dnes
Sobota - zatazeno
6°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
6°C
pozítří
Pondělí - prehanky-snih-dest
5°C
Pražská politika

Dobrovolnické organizace se dočkají grantů v rámci rodinné politiky

Pro rok 2016 bude rozšířen grantový program Hl. m. Prahy pro rodinnou politiku o oblast dobrovolnických aktivit. Důvodem je snaha zefektivnit pomoc organizacím, které pracují na bázi dobrovolnosti. 

V současnosti roste ze strany orgánů sociálně právní ochrany dětí poptávka po službách, které řeší rozvodovou a porozvodovou tématiku v rodinách, jež jsou narušeny neshodami mezi rodiči či mezi rodiči a jejich nezletilými dětmi.

Tyto služby nedosáhnou na finanční podporu ze zdrojů určených pro sociální služby nebo z prostředků MPSV, jelikož nesplňují všechny zákonné podmínky. Takovéto aktivity jsou navíc často zajišťovány organizacemi, v nichž působí jen dobrovolníci.

Dobrovolnické organizace dosud žádaly o granty z oblasti sociálních služeb. To však bylo značně nesystémové. Uvedená změna by tak měla vést ke zkvalitnění služeb, stejně jako k rovnoměrnému pokrytí celého území Hl. m. Prahy.

Zároveň bylo také pro rok 2016 navrženo navýšení objemu vyčleněných finančních prostředků na 14,4 mil. korun, aby bylo možné zajistit důstojné financování zmíněných služeb.


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru