Dnes Úterý - prehanky-snih 4°C
Zítra Středa - obcasny-dest 5°C
Úterý 31. 1. 2023
Svátek má Marika
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Dojemné poděkování za záchranu opilého manžela, kterému se večírek vymkl z kontroly
Zraněný a podchlazený muž byl celý od krve. Zdroj foto: Městská policie hl. m. Prahy

Dojemné poděkování za záchranu opilého manžela, kterému se večírek vymkl z kontroly

Pár dní před Štědrým dnem se uskutečnil večírek, který si už jeden z účastníků asi nebude nikdy chtít zopakovat. Šlo mu o život. Ten mu zachránila hlídka strážníků. Nyní přišlo na jejich služebnu dojemné poděkování. Server Pražský patriot o tom informovala mluvčí městské policie Irena Seifertová.

Na začátku posledního adventního týdne se rozhodl zúčastnit vánočního večírku. Na tom by nebylo nic zvláštního, takových Pražanů bylo jistě hodně. Ani nevybočoval z řady, když se posilňoval alkoholem. Jenže neznal míru a opil se, „jak zákon káže“. 

Na opilce narazila hlídka městské policie pár minut po půlnoci z pondělí 20. na úterý 21. prosince. Ležící muž byl silně krvácel z temene hlavy. Byl sice při vědomí, ale zároveň byl dezorientovaný a podchlazený. Strážníci mu poskytli neodkladnou první pomoc. 

„Zastavili mu krvácení, obvázali hlavu, zabalili jej do izotermické fólie a předali kolegům z rychlé záchranné služby,“ uvedla Seifertová. 

Devětatřicetiletý muž si toho moc nepamatoval, vzpomněl si pouze na to, že u bankomatu upadl na zem. Navíc si nevzpomněl. Před převozem do nemocnice ještě nadiktoval telefonní číslo své ženy, kterou hlídka posléze informovala o tom, co se stalo.

Nyní přišlo na služebnu milé poděkování od manželky zraněného muže: „Chtěla bych tímto nesmírně poděkovat strážníkům Prahy 12, jmenovitě panu Jindřichu H. a jeho kolegům, služební čísla 1186, 1658 a 2585, za záchranu života manžela. Neváhali i přes pozdní noční hodinu a zjevnou podnapilost mého muže poskytnout mu pomoc a přivolat záchrannou službu. Měl velkou tržnou ránu na hlavě, velmi silně krvácel a v noci mrzlo,“ napsala. 

„Jenom díky duchapřítomnosti strážníků a jejich obětavosti v noci neumrzl a nevykrvácel, anebo cokoli horšího. On sám se k tomu nechce vracet, byl to prý ,vánoční večírek, který se trochu vymkl kontrole´. Od toho dne nevypil ani skleničku piva, ale vděčí vám za hodně. Myslím, že i za život. Děkuji ještě jednou a všechno dobré do nového roku,“ dodala.


Autor: Jan Puci

Farmářské tržiště se vrací na Rašínovo nábřeží

Včera ve 14:55

V sobotu 4. února zde najdete malé výrobce, farmy a biofarmy, lokální a sezonní zeleninu, s ovoce, byliny, pečivo, maso, uzeniny, mléčné výrobky a domácí vajíčka.

První den na farmářském tržišti Kubáň

29. ledna 2023 ve 20:05

Farmářské tržiště Kubáň v sobotu 4. února zahájí sezonu sousedským opékáním špekáčků na otevřeném ohni v ocelovém koši aneb „Wurst kunst“.

Vyšší odborná škola publicistiky v Praze otevře dveře

29. ledna 2023 v 11:11 | Aktualizováno 30. ledna 2023, 12:25

Vyšší odborná škola publicistiky v Praze pořádá 7. a 22. února Dny otevřených dveří. Všechny zájemce o denní i kombinované studium uvítají pracovníci školy ve Spálené ulici 14 v učebně číslo 311.       

Pololetní prázdniny v Praze 6

27. ledna 2023 v 17:46

Dům Dětí a Mládeže v Praze 6 otevře dveře pro školní děti v době pololetních prázdnin a nabídne různé druhy činnost, jako hry v klubu, turnaj v šipkách, rytmohraní, divadlo, zookoutek, výtvarné dílny, netradiční sporty, 3D tisk, počítačová herna a mnoho dalšího.

V Green Table se dozvíte, kam putuje oblečení ze sbírky

27. ledna 2023 v 11:10

Novoroční sbírka oblečení a doplňků Nadačního fondu Veolia, která probíhá v Green Table Na Florenci 15 v Praze 1, představí kde a komu pomůže oblečení, které jste přinesli.

Policisté uspořádali sbírku pro děti

26. ledna 2023 v 09:36

Příslušníci Speciální pořádkové jednotky Krajského ředitelství policie hlavního města Prahy již šestnáctým rokem uspořádali sbírku pro dětské oddělení.

Natáčejte a hlaste se. Začíná Antifetfest 2023

24. ledna 2023 v 17:17

Antifetfest aneb Jde to i jinak! 2023 je soutěžní festival amatérských filmů s tematikou rizikového chování, určený dětem a mládeži ze školských zařízení a nízkoprahových klubů pro děti a mládež.

Den otevřených dveří na Fakultě stavební ČVUT

24. ledna 2023 ve 13:30

Den otevřených dveří, který se koná na Fakultě stavební ČVUT v Praze v sobotu 28. ledna, nabídne uchazečům o studium informace o přijímacím řízení, přijímacích zkouškách, možnostech přípravných kurzů a jednotlivých bakalářských studijních programech. 

Komici z Vtípečků se zelím rozesmějí Bar B52

24. ledna 2023 v 09:05

Mladé a neokoukané tváře české stand up komedie zavítají do pražského Baru B52. Diváky rozesmějí nevšedními pohledy na život, absurdními úvahami a neočekávanými pointami. Představení se koná v neděli 29. ledna od 19 hodin.

Další články
Nahoru