Dnes Úterý - zatazeno 19°C
Zítra Středa - obcasny-dest 20°C
Středa 7. 6. 2023
Svátek má Iveta, Slavoj
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Dojemné poděkování za záchranu opilého manžela, kterému se večírek vymkl z kontroly
Zraněný a podchlazený muž byl celý od krve. Zdroj foto: Městská policie hl. m. Prahy

Dojemné poděkování za záchranu opilého manžela, kterému se večírek vymkl z kontroly

Pár dní před Štědrým dnem se uskutečnil večírek, který si už jeden z účastníků asi nebude nikdy chtít zopakovat. Šlo mu o život. Ten mu zachránila hlídka strážníků. Nyní přišlo na jejich služebnu dojemné poděkování. Server Pražský patriot o tom informovala mluvčí městské policie Irena Seifertová.

Na začátku posledního adventního týdne se rozhodl zúčastnit vánočního večírku. Na tom by nebylo nic zvláštního, takových Pražanů bylo jistě hodně. Ani nevybočoval z řady, když se posilňoval alkoholem. Jenže neznal míru a opil se, „jak zákon káže“. 

Na opilce narazila hlídka městské policie pár minut po půlnoci z pondělí 20. na úterý 21. prosince. Ležící muž byl silně krvácel z temene hlavy. Byl sice při vědomí, ale zároveň byl dezorientovaný a podchlazený. Strážníci mu poskytli neodkladnou první pomoc. 

„Zastavili mu krvácení, obvázali hlavu, zabalili jej do izotermické fólie a předali kolegům z rychlé záchranné služby,“ uvedla Seifertová. 

Devětatřicetiletý muž si toho moc nepamatoval, vzpomněl si pouze na to, že u bankomatu upadl na zem. Navíc si nevzpomněl. Před převozem do nemocnice ještě nadiktoval telefonní číslo své ženy, kterou hlídka posléze informovala o tom, co se stalo.

Nyní přišlo na služebnu milé poděkování od manželky zraněného muže: „Chtěla bych tímto nesmírně poděkovat strážníkům Prahy 12, jmenovitě panu Jindřichu H. a jeho kolegům, služební čísla 1186, 1658 a 2585, za záchranu života manžela. Neváhali i přes pozdní noční hodinu a zjevnou podnapilost mého muže poskytnout mu pomoc a přivolat záchrannou službu. Měl velkou tržnou ránu na hlavě, velmi silně krvácel a v noci mrzlo,“ napsala. 

„Jenom díky duchapřítomnosti strážníků a jejich obětavosti v noci neumrzl a nevykrvácel, anebo cokoli horšího. On sám se k tomu nechce vracet, byl to prý ,vánoční večírek, který se trochu vymkl kontrole´. Od toho dne nevypil ani skleničku piva, ale vděčí vám za hodně. Myslím, že i za život. Děkuji ještě jednou a všechno dobré do nového roku,“ dodala.


Autor: Jan Puci

Výdejna Potravinové banky nově v Praze 2

Včera ve 21:59

Praha 2 na začátku června otevřela nové výdejní místo Potravinové banky určené pro občany z Prahy 1 a 2, kteří se nacházejí v tíživé finanční situaci. Výdejní okénko, které se nachází v přízemí na nádvoří Novoměstské radnice, je v provozu každé pondělí v době od 9 do...

Čtyři týdny zbývají do uzavření literární soutěže O zlatý klíč

Včera ve 21:51

Maximálně tři normostrany libovolného žánru mohou kreativní obyvatelé Prahy 11 zasílat na radnici. Téma soutěže zůstává: Praha 11. Nejzazší termín dodání je 30. června. Do začátku června už přišlo do Zlatého klíče víc prací než za celé soutěžní období loňského roku. Největší počet přírůstků se...

Na Kampě se budou zpívat lidové písničky

Včera v 18:19

Společné zpívání lidových písniček se koná ve čtvrtek 15. června v 16 hodin na Kampě.

Přednáška v Praze 10: Josef Čapek ve vinohradském divadle

Včera ve 12:43

Přednáška Pavly Pečinkové představí v úterý 13. června Josefa Čapka také jako scénografa pro Městské divadlo na Královských Vinohradech, kde působil jeho bratr Karel jako dramaturg, a kde vytvořil dvacet jevištních výprav.

Praha 14 zve na komentovanou prohlídku mokřadu

Včera v 11:31

Přijďte ve čtvrtek 8. června od 16 hodin na komentovanou prohlídku mokřadu v areálu Coca Cola v Kyjích a seznamte se s vývojem tohoto projektu i s novou načnou stezkou pro školy.

První pokuta pro hlavní město za protisoutěžní loterijní vyhlášky byla potvrzena

5. června 2023 v 08:19

Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petr Mlsna potvrdil prvostupňové rozhodnutí, jímž byla hlavnímu městu Praze uložena pokuta ve výši 2 679 000 korun za porušení zákona o ochraně hospodářské soutěže v souvislosti s loterijními vyhláškami. Rozklad podaný hlavním městem předseda...

Za hmyzem do Letňan

5. června 2023 v 07:55

Poznejte náš hmyz na naučné procházce za drobnou havětí se spolkem Darwin ve středu 14. června.

Jedlá školní zahrada ve Stodůlkách

5. června 2023 v 07:48

Nová jedlá školní zahrada se otevírá ve čtvrtek 8. června při Fakultní základní škole profesora Otokara Chlupa Pedagogické fakulty UK ve Stodůlkách díky spolupráci mezi společností Lidl a programem Skutečně zdravá škola.

Muzejní noc na 1. lékařské fakultě UK otevře běžně nepřístupná místa

5. června 2023 v 05:32

I letos se 1. lékařská fakulta Univerzity Karlovy zúčastní Festivalu muzejních nocí. V pátek 16. června bude možné navštívit anatomické muzeum, stomatologické muzeum a Faustův dům. Před zahájením prohlídek proběhne v Anatomickém ústavu 1. LF UK přednáškové odpoledne, na kterém zazní například...

Praha 1: Spolkový den v parku Kampa

4. června 2023 v 18:10

Spolkový den se koná ve čtvrtek 15. června od 15 hodin v parku Kampa.

V pítku v parku u Chodovské tvrze neteče voda, hnízdí tady modřinka

4. června 2023 v 16:30

Sýkorka modřinka se ke hnízdění vybrala i letos netypické místo, pítko v parku u Chodovské tvrze.

Barvám neutečeš v Centrálním parku Prahy 13

4. června 2023 ve 14:38

Barvám neutečeš, běžecký závod, kterého se účastní nejen dospělí běžci, ale i děti, senioři nebo celé rodiny, kdy nejde o čas, ale především o zábavu se koná v sobotu 10. června od 9 do 16 hodin.

Další články
Nahoru