Dnes Neděle - polojasno 27°C
Zítra Pondělí - prehanky-dest 27°C
Neděle 14. 8. 2022
Svátek má Alan
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Pražský život

Dobročinná aukce panelů z muralu Jiskra vynesla přes čtvrt milionu

Výtěžek dražby unikátního díla, velkoformátového 450 m2 graffiti vytvořeného na stěně Křižíkova pavilonu na Výstavišti z loňského prosince, podpoří Nadační fond Pink Bubble a Klub svobodných matek. Celkem se vybralo 252 tisíc korun, obě neziskové organizace tedy obdrží shodně částku 126 tisíc korun.

Dobročinná aukce celkem 10 panelů graffiti umělců Michala Škapy a Ondřeje Vyhnánka, kteří tvoří pod uměleckými jmény Tron a X-dog, se v loňském předvánočním období těšila velkému zájmu. Dílo vzniklo ve spolupráci autorů, Výstaviště Praha a Magistrátu hlavního města Prahy speciálně pro nadační fond Pink Bubble, který podporuje onkologicky nemocné teenagery a Klub svobodných matek, který pomáhá samoživitelům v těžké životní situaci.

Do doby dražby si mohli zájemci jednotlivé fragmenty muralu Jiskra prohlédnout na nádvoří Sovových mlýnů na pražské Kampě.

Přestože jednotlivé panely byly součástí jednoho uměleckého díla, každý měl svůj osobitý styl a dokázaly oslovit zájemce z řad firem i soukromých sběratelů. Všechny panely byly vytvořeny technikou airbrush na podkladu o rozměru 209×96 cm.

Vyřezané panely určené k dražbě budou jediným artefaktem, který z celkového graffiti na Výstavišti Praha zůstane. Při plánované letošní rekonstrukci Křižíkových pavilonů bude odstraněna i zbylá část muralu, která je momentálně na pražském Výstavišti stále k vidění.  

Autor: TZ, red

PVK: Přehled plánovaných výluk na 33. týden

Včera ve 12:25

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Praha 14 vyhlásila pro nezletilé obyvatele městské části soutěž o elektrokoloběžky

12. srpna 2022 v 16:54

Jsi ve věku od 6 do 16 let, jsi místní, baví tě točit videa a chceš se prohánět na vlastní elektrokoloběžce? Řekni rodičům a společně si prostudujte pravidla soutěže „14 elektrokoloběžek pro Prahu 14“, kterou pro zdejší děti a mládež připravila městská část...

V KC Zahrada se otevře kroužek plný příběhů dějin 20. století

10. srpna 2022 v 09:18

V první polovině září zahájí Divadlo Paměti národa v KC Zahrada první semestr divadelního kroužku. Kroužek je otevřený dětem a mladým lidem od 12 do 18 let a bude se věnovat práci s příběhy pamětníků historických událostí 20. století. Studenti se seznámí s archivními materiály a budou společně...

Sportovní hala Jána Mahora

10. srpna 2022 v 08:16

Praha 8 zve na prezentaci architektonické studie plánované sportovní haly na sídlišti Ďáblice. Prezentaci povede autor návrhu Tomáš Podrázský a účastnit se budou rovněž zástupci sportovních klubů.

Praha 11: Týden otevřených kroužků

8. srpna 2022 v 15:24

Prázdniny se přehouply do své druhé poloviny. Již nyní si ale můžete vybírat z nabídky kroužků v KC Zahrada v Praze 11, které jsou určeny dětem i dospělým. Od pondělí 5. září začíná Týden otevřených kroužků, kdy můžete vyzkoušel ukázkové lekce zdarma.

Praha finalizuje přípravy na výstavbu lávky k železniční zastávce Rajská zahrada

7. srpna 2022 v 17:22

Praha připravuje stavbu nové lávky pro pěší, která propojí stanici Rajská zahrada s nově vybudovanou železniční zastávkou. Magistrát nyní vyhlásil výběrové řízení na zhotovitele lávky a technický dozor stavebníka. Veřejnost bude mít možnost zapojit se do procesu a rozhodnout o tom, jakou barvu...

Další články
Nahoru