Dnes Úterý - prehanky-snih 6°C
Zítra Středa - oblacno 11°C
Úterý 28. 3. 2023
Svátek má Soňa
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Dobrovolní hasiči Prahy 13 dostali od radnice za pomoc uprchlíkům šek na 38 tisíc korun
Šek za radnici Prahy 13 předali zástupcům dobrovolných hasičů starosta David Vodrážka (uprostřed), radní Aneta Maršálová Ečeková a Vít Bobysud (druhý zleva), předseda výboru pro Agendu 21. Foto: Monika Urbanová

Dobrovolní hasiči Prahy 13 dostali od radnice za pomoc uprchlíkům šek na 38 tisíc korun

Vedení Prahy 13 dnes předalo dobrovolným hasičům z Třebonic a Stodůlek šek na 38 tisíc korun a poděkovalo jim za jejich aktivní pomoc uprchlíkům z Ukrajiny. Městská část o tom informovala na svém webu. 

Dobrovolní hasiči z Prahy 13 se v únoru zapojili v rámci krajského centra do pomoci válečným uprchlíkům. Autobusem a dvěma tranzity, které obvykle používají pro vlastní aktivity, převáželi příchozí rodiny do ubytovacích zařízení. 

„Rozhodli jsme se touto cestou poděkovat členům obou místních jednotek dobrovolných hasičů. Jejich nasazení a okamžité zapojení se do pomoci ukrajinským uprchlíkům před válkou je úctyhodné. Najezdili stovky kilometrů a bez ohledu na čas se postarali o desítky lidí, které z domovů vyhnala válka. Je mi ctí se s nimi opět setkat a poděkovat osobně,“ řekl starosta Prahy 13 David Vodrážka (ODS).

„Finance mohou dobrovolní hasiči použít podle svého uvážení, ať už na pohonné hmoty, nebo nákup vybavení. Sami ví nejlépe, co je v této době nejvíce třeba,“ dodal.  

Do pomoci ukrajinským uprchlíkům se zapojují od začátku války dobrovolní hasiči z celého hlavního města. Prakticky všechny pražské jednotky pomáhají s repatriací a odvozy uprchlíků do jiných center v Česku nebo na ubytování.


Autor: puc

Herní prvky, pítka a nové veřejné osvětlení. Park V Zápolí projde revitalizací

24. března 2023 v 11:21

Jižní část parku V Zápolí v Praze 4 čeká v letošním roce revitalizace. V parku přibude řada nových prvků pro odpočinek i aktivní trávení volného času. Práce by měly být zahájeny v dubnu.

Další články
Nahoru