Dnes Čtvrtek - zatazeno 5°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 7°C
Čtvrtek 2. 2. 2023
Svátek má Nela
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Dodávka vjela na tramvajovou zastávku a zranila několik lidí, někteří jsou ve vážném stavu
Ilustrační foto: archiv

Dodávka vjela na tramvajovou zastávku a zranila několik lidí, někteří jsou ve vážném stavu

Na tramvajové zastávce Vojenská nemocnice v ulici Na Petřinách došlo dnes kolem deváté hodiny k nehodě, při které je zraněno několik lidí.

Bílá dodávka jela po tramvajovém pásu a následně narazila do zastávky, kde srazila cestující čekající na spoj. Vůz mířil pravděpodobně z centra směrem na sídliště Petřiny. 

Podle prvotních informací na twitteru pražské záchranky se jeden člověk zranil těžce a tři středně těžce. Na místě zasahují posádky čtyř sanitek, přiletěl tam i vrtulník.

„Na místo jsme vyslali tři posádky rychlé zdravotnické pomoci, lékařskou posádku, letecké záchranáře a inspektora," sdělila Zdravotnická záchranná služby hl. m. Prahy. Později upřesnila, že na místě je zraněno šest lidí, z toho dva těžce.

V úseku Petřiny – Vozovna Střešovice je v obou směrech až do odvolání přerušen provoz tramvají. Linky 1 a 2 jsou vedeny po odklonové trase Vozovna Střešovice - Hládkov – Malovanka.

„Na základě prvotního šetření policisté zjistili, že příčinou dopravní nehody byla zdravotní indispozice řidiče dodávky," uvedla Policie ČR na twitteru. 


Autor: red

Ke zhoršení psychického stavu u dětí dochází stále častěji. Nový školní projekt otevírá zásadní témata a učí je zvládat rizikové situace

30. ledna 2023 ve 13:00

Tento týden žáci základních a středních škol převezmou pololetní vysvědčení. Bývalo zvykem, že se v tomto období celá řada dětí a mladistvých obracela na Linku bezpečí s obavami plynoucími z reakce rodičů. Jenže to už je zdá se minulost. S odkazem na vývoj dlouhodobých statistik to tvrdí Soňa...

Další články
Nahoru