dnes
Sobota - prehanky-dest
21°C
zítra
Neděle - prehanky-dest
26°C
pozítří
Pondělí - bourky
26°C
Advent v Praze

Dobročinná sbírka na invalidní vozík pro Honzíka

Pomozte sběrem PET víček či finančním darem dvanáctiletému Honzíkovi, který nutně potřebuje nový invalidní vozík. Honzík žije jen s maminkou v panelovém domě na sídlišti v Bohnicích a navštěvuje 6. třídu základní školy v Jedličkově ústavu.

Přestože Honzíka provázela smůla již od jeho narození, se svým postižením se statečně vyrovnává. Honzík je všestranně nadaný, nejvíce ho ale zajímá příroda. Protože přírodní terén není pro vozíčkáře právě nejlépe dostupný, potřebuje nový mechanický invalidní vozík. Ten mu umožní poznávat krásy přírody.

Co se Honzíkovi stalo?

Již krátce po porodu maminka zpozorovala, že jeho fyziologický vývoj je opožděný. Po lékařském vyšetření mu byla diagnostikována spastická diparéza – jedna z forem dětské mozkové obrny. Nemoc známá již od poloviny 19. století, která děsí každou budoucí matku. Typ obrny, kterou Honzík trpí, může mít i lehčí podobu, kdy postižení končetin je jen malé a lidé s touto nemocí mohou chodit. Honzík má bohužel formu nejtěžší a chodit nemůže vůbec. Obrna ale nezasahuje jen spodní končetiny, ale projeví se i v dalším fungování organismu, od zažívání po jemnou motoriku. Jako většina vozíčkářů, Honzík potřebuje pomoc při většině životních úkonů.

Kdo už Honzíkovi pomohl a jak se můžete zapojit i vy

„Doufáme, že díky vřelé pomoci různých organizací i jednotlivců bude brzy možné Honzíkovi nový vozík pořídit," říká iniciátorka této sbírky radní Anna Kroutil (ANO).

Chtěli bychom tímto poděkovat za PET víčka, které darovala společnost UPC, dětské zařízení Ješkohlíd, společnost Billa s.r.o. Křepejského Praha 11, Billa s.r.o. Freyova Praha 9, plk. Mgr. Ladislavu Hrdličkovi, ředitel Obvodního ředitelství policie Praha III, ZŠ Bohumila Hrabala, ZŠ a MŠ Na Slovance, ZŠ U Školské zahrady, ZŠ Petra Strozziho, ZŠ, Praha 8, Palmovka 8 a MŠ Libčická 6.

Celkem bylo odvezeno 600 kilogramů víček a na účet Honzíka převedla společnost EKO trade plus s.r.o. z Českého Těšína 4200 korun.

„Sběr víček ale nekončí. Další svoz proběhne v březnu, do té doby prosím občany Prahy 8, aby i nadále pro Honzíka víčka sbírali," říká radní Anna Kroutil (ANO).

Zařízení péče o děti do 3 let Ješkohlíd, Praha 4 věnovalo Honzíkovi na nákup nového invalidního vozíku finanční částku 2500 korun. „Děkuji všem, kteří se do projektu „nákup nového invalidního vozíku pro Honzíka“ zapojili a zapojí ať již finančním příspěvkem nebo sběrem PET víček,“ říká radní Anna Kroutil (ANO), která převzala nad projektem záštitu.

Dne 8. prosince 2016 obdržel Honzík na Libeňském zámečku symbolický šek na finanční částku 8000 korun, kterou mu věnovali zastupitelé Anna Kroutil, Jana Solomonová, Matěj Fichtner a Radomír Nepil. „Všichni máme velkou radost, že se jsme mohli Honzíka před Vánoci podpořit. Doufáme, že brzy bude mít dostatek prostředků na nový vozík a jemu i jeho mamince se tak v péči o něj výrazně uleví,“ říká radní Anna Kroutil (ANO).

