dnes
Úterý - zatazeno
27°C
zítra
Středa - polojasno
29°C
pozítří
Čtvrtek - jasno
29°C
Dobrovolní hasiči z Chodova převzali rekonstruovanou zbrojnici
Foto: P11

Dobrovolní hasiči z Chodova převzali rekonstruovanou zbrojnici

V pátek 20. září městská část Praha 11 úspěšně dokončila další z investičních akcí a za přítomnosti starosty městské části Jiřího Dohnala (Piráti) a radního pro sociální věci, zdravotnictví, bezpečnost a prevenci kriminality Petra Jiravy (ANO) byla v Bohúňově ulici slavnostně otevřena hasičská zbrojnice, která v uplynulých měsících prošla důkladnou rekonstrukcí.

Zbrojnici využívá Sbor dobrovolných hasičů Praha 11 – Chodov, který tak získal vyhovující zázemí: v prostoru garáže byly upraveny skladovací a technické prostory, v patře pak pro členy sboru nově vznikla kancelář, zasedací místnost a odpočinková zóna s kuchyňským koutem, ložnicí, kanceláří a hygienickým zařízením.

„V letošním roce slaví sbor 125. výročí svého vzniku a díky skvělé práci, kterou dlouhodobě odvádí, se stále rozrůstá o nové členy. Od městské části mají proto chodovští dobrovolní hasiči plnou podporu a já jsem moc rád, že jsme jim v jejich záslužné činnosti mohli pomoci i zajištěním adekvátních podmínek pro její výkon,“ uvedl radní Petr Jirava.

Nové prostory přitom budou moci v krizových situacích využívat i občané městské části, například pro přechodné bydlení v případě požáru v domácnosti či jiné mimořádné události.


Dotazník: Průzkum spokojenosti občanů Prahy 9

Včera v 16:54

Praha 9 v současné době zpracovává Strategický plán rozvoje. Na základě tohoto dokumentu chce vypracovat podklady pro rozhodnutí, jakým směrem se bude rozvoj Devítky ubírat v následujících letech. 

Zdravotnický materiál do Libanonu

Včera v 16:11

Ochranné rukavice, ústenky, respirátory, jednorázové jehly, obinadla, ochranné overaly a další zdravotnické pomůcky poslali dnes zástupci Všeobecné fakultní nemocnice v Praze (VFN) do libanonského Bejrútu.

Život v Praze 13. Radnice zve na veřejné forum

Včera ve 13:25

Praha 13 zve na veřejnost: Přijďte diskutovat se zastupiteli a vedoucími odborů o tématech, která se týkají třinácté městské části.

V Počernicích praskl přivaděč vody, do jámy se propadla dvě auta

8. srpna 2020 v 19:43

Více než sto let starý přivaděč z káranské vodárny do Prahy dnes ráno prasknul v Dolních Počernicích. Vytvořila se kaverna, do které se propadly dvě zaparkovaná auta. Dodávky do Prahy nebyly omezeny, z Káraného vedou do metropole další dva přivaděče. Oprava potrvá do 18. srpna. Auta vytáhnula...

Odměna za práci v okrskových volebních komisích Prahy 5

7. srpna 2020 ve 22:53

Volby do Senátu Parlamentu ČR se konají 2. a 3. října 2020. Úřad městské části Praha 5 zajišťuje volby do Senátu za volební obvod č. 21.

Další články
Nahoru