Dnes Pátek - jasno 12°C
Zítra Sobota - oblacno 13°C
Pátek 23. 4. 2021
Svátek má Vojtěch
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Dodávka vjela na tramvajovou zastávku a zranila několik lidí, někteří jsou ve vážném stavu
Ilustrační foto: archiv

Dodávka vjela na tramvajovou zastávku a zranila několik lidí, někteří jsou ve vážném stavu

Na tramvajové zastávce Vojenská nemocnice v ulici Na Petřinách došlo dnes kolem deváté hodiny k nehodě, při které je zraněno několik lidí.

Bílá dodávka jela po tramvajovém pásu a následně narazila do zastávky, kde srazila cestující čekající na spoj. Vůz mířil pravděpodobně z centra směrem na sídliště Petřiny. 

Podle prvotních informací na twitteru pražské záchranky se jeden člověk zranil těžce a tři středně těžce. Na místě zasahují posádky čtyř sanitek, přiletěl tam i vrtulník.

„Na místo jsme vyslali tři posádky rychlé zdravotnické pomoci, lékařskou posádku, letecké záchranáře a inspektora," sdělila Zdravotnická záchranná služby hl. m. Prahy. Později upřesnila, že na místě je zraněno šest lidí, z toho dva těžce.

V úseku Petřiny – Vozovna Střešovice je v obou směrech až do odvolání přerušen provoz tramvají. Linky 1 a 2 jsou vedeny po odklonové trase Vozovna Střešovice - Hládkov – Malovanka.

„Na základě prvotního šetření policisté zjistili, že příčinou dopravní nehody byla zdravotní indispozice řidiče dodávky," uvedla Policie ČR na twitteru. 


Earth Day Talk: Představitelé Tchaj-wanu, odborných institucí a Prahy se sešli u kulatého stolu

Včera v 09:29

Hlavní město ve spolupráci s Tchaj-pejskou hospodářskou a kulturní kanceláří a tchaj-wanským ministerstvem zahraničí uspořádalo kulatý stůl na téma cirkulární ekonomiky a překonávání klimatických výzev. Praha i Tchaj-wan právě v těchto oblastech uskutečňují řadu inovativních i ambiciózních...

Zastupitelé drželi minutu ticha za oběti ruské agrese

Včera v 08:52

Již 26. jednání pražského zastupitelstva v tomto volebním bylo dnes ráno zahájeno minutou ticha za oběti ruské agrese.

Praha 13 umístila kontejner na uhynulé ptactvo

Včera v 07:53

Na základě Nařízení Státní veterinární správy ČR k preventivnímu zamezení šíření nebezpečné nákazy ptačí chřipky radnice pro případnou potřebu umístila u hasičské zbrojnice v Tlumačovské ulici 2747/28 na Velké Ohradě kontejner na uhynulé ptactvo.

Praha 15 schválila pomoc spolkům

Včera v 07:06

Rada městské části minulý týden na svém jednání schválila návrh Výboru volnočasových aktivit a vnějších vztahů na vyhlášení dotačního programu na úhradu neinvestičních nákladů spolků, které působí v MČ Praha 15.

Centrem Prahy prošel pochod na podporu vězněného Navalného

21. dubna 2021 ve 23:03

Historickým centrem Prahy dnes prošel protestní pochod nazvaný Společně proti diktaturám.

Florenc 21. Mezinárodní soutěž, do které se může zapojit veřejnost

21. dubna 2021 v 18:15

Okolí autobusového nádraží na Florenci projde v budoucnu zásadní proměnou. Na konci března vyhlásili většinoví majitelé pozemků, ČSAD Praha holding a Masaryk Station Development, společně s hlavním městem Prahou mezinárodní urbanistickou soutěž, která přinese návrh na možnou podobu lokality již...

Praha spustila webovou aplikaci s daty o veřejných zakázkách

21. dubna 2021 v 18:10

Praha začátkem dubna udělala krok v oblasti průhlednějšího nakládání s veřejnými prostředky. Stala se prvním městem v Česku, které uživatelsky přívětivou a interaktivní formou zveřejňuje podrobné informace o zadávaných veřejných zakázek.

Praha žádá ministra Arenbergera o otevření dětských skupin

20. dubna 2021 ve 21:42

Jménem hlavního města Prahy byl včera ministru zdravotnictví Petrovi Arenbergerovi odeslán dopis s žádostí o co nejdřívější otevření dětských skupin. Současná situace, kdy jsou dětské skupiny uzavřeny, představuje podle vedení metropole významnou zátěž nejen pro děti, které opatřeními bránícími...

Praha 2 vyzvala magistrát, aby zajistil pořádek na stanovištích tříděného odpadu

20. dubna 2021 ve 20:25

Praha 2 se v těchto dnech obrátila na vedení hlavního města s žádostí, aby přijalo opatření, která zajistí pořádek na stanovištích tříděného odpadu a zamezí vytváření černých skládek okolo nich.

Další články
Nahoru