dnes
Středa - jasno
4°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
6°C
pozítří
Pátek - oblacno
4°C
Dobrovolní hasiči dostanou finanční injekci 34,5 milionu korun
Ilustrační foto: hasici.praha-suchdol.cz

Dobrovolní hasiči dostanou finanční injekci 34,5 milionu korun

Praha finančně přispěje na výstavbu a rekonstrukci hasičských zbrojnic a dovybavení jednotek Sboru dobrovolných hasičů (SDH) na území metropole. Za tímto účelem vyhradí z městského rozpočtu částku ve výši 34,5 milionu korun. 

„Stav hasičských zbrojnic je v současnosti velmi rozdílný. Některé sbory mají k dispozici nově postavené zbrojnice, jiné však omezuje zcela nevyhovující prostředí. V některých případech se to týká dokonce i hygienického zázemí. Činnost příslušníků sboru dobrovolných hasičů je ale přitom neméně záslužná a příkladná jako nasazení jejich kolegů profesionálů. A tuto situaci je dnes potřebné řešit z rozpočtu hlavního města Prahy, protože městské části mají omezené finanční možnosti,“ uvádí Libor Hadrava, pražský radní pro bezpečnost.

Jednotky Sboru dobrovolných hasičů jsou základní složkou Integrovaného záchranného systému hlavního města Prahy, bez jejich pomoci by bylo téměř nemožné řádně zajistit ochranu města při povodních. Na území Prahy je dislokováno 20 jednotek SDH s celoměstskou působností a 14 dalších jednotek, které jsou primárně určeny k zásahům na území městské části.


Další články
Nahoru