dnes
Pátek - zatazeno
5°C
zítra
Sobota - prehanky-snih
3°C
pozítří
Neděle - prehanky-snih
3°C
Dofajčili: Pražští celníci zadrželi slovenské pašeráky cigaret
Neokolkované cigarety Jing Ling skončily u celníků. Foto: CÚ

Dofajčili: Pražští celníci zadrželi slovenské pašeráky cigaret

Více než 300 tisíc kusů nekolkovaných cigaret značek L&M a Jing Ling zajistili během uplynulého týdne pražští celníci při razii proti pašerákům cigaret. Při té příležitosti zadrželi skupinu tří Slováků a jednoho Vietnamce, kteří cigarety nejen dováželi, ale následně dál distribuovali.

Škoda státu, kterou pachatelé způsobili na spotřební dani, je téměř 800 000 korun. Zároveň s cigaretami celníci také zajistili tři auta a finanční prostředky ve výši 15 000 EUR (zhruba 405 000 korun). Jedno ze zajištěných aut mělo speciálně upravenou nástavbu, která na první pohled vypadala tak, jako když nákladní vůz přepravuje odpadní jímku. V této jímce se však nacházel speciálně zbudovaný tajný úkryt, který sloužil pro nelegální přepravu cigaret.

„Policejní komisař sdělil všem zadrženým osobám obvinění pro podezření ze spáchání trestného činu zkrácení daně, poplatku a podobné povinné platby, za který jim hrozí trest odnětí svobody v trvání od dvou do osmi let,“ sdělila mluvčí Celního úřadu pro hlavní město Prahu Ivana Kurková.


Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru