Dnes Pondělí - zatazeno 27°C
Zítra Úterý - bourky 20°C
Pondělí 16. 5. 2022
Svátek má Přemysl
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Dobrovolní hasiči Prahy 13 dostali od radnice za pomoc uprchlíkům šek na 38 tisíc korun
Šek za radnici Prahy 13 předali zástupcům dobrovolných hasičů starosta David Vodrážka (uprostřed), radní Aneta Maršálová Ečeková a Vít Bobysud (druhý zleva), předseda výboru pro Agendu 21. Foto: Monika Urbanová

Dobrovolní hasiči Prahy 13 dostali od radnice za pomoc uprchlíkům šek na 38 tisíc korun

Vedení Prahy 13 dnes předalo dobrovolným hasičům z Třebonic a Stodůlek šek na 38 tisíc korun a poděkovalo jim za jejich aktivní pomoc uprchlíkům z Ukrajiny. Městská část o tom informovala na svém webu. 

Dobrovolní hasiči z Prahy 13 se v únoru zapojili v rámci krajského centra do pomoci válečným uprchlíkům. Autobusem a dvěma tranzity, které obvykle používají pro vlastní aktivity, převáželi příchozí rodiny do ubytovacích zařízení. 

„Rozhodli jsme se touto cestou poděkovat členům obou místních jednotek dobrovolných hasičů. Jejich nasazení a okamžité zapojení se do pomoci ukrajinským uprchlíkům před válkou je úctyhodné. Najezdili stovky kilometrů a bez ohledu na čas se postarali o desítky lidí, které z domovů vyhnala válka. Je mi ctí se s nimi opět setkat a poděkovat osobně,“ řekl starosta Prahy 13 David Vodrážka (ODS).

„Finance mohou dobrovolní hasiči použít podle svého uvážení, ať už na pohonné hmoty, nebo nákup vybavení. Sami ví nejlépe, co je v této době nejvíce třeba,“ dodal.  

Do pomoci ukrajinským uprchlíkům se zapojují od začátku války dobrovolní hasiči z celého hlavního města. Prakticky všechny pražské jednotky pomáhají s repatriací a odvozy uprchlíků do jiných center v Česku nebo na ubytování.


Autor: puc

Střechy základních škol chce Praha 5 využít pro solární energii

14. května 2022 ve 12:25

Fotovoltaickou elektrárnu jako alternativní zdroj energie se pokusí využít městská část Praha 5. 

Praha 5 převezme soukromou mateřskou školu a zajistí kapacity pro 50 dětí

13. května 2022 v 19:14

Soukromá mateřinka Korálek na Smíchově ukončí provoz ke konci letošního června. Po nezbytných stavebně technických úpravách převezme objekt školky městská část a zřídí zde odloučené pracoviště MŠ Podbělohorská.

Kvůli osobním a finančním problémům chtěla skočit ze Štefánikova mostu

13. května 2022 ve 14:39

Ve středu v noci, krátce po třiadvacáté hodině, přijal operační důstojník na lince 158 oznámení o ženě, která stojí na Štefánikově mostě v Praze 1 za zábradlím a chce spáchat sebevraždu. Tuto informaci okamžitě předal všem hlídkám v terénu a jako první byli na místě policisté pohotovostní...

Chatbot vylepšuje komunikaci s uprchlíky z Ukrajiny

12. května 2022 v 18:58

Praha jako první v rámci Evropské unie zavedla komunikační nástroj, který má za cíl pomoci uprchlíkům z Ukrajiny řešit jejich životní situaci. 

Nové zahrádky pro děti i revitalizace vnitrobloků podpoří radnice Prahy 2

12. května 2022 v 10:15

Praha 2 poskytne finanční podporu pro oblast životního prostředí na rok 2022 a první čtvrtletí roku 2023. Podporu konkrétních devíti projektů schválili radní na svém jednání, dotace od radnice bude 250 tisíc korun.

Další články
Nahoru