dnes
Středa - skorojasno
25°C
zítra
Čtvrtek - jasno
27°C
pozítří
Pátek - prehanky-dest
28°C
Dětská Praha

Dobročinný Bazar čtení. Děti si vymění knížky a vybudují knihovnu pro azylový dům

Ve čtvrtek 23. února v 16:30 startuje druhý ročník charitativní akce Bazar čtení pořádaný projektem Čtení pomáhá. Na akci v La Bohéme Café na Praze 2 si děti vymění staré knížky a ty, které si žádný z malých čtenářů neodnese, poputují do Azylového domu Diakonie pro osamělé matky s dětmi. 

Zájemci, kteří nemohou přijít a chtějí pomoct, se mohou zapojit do celorepublikové sbírky dětských titulů vyhlášené portálem Databáze knih.

Bazaru se může zúčastnit každé dítě, podmínkou však je, aby si jako vstupenku doneslo alespoň jednu knihu. Čím více titulů děti přinesou, tím více si jich mohou vyměnit mezi sebou, nebo je přímo věnovat méně šťastným vrstevníkům z Azylového domu Diakonie na Praze 2. Kromě setkání se známými hosty, spisovatelkou Alenou Ježkovou, básníkem a textařem Jiřím Dědečkem a zakladatelem projektu Martinem Romanem, bude děti čekat zábavný doprovodný program.

První ročník Bazaru čtení proběhl v roce 2015 a u dětí, které si přes 300 knih vyměnily a dalších více než 100 darovaly do dětského domova, zaznamenal velký ohlas. V letošním roce akci podpoří celonárodní sbírkou dětských knih také webový portál Databáze knih. Bazar se bude ve stejný den konat rovněž v brněnské kavárně Bukovský, která vybrané knížky věnuje domovu pro matky s dětmi Společná cesta.

Do projektu Čtení pomáhá, jehož iniciátorem a donátorem je Martin Roman, je v současné době zapojeno více než 220 000 mladých čtenářů. Pomáhat mohou žáci a studenti základních a středních škol. Stačí se jen zaregistrovat na webových stránkách www.ctenipomaha.cz, přečíst si vybranou knihu a vyplnit správně kontrolní test. Za to pak děti obdrží kredit v hodnotě 50 korun, který mohou věnovat na některý z charitativních počinů.Prosecký orienťák prověří vaše rodinné sportovní schopnosti

Dnes ve 13:49

Na jaké úrovni jsou vaše rodinné sportovní schopnosti, můžete zjistit na Proseckém orienťáku. Máte jedinečnou možnost se poměřit s jinými rodinami v sobotu 27. dubna.

Praha 15: Tradiční čarodějnický rej před Švehlovou sokolovnou

Dnes v 07:14

V úterý 30. dubna od 17 hodin začne dětské soutěžní odpoledne, od 19 hodin pálení čarodějnice, opékání buřtů a zpívání u ohně.

Čarodějnice Prahy 13: Martin Maxa, Botox, Tom Tones i soutěže o nejlepší koště nebo nos

Včera v 18:55

Starosta třinácté městské části David Vodrážka zve na letošní Čarodějnice Prahy 13.

Na Cestu do Asie zve Praha 9

Včera ve 13:03

Každoroční cestovatelská akce DDM Praha 9 je po roce zpět. Letos se vydáte 8. května do Asie.

Herna: Sám v sobě

Včera v 10:17

Přijďte s dětmi do galerie a objevte společně prostor, kde se budete bavit vy i vaše děti. S Michaelou Trpišovskou na téma výstavy nových akvizic NGP.

Zítra: Den země na Třináctce

22. dubna 2019 ve 20:38

V Centrálním parku na hrázi Stodůleckého rybníka se zítra, 23. dubna, koná od 10 do 14 hodin Den země na Třináctce.

Praha 2: Titul Ekoškola obhájila mateřská škola Na Děkance

22. dubna 2019 v 08:00

MŠ Na Děkance se opětovně podařilo obhájit mezinárodní titul Ekoškola. Titul Ekoškola symbolizuje mezinárodní zelená vlajka, logo a certifikát.

Kam s dětmi, aby se v Praze nenudily

20. dubna 2019 v 07:30

Prague City Tourism vydává novou mapu Praha: děti, která je určena všem rodičům a prarodičům, kteří hledají tipy a doporučení kam v Praze vyrazit s dětmi. V mapě najdou desítky míst, kde se děti budou bavit a případně se i něco nového naučí. 

Praha 6 zve na Putování za velikonočním vajíčkem

11. dubna 2019 ve 12:55

Tradiční rodinná akce v příjemném prostředí Hanspaulky tuto sobotu 13. dubna od 9 hodin.

Praha 2: Mega Street Basketbal zdarma

11. dubna 2019 v 06:59

Dnes odstartuje v parku na Folimance série tréninků „Mega Street Basketbal“. Basketbalová série je určena pro děti od 8 do 18 let ze sociálně slabších rodin. Organizují ji USK Praha, Městská policie Praha 2 a nezisková organizace Klub Beztíže.

Ragbyového turnaje dětí a mládeže se na Smíchově zúčastnila stovka týmů z devíti zemí

10. dubna 2019 v 11:46

V sobotu 6. dubna se v areálu Rugby Club Tatra Smíchov konal již tradiční jarní turnaj Prague Youth Rugby Festival. Šestého ročníku tohoto ragbyového svátku dětí a mládeže se zúčastnilo na sto týmů z devíti zemí a to včetně zástupců z České republiky.

Praha 15: Vystoupení dětí podpoří nákup altánu

9. dubna 2019 v 19:45

ZŠ Křimická a Klub rodičů při ZŠ Křimická pořádají 16. dubna od 16 hodin v malé tělocvičně Jarní benefiční koncert, jehož výtěžek bude použit jako příspěvek pro ZŠ Křimická na pořízení altánu na školní zahradu.

Další články
Nahoru