Dnes Středa - skorojasno 32°C
Zítra Čtvrtek - oblacno 33°C
Středa 17. 8. 2022
Svátek má Petra
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Zpravodajství

Dobrovolní hasiči ze Stodůlek zasahují v Českém Švýcarsku

V pondělí večer odjela posádka Tatry 815 dobrovolných hasičů ze Stodůlek pomáhat s likvidací rozsáhlého požáru v Českém Švýcarsku. Na místě zasahují stovky profesionálních a dobrovolných hasičů a posádky je třeba střídat. Stodůlečtí hasiči budou na místě do konce týdne, aktuálně lokalizují doutnající prostory národního parku.

„Krizový štáb na místě pracuje precizně, do náročného terénu je potřeba zvolit správnou techniku, a proto kontaktovali také Prahu 13. Stodůlečtí hasiči proto odjeli v pondělí odpoledne s Tatrou, která je do lesního terénu nejvhodnější. Do akce se zapojili okamžitě a zasahovali celou noc z pondělí na úterý. Touto cestou jim velmi děkuji a přeji všem co nejrychlejší uhašení požáru a šťastný návrat domů,“ řekl starosta Prahy 13 David Vodrážka.


Autor: Alo

Dar radnice Pohotovostní motorizované jednotce

Včera ve 20:03

Předsedkyně Výboru pro bezpečnost zastupitelstva Prahy 4 Lucie Michková předala v sídle Pohotovostní motorizované jednotky Krajského ředitelství policie hlavního města Prahy věcný dar v celkové hodnotě téměř 20 tisíc korun. Jedná se o 17 kusů speciálních taktických nosítek pro rychlou evakuaci...

Další články
Nahoru