dnes
Středa - zatazeno
10°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
12°C
pozítří
Pátek - obcasny-dest
13°C
Dobrovolní hasiči z Chodova převzali rekonstruovanou zbrojnici
Foto: P11

Dobrovolní hasiči z Chodova převzali rekonstruovanou zbrojnici

V pátek 20. září městská část Praha 11 úspěšně dokončila další z investičních akcí a za přítomnosti starosty městské části Jiřího Dohnala (Piráti) a radního pro sociální věci, zdravotnictví, bezpečnost a prevenci kriminality Petra Jiravy (ANO) byla v Bohúňově ulici slavnostně otevřena hasičská zbrojnice, která v uplynulých měsících prošla důkladnou rekonstrukcí.

Zbrojnici využívá Sbor dobrovolných hasičů Praha 11 – Chodov, který tak získal vyhovující zázemí: v prostoru garáže byly upraveny skladovací a technické prostory, v patře pak pro členy sboru nově vznikla kancelář, zasedací místnost a odpočinková zóna s kuchyňským koutem, ložnicí, kanceláří a hygienickým zařízením.

„V letošním roce slaví sbor 125. výročí svého vzniku a díky skvělé práci, kterou dlouhodobě odvádí, se stále rozrůstá o nové členy. Od městské části mají proto chodovští dobrovolní hasiči plnou podporu a já jsem moc rád, že jsme jim v jejich záslužné činnosti mohli pomoci i zajištěním adekvátních podmínek pro její výkon,“ uvedl radní Petr Jirava.

Nové prostory přitom budou moci v krizových situacích využívat i občané městské části, například pro přechodné bydlení v případě požáru v domácnosti či jiné mimořádné události.


Praha 4 položila věnce u Památníku Tří odbojů

Včera v 07:40

Pietní akt, kterým si Praha 4 každoročně připomíná založení Československé republiky v roce 1918 se letos kvůli mimořádným opatřením vlády nekonal.

Dotační programy na rok 2021 vyhlásila Praha 5

23. října 2020 ve 20:45

Rada městské části Praha 5 schválila vyhlášení dotačních programů pro rok 2021. Stejně jako v letech minulých podpoří účelovou dotací projekty v oblasti kultury, životního prostředí, sportu, školství a rozvoje občanské společnosti. Na dotační programy plánuje Praha 5 v příštím roce věnovat částku...

Praha 10 od pondělí přijímá žádosti o dotace

23. října 2020 v 10:35

Občané městské části Praha 10 mohou žádat od pondělí 26. října do 9. listopadu do 12 hodin o dotace. V rámci programu vyčlení radnice ze svého rozpočtu 30 milionů korun na prospěšné aktivity v kultuře, sportu, ochraně životního prostředí a udržitelného rozvoje a sociální a zdravotní...

Další články
Nahoru