dnes
Čtvrtek - jasno
2°C
zítra
Pátek - jasno
0°C
pozítří
Sobota - jasno
0°C
Advent v Praze

Dobročinná sbírka na invalidní vozík pro Honzíka

Pomozte sběrem PET víček či finančním darem dvanáctiletému Honzíkovi, který nutně potřebuje nový invalidní vozík. Honzík žije jen s maminkou v panelovém domě na sídlišti v Bohnicích a navštěvuje 6. třídu základní školy v Jedličkově ústavu.

Přestože Honzíka provázela smůla již od jeho narození, se svým postižením se statečně vyrovnává. Honzík je všestranně nadaný, nejvíce ho ale zajímá příroda. Protože přírodní terén není pro vozíčkáře právě nejlépe dostupný, potřebuje nový mechanický invalidní vozík. Ten mu umožní poznávat krásy přírody.

Co se Honzíkovi stalo?

Již krátce po porodu maminka zpozorovala, že jeho fyziologický vývoj je opožděný. Po lékařském vyšetření mu byla diagnostikována spastická diparéza – jedna z forem dětské mozkové obrny. Nemoc známá již od poloviny 19. století, která děsí každou budoucí matku. Typ obrny, kterou Honzík trpí, může mít i lehčí podobu, kdy postižení končetin je jen malé a lidé s touto nemocí mohou chodit. Honzík má bohužel formu nejtěžší a chodit nemůže vůbec. Obrna ale nezasahuje jen spodní končetiny, ale projeví se i v dalším fungování organismu, od zažívání po jemnou motoriku. Jako většina vozíčkářů, Honzík potřebuje pomoc při většině životních úkonů.

Kdo už Honzíkovi pomohl a jak se můžete zapojit i vy

„Doufáme, že díky vřelé pomoci různých organizací i jednotlivců bude brzy možné Honzíkovi nový vozík pořídit," říká iniciátorka této sbírky radní Anna Kroutil (ANO).

Chtěli bychom tímto poděkovat za PET víčka, které darovala společnost UPC, dětské zařízení Ješkohlíd, společnost Billa s.r.o. Křepejského Praha 11, Billa s.r.o. Freyova Praha 9, plk. Mgr. Ladislavu Hrdličkovi, ředitel Obvodního ředitelství policie Praha III, ZŠ Bohumila Hrabala, ZŠ a MŠ Na Slovance, ZŠ U Školské zahrady, ZŠ Petra Strozziho, ZŠ, Praha 8, Palmovka 8 a MŠ Libčická 6.

Celkem bylo odvezeno 600 kilogramů víček a na účet Honzíka převedla společnost EKO trade plus s.r.o. z Českého Těšína 4200 korun.

„Sběr víček ale nekončí. Další svoz proběhne v březnu, do té doby prosím občany Prahy 8, aby i nadále pro Honzíka víčka sbírali," říká radní Anna Kroutil (ANO).

Zařízení péče o děti do 3 let Ješkohlíd, Praha 4 věnovalo Honzíkovi na nákup nového invalidního vozíku finanční částku 2500 korun. „Děkuji všem, kteří se do projektu „nákup nového invalidního vozíku pro Honzíka“ zapojili a zapojí ať již finančním příspěvkem nebo sběrem PET víček,“ říká radní Anna Kroutil (ANO), která převzala nad projektem záštitu.

Dne 8. prosince 2016 obdržel Honzík na Libeňském zámečku symbolický šek na finanční částku 8000 korun, kterou mu věnovali zastupitelé Anna Kroutil, Jana Solomonová, Matěj Fichtner a Radomír Nepil. „Všichni máme velkou radost, že se jsme mohli Honzíka před Vánoci podpořit. Doufáme, že brzy bude mít dostatek prostředků na nový vozík a jemu i jeho mamince se tak v péči o něj výrazně uleví,“ říká radní Anna Kroutil (ANO).

Dne 19. prosince 2016 obdrží Honzík ještě symbolický šek na 10 tisíc korun od společnosti UPC a další šek v hodnotě 7 885 korun od zaměstnanců této společnosti. UPC také Honzíkovi a jeho mamince věnuje své služby na jeden rok zdarma.

