Dnes Neděle - zatazeno 12°C
Zítra Pondělí - skorojasno 15°C
Neděle 17. 10. 2021
Svátek má Hedvika
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Dodávka vjela na tramvajovou zastávku a zranila několik lidí, někteří jsou ve vážném stavu
Ilustrační foto: archiv

Dodávka vjela na tramvajovou zastávku a zranila několik lidí, někteří jsou ve vážném stavu

Na tramvajové zastávce Vojenská nemocnice v ulici Na Petřinách došlo dnes kolem deváté hodiny k nehodě, při které je zraněno několik lidí.

Bílá dodávka jela po tramvajovém pásu a následně narazila do zastávky, kde srazila cestující čekající na spoj. Vůz mířil pravděpodobně z centra směrem na sídliště Petřiny. 

Podle prvotních informací na twitteru pražské záchranky se jeden člověk zranil těžce a tři středně těžce. Na místě zasahují posádky čtyř sanitek, přiletěl tam i vrtulník.

„Na místo jsme vyslali tři posádky rychlé zdravotnické pomoci, lékařskou posádku, letecké záchranáře a inspektora," sdělila Zdravotnická záchranná služby hl. m. Prahy. Později upřesnila, že na místě je zraněno šest lidí, z toho dva těžce.

V úseku Petřiny – Vozovna Střešovice je v obou směrech až do odvolání přerušen provoz tramvají. Linky 1 a 2 jsou vedeny po odklonové trase Vozovna Střešovice - Hládkov – Malovanka.

„Na základě prvotního šetření policisté zjistili, že příčinou dopravní nehody byla zdravotní indispozice řidiče dodávky," uvedla Policie ČR na twitteru. 


Autor: red

Praha 1: Uzavření úřadu

14. října 2021 v 10:47

Radnice první městské části informovala, že v pátek 29. října bude úřad městské části Praha 1 u provozně-technických důvodů uzavřen.

Praha 1 zřídila kontaktní místo pro řešení problémů s krátkodobým ubytováním

13. října 2021 v 10:39

Obyvatelům Prahy 1, postiženým negativními dopady krátkodobého ubytování v bytech, je určeno nové kontaktní místo zřízené při Výboru proti vylidňování centra a pro podporu komunitního života Zastupitelstva Prahy 1.

Téma předškolního a školního vzdělávání na setkání v Praze 5

12. října 2021 ve 23:07

Tisková konference a setkání s aktéry MAP se bude konat 14. října od 16 hodin v ZŠ a MŠ Kořenského. Tématem bude předškolní a školní vzdělávání.

Další články
Nahoru