Dnes Pátek - polojasno 18°C
Zítra Sobota - oblacno 16°C
Pátek 27. 5. 2022
Svátek má Valdemar
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Dodávka vjela na tramvajovou zastávku a zranila několik lidí, někteří jsou ve vážném stavu
Ilustrační foto: archiv

Dodávka vjela na tramvajovou zastávku a zranila několik lidí, někteří jsou ve vážném stavu

Na tramvajové zastávce Vojenská nemocnice v ulici Na Petřinách došlo dnes kolem deváté hodiny k nehodě, při které je zraněno několik lidí.

Bílá dodávka jela po tramvajovém pásu a následně narazila do zastávky, kde srazila cestující čekající na spoj. Vůz mířil pravděpodobně z centra směrem na sídliště Petřiny. 

Podle prvotních informací na twitteru pražské záchranky se jeden člověk zranil těžce a tři středně těžce. Na místě zasahují posádky čtyř sanitek, přiletěl tam i vrtulník.

„Na místo jsme vyslali tři posádky rychlé zdravotnické pomoci, lékařskou posádku, letecké záchranáře a inspektora," sdělila Zdravotnická záchranná služby hl. m. Prahy. Později upřesnila, že na místě je zraněno šest lidí, z toho dva těžce.

V úseku Petřiny – Vozovna Střešovice je v obou směrech až do odvolání přerušen provoz tramvají. Linky 1 a 2 jsou vedeny po odklonové trase Vozovna Střešovice - Hládkov – Malovanka.

„Na základě prvotního šetření policisté zjistili, že příčinou dopravní nehody byla zdravotní indispozice řidiče dodávky," uvedla Policie ČR na twitteru. 


Autor: red

Prezidentka Zuzana Čaputová navštíví v pátek Prahu 3

25. května 2022 v 09:44

Prezidentka Slovenské republiky přijala pozvání starosty Prahy 3 Jiřího Ptáčka, aby 27. května společně uctili hrdiny z Čech a Slovenska, kteří se před 80 lety podíleli na operaci Anthropoid a atentátu na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha. Třetí městská část při této...

Další články
Nahoru