Dnes Středa - zatazeno 2°C
Zítra Čtvrtek - zatazeno 1°C
Středa 7. 12. 2022
Svátek má Ambrož, Benjamín
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Pražské krimi

Dohromady nadýchali téměř 7 promile

Na Šostakovičově náměstí v Praze 13 konzumovala podnapilá skupina osob alkohol, posedávala na lavičkách, kolem ležely sklenice od piva a vodky. Pět osob, které se hlučně bavily, prokázaly na výzvu svou totožnost a konzumaci alkoholu na zakázaném místě s nimi hlídka vyřešila třemi pokutami a ve dvou případech domluvou.

Na místě byla ještě spící žena a muž, který prokázat svou totožnost opakovaně odmítal. Pětapadesátiletá žena po probuzení nadýchala 3,79 promile, třiačtyřicetiletý muž 3 promile. Protože žena nebyla schopná samostatného pohybu, muž nekontroloval své chování, vulgárně řval a močil na veřejném prostranství, byla přivolána Astra 150 k převozu na protialkoholní záchytnou stanici.

Během čekání si muž zranil pravou ruku o rozbitou sklenici, strážníci mu poskytli první pomoc a přivolali záchranáře. Ti po ošetření konstatovali, že je schopen převozu na záchytku. Po chvíli začal tlouct hlavou do lavičky a způsobil si krvavé zranění na čele. Jako ochrana před sebepoškozováním mu byla nasazena pouta a znovu přivoláni zdravotníci, kteří tentokrát rozhodli o převozu do nemocnice za doprovodu strážníků.

Na záchytku byla nejprve převezena žena, muž ji následoval po provedení nezbytných vyšetření. Jejich přestupkovým chováním se bude zabývat správní orgán.


Autor: TZ, red

Plné auto oblečení, doklad o zaplacení chyběl

Včera v 18:11

Na náměstí Republiky oslovil hlídku strážníků zaměstnanec bezpečnostní agentury s tím, že si na kamerách všiml skupiny osob, která provádí krádeže zboží v obchodech a pak ho ukládá do zaparkovaného vozidla.

Schoval se ve sklepě

Včera v 11:35

V sobotu 3. prosince kontrolovala hlídka policistů pohotovostní motorizované jednotky řidiče skútru, který kolem nich chvilku předtím projel vyšší rychlostí, než je stanovená padesátka ve městě. Během kontroly se řidič všemožně vymlouval, že nemůže najít osobní doklady ani řidičský průkaz, až se...

Prchajícího muže ulicemi Prahy 5 zastavil náhodný kolemjdoucí

Včera v 06:29

Při kontrole pěší zóny na Andělu hlídku strážníků oslovila neznámá žena a sdělila jí, že ji celý den obtěžuje jakýsi muž. Dále uvedla, že vešel do provozovny v ulici Na Bělidle a že by měl být v celostátním pátrání. Potom rychle odešla.

Utíkal jako o život

30. listopadu 2022 ve 12:36

Do pronásledování utíkajícího muže se v pátek 25. listopadu zapojily dvě hlídky strážníků. Na základě oznámení jeli strážníci prověřit údajného uživatele drog do Mochovské ulice.

Řídil pod vlivem a parkoval na chodníku

17. listopadu 2022 v 09:10

Během řešení přestupku s řidičem nákladního vozidla na Václavském náměstí v neděli po 22hodině si hlídka strážníků všimla, že za služebním vozem stojí černé BMW. Když strážníci odjeli, zaparkoval řidič tohoto vozu v zóně placeného stání částečně na chodníku, v rozporu s dopravním...

S propanbutanovými lahvemi na vozíku

15. listopadu 2022 ve 14:49

Nedaleko křižovatky ulic U Plynárny a U Hellady si v neděli v 5 hodin ráno hlídka strážníků všimla muže tlačícího vozík přikrytý plachtou. Jakmile spatřil hlídku, odstavil vozík za zaparkované auto a snažil se zmizet.

Další články
Nahoru