Dnes Neděle - zatazeno 3°C
Zítra Pondělí - oblacno 2°C
Neděle 24. 1. 2021
Svátek má Milena
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Dobrovolní hasiči z Chodova převzali rekonstruovanou zbrojnici
Foto: P11

Dobrovolní hasiči z Chodova převzali rekonstruovanou zbrojnici

V pátek 20. září městská část Praha 11 úspěšně dokončila další z investičních akcí a za přítomnosti starosty městské části Jiřího Dohnala (Piráti) a radního pro sociální věci, zdravotnictví, bezpečnost a prevenci kriminality Petra Jiravy (ANO) byla v Bohúňově ulici slavnostně otevřena hasičská zbrojnice, která v uplynulých měsících prošla důkladnou rekonstrukcí.

Zbrojnici využívá Sbor dobrovolných hasičů Praha 11 – Chodov, který tak získal vyhovující zázemí: v prostoru garáže byly upraveny skladovací a technické prostory, v patře pak pro členy sboru nově vznikla kancelář, zasedací místnost a odpočinková zóna s kuchyňským koutem, ložnicí, kanceláří a hygienickým zařízením.

„V letošním roce slaví sbor 125. výročí svého vzniku a díky skvělé práci, kterou dlouhodobě odvádí, se stále rozrůstá o nové členy. Od městské části mají proto chodovští dobrovolní hasiči plnou podporu a já jsem moc rád, že jsme jim v jejich záslužné činnosti mohli pomoci i zajištěním adekvátních podmínek pro její výkon,“ uvedl radní Petr Jirava.

Nové prostory přitom budou moci v krizových situacích využívat i občané městské části, například pro přechodné bydlení v případě požáru v domácnosti či jiné mimořádné události.


Hořel částečně devastovaný byt

22. ledna 2021 ve 14:40

Hodinu a dvanáct minut po dnešní půlnoci zasahovali profesionální a dobrovolní hasiči u požáru bytu obytného domu v suchdolské ulici K Háji.

Další články
Nahoru