dnes
Neděle - oblacno
3°C
zítra
Pondělí - zatazeno
2°C
pozítří
Úterý - zatazeno
3°C
Dobrovolníci uklízeli v pražské zoo
Mezi dobrovolníky nechyběl ani generální ředitel Pfizeru v České republice John Raney. Foto: Archiv

Dobrovolníci uklízeli v pražské zoo

Dobrovolníci vyfasovali pracovní oblečení a stali se na den zahradníky v zoo. Stříhali staré křoví, hrabali trávu nebo upravovali záhony. Včera se sešlo jedenáct zaměstnanců společnosti Pfizer v rámci firemního projektu „Jsem dobrovolník!“ a vyměnili jeden pracovní den v kanceláři za pomoc s údržbou zahrady. Celkem zaměstnanci věnovali neziskovým organizacím už 600 hodin práce.

Mezi zapojenými dobrovolníky nechyběl ani generální ředitel společnosti Pfizer v České republice John Raney: „Prožili jsme úžasný den. Pražská zoo je nádherná a bylo povzbuzující vidět, jak jsme ji svou prací ještě o trošku vylepšili. Jsem si jistý, že se tady budou návštěvníci cítit lépe. Zatím jsme vždy pomáhali lidem, dnes poprvé i zvířatům. Velmi rád na jeden den ročně opustím svou kancelář a sekám trávu nebo cokoliv je potřeba, je to opravdu skvělý pocit.“

Dobrovolníci dostali pracovní nástroje a následovali pracovníky zoo, kteří jim rozdělili úkoly. Dozvěděli se zároveň řadu zajímavostí o zvířatech i historii pražské zahrady. Každý dobrovolník si navíc zakoupil vstupenku a upomínkové předměty, a tím přispěl na chod zoo a zajištění ochranářských projektů.

V letošním roce už dobrovolníci z Pfizeru pomáhali v Nadačním fondu Klíček v Malejovicích, který provozuje první dětský hospicový dům, ve Fondu ohrožených dětí Klokánek na pražském Chodově nebo v domově seniorů Sue Ryder.

„Společensky odpovědné aktivity našich zaměstnanců dlouhodobě podporujeme a jsou součástí naší firemní kultury. Zaměstnancům hradíme takto strávený čas jako běžný pracovní den a oni sami se mohou rozhodnout, zda svůj denní plat věnují organizaci, kde dobrovolničili. Když o to nezisková organizace požádá, hradíme také veškerý materiál a pomůcky, které se při dobrovolnické akci použijí. Naši zaměstnanci tak nejen pomáhají dobré věci, ale navíc získají obohacující zkušenosti a pocit sounáležitosti. Dobrovolnictví je prostě nejlepší teambuilding,“ dodává John Raney.


Další články
Nahoru