dnes
Čtvrtek - jasno
19°C
zítra
Pátek - jasno
19°C
pozítří
Sobota - skorojasno
15°C
Advent v Praze

Dobročinná sbírka na invalidní vozík pro Honzíka

Pomozte sběrem PET víček či finančním darem dvanáctiletému Honzíkovi, který nutně potřebuje nový invalidní vozík. Honzík žije jen s maminkou v panelovém domě na sídlišti v Bohnicích a navštěvuje 6. třídu základní školy v Jedličkově ústavu.

Přestože Honzíka provázela smůla již od jeho narození, se svým postižením se statečně vyrovnává. Honzík je všestranně nadaný, nejvíce ho ale zajímá příroda. Protože přírodní terén není pro vozíčkáře právě nejlépe dostupný, potřebuje nový mechanický invalidní vozík. Ten mu umožní poznávat krásy přírody.

Co se Honzíkovi stalo?

Již krátce po porodu maminka zpozorovala, že jeho fyziologický vývoj je opožděný. Po lékařském vyšetření mu byla diagnostikována spastická diparéza – jedna z forem dětské mozkové obrny. Nemoc známá již od poloviny 19. století, která děsí každou budoucí matku. Typ obrny, kterou Honzík trpí, může mít i lehčí podobu, kdy postižení končetin je jen malé a lidé s touto nemocí mohou chodit. Honzík má bohužel formu nejtěžší a chodit nemůže vůbec. Obrna ale nezasahuje jen spodní končetiny, ale projeví se i v dalším fungování organismu, od zažívání po jemnou motoriku. Jako většina vozíčkářů, Honzík potřebuje pomoc při většině životních úkonů.

Kdo už Honzíkovi pomohl a jak se můžete zapojit i vy

„Doufáme, že díky vřelé pomoci různých organizací i jednotlivců bude brzy možné Honzíkovi nový vozík pořídit," říká iniciátorka této sbírky radní Anna Kroutil (ANO).

Chtěli bychom tímto poděkovat za PET víčka, které darovala společnost UPC, dětské zařízení Ješkohlíd, společnost Billa s.r.o. Křepejského Praha 11, Billa s.r.o. Freyova Praha 9, plk. Mgr. Ladislavu Hrdličkovi, ředitel Obvodního ředitelství policie Praha III, ZŠ Bohumila Hrabala, ZŠ a MŠ Na Slovance, ZŠ U Školské zahrady, ZŠ Petra Strozziho, ZŠ, Praha 8, Palmovka 8 a MŠ Libčická 6.

Celkem bylo odvezeno 600 kilogramů víček a na účet Honzíka převedla společnost EKO trade plus s.r.o. z Českého Těšína 4200 korun.

„Sběr víček ale nekončí. Další svoz proběhne v březnu, do té doby prosím občany Prahy 8, aby i nadále pro Honzíka víčka sbírali," říká radní Anna Kroutil (ANO).

Zařízení péče o děti do 3 let Ješkohlíd, Praha 4 věnovalo Honzíkovi na nákup nového invalidního vozíku finanční částku 2500 korun. „Děkuji všem, kteří se do projektu „nákup nového invalidního vozíku pro Honzíka“ zapojili a zapojí ať již finančním příspěvkem nebo sběrem PET víček,“ říká radní Anna Kroutil (ANO), která převzala nad projektem záštitu.

Dne 8. prosince 2016 obdržel Honzík na Libeňském zámečku symbolický šek na finanční částku 8000 korun, kterou mu věnovali zastupitelé Anna Kroutil, Jana Solomonová, Matěj Fichtner a Radomír Nepil. „Všichni máme velkou radost, že se jsme mohli Honzíka před Vánoci podpořit. Doufáme, že brzy bude mít dostatek prostředků na nový vozík a jemu i jeho mamince se tak v péči o něj výrazně uleví,“ říká radní Anna Kroutil (ANO).

Dne 19. prosince 2016 obdrží Honzík ještě symbolický šek na 10 tisíc korun od společnosti UPC a další šek v hodnotě 7 885 korun od zaměstnanců této společnosti. UPC také Honzíkovi a jeho mamince věnuje své služby na jeden rok zdarma.

Honzíkovi na nový invalidní vozík můžete přispět dvěma způsoby:

1. Finančním příspěvkem na transparentní běžný účet vedený u Komerční banky, a.s., č. účtu: 115–3409020297/0100

Účet je k nalezení online zde.

2. Sběrem PET víček, které můžete odevzdat v prostorách úřadu městské části Praha 8 (tzv. Bílý dům, U Meteoru 6) nebo v KD Krakov.
J. J. Ryba: Česká mše vánoční u Pražského Jezulátka

24. prosince 2017 v 07:36

Zítra v 15 hodin můžete Rybovu Českou mši vánoční slyšet na Malé Straně v Karmelitské ulici.

Zítra: Česká mše vánoční v Praze 6

24. prosince 2017 v 07:27

Přijďte na 1. svátek vánoční v 17 hodin do kostela Československé církve husitské, kde uslyšíte Českou mši vánoční od Jakuba Jana Ryby.

Praha 13 zve na Běh za Ježíškem na Makču Pikču

24. prosince 2017 v 07:07

Halda Makču Pikču v Centrálním parku v Praze 13 se již podevatenácté stane dějištěm populárního Běhu za Ježíškem. Tento závod pořádaný stodůleckými atlety už k vánočnímu dění ve třinácté městské části neodmyslitelně patří a každý rok se při strmém výběhu na vrchol haldy utkají desítky...

Před kostelem svaté Ludmily servírovali rybí polévku

23. prosince 2017 v 19:23

Na náměstí Míru v Praze 2 před kostelem svaté Ludmily dnes Arcidiecézní charita rozlévala polévku. Během tří hodin jí rozdala příchozím celkem 500 litrů, uvařily ji kuchařky z libockého Domova svaté rodiny. ČTK to řekla tisková mluvčí Arcidiecézní charity Jarmila Lomozová. Kolemjdoucí zval na...

Zítra na polévku k Edenu

23. prosince 2017 v 10:02

Starosta městské části Prahy 10 Vladimír Novák a vedení radnice zvou na ochutnávku rybí polévky.

Třetí Adventní koncert v kostele

21. prosince 2017 v 11:31

Dnes uslyšíte poslední ze tří koncertů, které připravila na adventní čas radnice Prahy 2 pro posluchače zdarma.

Další články
Nahoru