnesením schváleno financování „Prázdninového kurzu českého jazyka“ pro 25 dětí občanů Ukrajiny pobývajících v ČR pod dočasnou ochranou nebo s platným vízem v Kulturním a rodinném centru Barrandov, v Záhorského ulici...

Oslavy začátku předsednictví České republiky v Radě EU pokračují

26. června 2022 v 08:53

Komponované multižánrové oslavy předsednictví České republiky v Radě EU po pátečním a včerejším programu pokračují dnes, ve čtvrtek a v pátek 1. července.

Dvojka literární: Dopisy Milady Horákové

26. června 2022 v 07:55

Veřejná čtení na netradičních místech Prahy 2 z děl autorů, kteří žili či tvořili na Dvojce se konají v rámci akce Dvojka Literární.

Debata: Soutěž 4. kvadrant Vítězného náměstí

25. června 2022 v 09:49

Jak se promění 4. kvadrant Vítězného náměstí a jak jeho nová podoba naváže na historický vývoj území i již vytvořené studie? V úterý 28. června od 19 hodin v Ballingově sále NTK se můžete seznámit s připravovanou mezinárodní architektonickou soutěží na dostavbu 4. kvadrantu Vítězného...

Zákaznické centrum PVK přesune se na Floru, v Dykově ulici bude do konce července uzavřeno

24. června 2022 ve 14:10

Zákaznické centrum Pražských vodovodů a kanalizací v Dykově ulici bude od středy 29. června do 31. července uzavřeno. „Důvodem je rekonstrukce objektu. Zákaznické centrum bude dočasně umístěno v sídle PVK na adrese Hradecká 1, Praha 3 v blízkosti stanice metra linky A Flora,“ informoval tiskový...

V Praze platí do odvolání zákaz rozdělávání ohňů na rizikových místech

24. června 2022 ve 12:57

Na základě výstrahy před nebezpečím požáru, kterou vydal Český hydrometeorologický ústav, platí od čtvrtka 23. června od až do odvolání na území Prahy nařízení týkající se zákazu rozdělávání ohňů na místech zvýšeného nebezpečí vzniku požáru. Výstraha platí také pro výskyt silných...

V Participativním rozpočtu Prahy 15 lze podpořit až tři návrhy

24. června 2022 v 11:47

Revitalizace hřiště, knihobudka, stůl na ping-pong, venkovní sezení. V Praze 15 se hlasuje o participativním rozpočtu.

Další články
Nahoru