Honzíkovi na nový invalidní vozík můžete přispět dvěma způsoby:

1. Finančním příspěvkem na transparentní běžný účet vedený u Komerční banky, a.s., č. účtu: 115–3409020297/0100

Účet je k nalezení online zde.

2. Sběrem PET víček, které můžete odevzdat v prostorách úřadu městské části Praha 8 (tzv. Bílý dům, U Meteoru 6) nebo v KD Krakov.
Adventní večer plný hudby a duchovna, Jan Kalousek, Norbi Kovács. Zítra v Šabachově parku

Dnes ve 12:28

Sobota: Vánoční perličky v Portheimce

Dnes v 10:50

Workshop pro děti i dospělé v sobotu 15. prosince v Portheimce – Muzeu skla. Vyrobit si můžete vlastní ozdobu z korálků a tlačených perlí pod vedením odborných lektorek. Praha 5 zve na workshop s názvem Vánoční perličky.

Praha 9 zve na Vánoční trhy na náměstí OSN

Dnes v 10:05

Na Náměstí OSN ve Vysočanech v Praze 9 je letos poprvé vánoční trh, na kterém můžete zakoupit tradiční vánoční předměty, jako adventní věnce, svíčky.

Staročeské Vánoce na Kubáni

Dnes v 09:44

Tradiční vánoční akce na Kubánském náměstí v Praze 10. Od 10:00 do 13:00 je připraven dobový program, tradiční vánoční zvyky a řemesla, vánoční dílny pro děti.

Česká mše vánoční Jakuba Jana Ryby

Dnes v 09:14

Česká mše vánoční v katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha na Pražském hradě, pod záštitou kardinála Mons. Dominika Duky OP, arcibiskupa pražského a primase českého a Milana Wenzla, starosty MČ Praha 15 se letos koná 20. prosince od 19 hodin.

Rybovka na Letné

Včera ve 12:22

Tradiční Rybovka na Letné v altánku u Letenského zámečku bude v neděli 23. prosince v 15 hodin.

Začínají Vánoce v zookoutku, zvířatům můžete nadělit dárky

Včera v 10:59

V sobotu 15. prosince ve 14 hodin začínají v zookoutku v Malé Chuchli slavnostní Zvířátkové Vánoce. Výjimečně se pro návštěvníky zookoutku otevřou brány do výběhů, aby se mohli na chviličku proměnit v Ježíšky a předat natěšené zvěři malý vánoční dárek.

Tradiční Vánoce v Národopisném muzeu

Včera v 10:59

Národní muzeum zve rodiny s dětmi do Národopisného muzea, kde se v sobotu 15. prosince od 13 do 17 hodin uskuteční další akce z cyklu Aspoň na víkend. Návštěvníci se mohou naladit na vánoční atmosféru prostřednictvím nejrůznějších tradičních aktivit a poslechem cimbálové...

V Praze 5 se bude bruslit

Včera v 10:28

V neděli 23. prosince v 10 hodin se slavnostně otevře kluziště loni na rohu nám. 14. října a Preslovy ulice. Těšit se můžete nejen na bruslení, ale i na soutěže pro děti a malování na obličej. K nedělnímu zahájení zahraje DJ Doktor Buben.

Tradiční společné zpívání koled pod Karlovým mostem

Včera v 08:04

Přijďte si zazpívat koledy na Štědrý den. Zpěvníček dostanete na místě zdarma.

Štědrý den v Gongu

11. prosince 2018 ve 13:18

Štědrodenní pohádku O zapomnětlivém psaníčkovém andělíčkovi připravilo Divadlo Gong na Štědrý den 24. prosince od 13:00 hodin. Co se stane, když zaspí psaníčkový andělíček, který nosí každé Vánoce dětská přání Ježíškovi?

Program v Šabachově parku pokračuje

11. prosince 2018 v 11:11

V pátek 14. prosince pokračuje vánoční program v Praze 6.

Praha 13: Soutěž o nejkrásnější výzdobu

11. prosince 2018 v 09:09

Domovy se oblékají do svátečního a vánoční výzdobu už také má stále více balkonů a předzahrádek. Pokud i ta vaše k nim patří, můžete soutěžit.

Další články
Nahoru