Dne 19. prosince 2016 obdrží Honzík ještě symbolický šek na 10 tisíc korun od společnosti UPC a další šek v hodnotě 7 885 korun od zaměstnanců této společnosti. UPC také Honzíkovi a jeho mamince věnuje své služby na jeden rok zdarma.

Honzíkovi na nový invalidní vozík můžete přispět dvěma způsoby:

1. Finančním příspěvkem na transparentní běžný účet vedený u Komerční banky, a.s., č. účtu: 115–3409020297/0100

Účet je k nalezení online zde.

2. Sběrem PET víček, které můžete odevzdat v prostorách úřadu městské části Praha 8 (tzv. Bílý dům, U Meteoru 6) nebo v KD Krakov.
Vánoce společně už potřetí propojí Pražany a lidi bez domova

23. prosince 2018 ve 14:23

Studentské hnutí za solidaritu pořádá společně s Iniciativou za dostupné bydlení Bydlet-Žít! již třetí ročník akce Vánoce společně. 25. prosince budou v Praze otevřeny dva výdejní stánky – jeden ve Vrchlického sadech před Hlavním nádražím, druhý na Andělu. U nich budou dobrovolníci vydávat...

Zítra: Štědrá bohoslužba v Praze 15 a vánoční bramboračka

23. prosince 2018 v 07:11

Bohoslužba na Veronském náměstí se 24. prosince koná od 11:30 hodin.     

Rybovka na Hlaváku 2018

23. prosince 2018 v 05:14

Všichni, kdo si chtějí „Českou mši vánoční“ zahrát, zazpívat nebo jen poslechnout mohou dnes ve 14 hodin. Hraje se ve vstupní hale nádraží, severní část. Diriguje Lukáš Prchal.

Skauti z Proseka přiváží Betlémské světlo

22. prosince 2018 v 07:11

Skauti z Proseka opět přiváží Betlémské světlo do Prahy 9. Přijďte si se svíčkou 23. prosince pro plamínek a hrnek teplého nápoje na zahřátí. Letos se bude rozdávat ve velkém stanu před obchodním domem Billa.

Máte vánočně vyzdobený balkon? V Praze 13 můžete soutěžit

22. prosince 2018 v 07:09

Domovy se oblékly do svátečního a vánoční výzdobu má stále více balkonů a předzahrádek. Pokud i ta vaše k nim patří, můžete soutěžit.

Štědrovečerní polévku ochutnáte i na náměstí Míru

21. prosince 2018 v 08:18

Tradiční štědrovečerní polévku bude rozlévat Arcidiecézní charita Praha. Na 500 porcí jí bude připraveno pro potřebné i pro kolemjdoucí a návštěvníky vánočních trhů v neděli 23. prosince od 11 hodin před kostelem sv. Ludmily na Náměstí Míru v Praze 2.

Praha 5: Čtvrtý koncert z cyklu nedělních adventních koncertů

21. prosince 2018 v 07:57

Nenechte si ujít čtvrtý koncert z tradičního cyklu nedělních adventních koncertů, které pořádá MČ Praha 5. 23. prosince v obřadní síni ÚMČ Praha 5 ve Stroupežnického ulici od 15 hodin zahraje sextet Pražského filmového orchestru.

Živý betlém v Hostivaři

21. prosince 2018 v 07:05

V úterý 25. prosince můžete od 17 hodin navštívit živý betlém se svatou rodinou, s ovečkami, koledami, slovem RNDr. Jiřího Grygara, se svařeným vínem, perníčky, u kostela Stětí sv. Jana Křtitele.

Zastupitelé budou zpívat před kostelem sv. Ludmily

20. prosince 2018 v 16:49

Pravidelně se o adventní neděli na schodech kostela sv. Ludmily scházejí zastupitelé Prahy 2 a spolu s návštěvníky vánočních trhů na náměstí Míru si zazpívají koledy.

Další články
Nahoru