Dnes Pátek - prehanky-dest 19°C
Zítra Sobota - bourky 20°C
Pátek 24. 5. 2024
Svátek má Jana
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Dobrovolníci přenesli přes frekventovanou silnici v Praze 4 stovky žab
Dobrovolníci žáby přenášejí a vypouští je na bezpečném místě. Foto: P4

Dobrovolníci přenesli přes frekventovanou silnici v Praze 4 stovky žab

Téměř pět set žab se podařilo bezpečně přenést k retenční nádrži v Údolní ulici a zpět při jejich každoroční migraci, kterou podnikají z důvodu rozmnožování. Informoval o tom radní Prahy 4 pro životní prostředí a místní Agendu 21 Tomáš Hrdinka (ANO).

zaby1 „Při své migraci jsou obojživelníci nuceni překonávat frekventovanou silnici a křižovatku ulic Údolní, Psohlavců a V Hodkovičkách. Pro většinu z nich by to mělo fatální následky,“ sdělil radní.

Mezi zachráněnými živočichy jsou především ropuchy obecné, skokani hnědí, nebo skokani zelení. Praha 4 podle Hrdinky vždy kolem nebezpečných komunikací instaluje bariéry.

Odtud je pak každý den přenáší skupina dobrovolníků a vypouští je na bezpečném místě u vodní plochy. Na cestě zpět do svých domovů čeká žáby stejná pomoc.

„Rád bych touto cestou poděkoval všem, kteří se na projektu podílejí. Dobrovolníkům, kteří již pátým rokem tuto aktivitu iniciují, patří velké poděkování a respekt,“ uzavřel radní Hrdinka.


Autor: Alo

V Galerii 1 je nová kavárna

Včera ve 12:10

Minulý týden byla ve Štěpánské ulici slavnostně otevřena nová kavárna a představena hostům. Kavárna Bílá vrána v Galerii 1 je sociální podnik, který dává zaměstnání lidem s mentálním a kombinovaným znevýhodněním. Těmto lidem umožňuje dlouhodobé zaměstnání a příležitost získat dovednost...

Módní přehlídka z píseckého víkendu módy a designu 2024

20. května 2024 v 17:17

Písecký víkend módy a designu 2024 nabídl místním i návštěvníkům z celé republiky jedinečnou módní přehlídku udržitelných módních značek a designérů a design market složený z kvalitních výběrových produktů.

Šaty, které se hodí ke všemu - všestrannost košilových šatů

20. května 2024 v 06:15

Jestliže hledáte univerzální oblečení, které využijete na celou řadu příležitostí, zkuste vsadit např. na košilové šaty. Ty mohou mít mnoho podob. Na následujících řádcích si tak prozradíme, jaké kousky budou dobrou volbou pro aktuální sezónu. Inspirace je tady!

Probíhá Týden rané péče

16. května 2024 ve 22:24

Právě nyní probíhá už 17. ročník osvětové kampaně Týden rané péče, kterou pořádá Společnost pro ranou péči. Celý týden (13. — 19. 5.) je zasvěcen informování o tom, jak rodinám pečujícím o dítě s postižením pomáhá služba raná péče a proč je bez nadsázky životně důležité, aby vhodná podpora dítěte...

Dny zdraví na Desítce

15. května 2024 v 19:06

Dny zdraví se v Praze 10 konají ve čtvrtek 16. a v pátek 17. května.

Festival Za Prahu udržitelnou a sousedskou zkoumá město zdola

14. května 2024 v 11:27

Arnika, Paměť města, Jezevky, Roleta 39 a další iniciativy, zabývající se městskými tématy, pořádají již čtvrtý ročník festivalu Za Prahu udržitelnou a sousedskou. Proběhne od pátku 17. května do neděle 19. května v Kasárnách Karlín. Název festivalu navazuje na výzvu, kterou v roce 2020 podepsalo...

Albertovský den

13. května 2024 v 09:24

Odpoledne plné zábavy a zážitků vás čeká ve středu 15. května na Palackého náměstí na Praze 2. Albertovský den je příležitostí vyzkoušet si na vlastní kůži speciální vybavení, které umožňuje lidem po získaném poškození mozku fungovat v praktickém denním životě a věnovat se...

Další články
Nahoru