dnes
Čtvrtek - oblacno
6°C
zítra
Pátek - prehanky-snih-dest
5°C
pozítří
Sobota - prehanky-snih
4°C
Dodržujte pravidlo zipu, nabádá řidiče magistrát. Začíná totiž omezení na dopravní tepně
Na Jižní spojce je v pracovním týdnu hustý provoz, o víkendu to naštěstí není tak hrozné. Ilustrační foto: Wikimedia Commons

Dodržujte pravidlo zipu, nabádá řidiče magistrát. Začíná totiž omezení na dopravní tepně

O víkendu bude probíhat strhávání starého mostu v ulici Ke Garažím u Kačerova, aby ho mohl nahradit nový, který ze značné části odvede kamionovou dopravu ze Spořilova. Kvůli demolici bude od dnešního dne až do nedělního večera uzavřena část Jižní spojky. Magistrát žádá řidiče, aby dodržovali při jízdě pravidlo takzvaného zipu.

Kvůli strhávání mostu, který v současnosti slouží hlavně jako příjezdová trasa pro autobusy do garáží dopravního podniku Kačerov bude Jižní spojka od dnešních 20 hodin až do neděle do 15 hodin uzavřena v úseku ulic Ke Garážím – Hlavní. Směr z Prahy 5 na brněnskou dálnici D1 zůstane průjezdný bez omezení.

„Upozorňujeme řidiče, že Jižní spojka ve směru z Prahy 10 na Prahu 5 bude zúžená před nájezdovou rampou na magistrálu na jeden jízdní pruh a bude nutno dodržovat pravidlo takzvaného zipu,“ uvedla mluvčí magistrátu Tereza Králová.

V čem toto pravidlo spočívá? Ve střídavém zařazování vozidel ve zúženém místě. Tedy nejprve projede vozidlo v průběžném pruhu, které se nachází vedle vozidla, které dojelo „ke konci“, a pak se zařadí toto vozidlo z pruhu, který přestal být průběžný.

Nákladním vozidlům nad 12 tun nebude umožněno do uzavřeného úseku vjíždět a je nutno, aby sjížděla na ulici Spořilovská.

Objízdné trasy:

  1. ve směru z Prahy 5 na Prahu 10 (cíl Hostivař) : rampa na ul. 5. Května (vpravo), 5. Května, rampa na ul. Ryšavého (vpravo), Ryšavého, Türkova, rampa k ul. Senohrabská (vlevo), Spořilovská
  2. ve směru z Prahy 10 na Prahu 5 (cíl Braník) : rampa na ul. 5. Května (vpravo), 5. Května, rampa na ul. Vyskočilova (vpravo), Vyskočilova, Michelská (vpravo), rampa na ul. Jižní spojka (vpravo)

Pro cesty s cílem v Braníku je možno využít i sjezd na ulici Na Strži s možností využít dále ulic Budějovická nebo Olbrachtova.

Po ukončení uzavírky bude provoz po komunikaci Jižní spojka obnoven, pouze ve směru z Prahy 5 na Prahu 10 bude provoz omezen v pravém jízdním pruhu v místě prací.


Další články
Nahoru