Dnes Pátek - jasno 12°C
Zítra Sobota - oblacno 13°C
Pátek 23. 4. 2021
Svátek má Vojtěch
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Pražský život

Dobročinná aukce panelů z muralu Jiskra vynesla přes čtvrt milionu

Výtěžek dražby unikátního díla, velkoformátového 450 m2 graffiti vytvořeného na stěně Křižíkova pavilonu na Výstavišti z loňského prosince, podpoří Nadační fond Pink Bubble a Klub svobodných matek. Celkem se vybralo 252 tisíc korun, obě neziskové organizace tedy obdrží shodně částku 126 tisíc korun.

Dobročinná aukce celkem 10 panelů graffiti umělců Michala Škapy a Ondřeje Vyhnánka, kteří tvoří pod uměleckými jmény Tron a X-dog, se v loňském předvánočním období těšila velkému zájmu. Dílo vzniklo ve spolupráci autorů, Výstaviště Praha a Magistrátu hlavního města Prahy speciálně pro nadační fond Pink Bubble, který podporuje onkologicky nemocné teenagery a Klub svobodných matek, který pomáhá samoživitelům v těžké životní situaci.

Do doby dražby si mohli zájemci jednotlivé fragmenty muralu Jiskra prohlédnout na nádvoří Sovových mlýnů na pražské Kampě.

Přestože jednotlivé panely byly součástí jednoho uměleckého díla, každý měl svůj osobitý styl a dokázaly oslovit zájemce z řad firem i soukromých sběratelů. Všechny panely byly vytvořeny technikou airbrush na podkladu o rozměru 209×96 cm.

Vyřezané panely určené k dražbě budou jediným artefaktem, který z celkového graffiti na Výstavišti Praha zůstane. Při plánované letošní rekonstrukci Křižíkových pavilonů bude odstraněna i zbylá část muralu, která je momentálně na pražském Výstavišti stále k vidění.  

Letošní Den Země slaví Praha online

Včera v 11:33

Celá planeta si dnes, 22. dubna, připomíná Den Země. Miliarda lidí znovu upozorní především na dopady chování člověka na životní prostředí a na další klíčová témata ochrany životního prostředí současnosti. 

Přemýšlíte o vlastním chovu včel? Můžete to zkusit a pronajmout si včelín

Včera v 10:02

Od května začne v ekocentru Prales fungovat nová komunitní včelnice. Máte-li zájem pustit se do včelaření, můžete si jeden z úlů se včelstvem v produkční síle pronajmout a osobně si vyzkoušet, jak taková péče o včely vypadá.

Javor rostoucí v Anenském trojúhelníku se nakonec kácet nebude

21. dubna 2021 ve 22:47

Praha 1 plánovala při úpravách takzvaného Anenského trojúhelníku (parčík u Smetanova nábřeží vedle Pachtova paláce) pokácet javor, čímž by se uvolnila cesta pro budoucí zpřístupnění takzvaného čapadla (podchod pod vozovkou). Dnes večer radnice oznámila, že od kácení...

Do soutěže Nej sestřička se lze přihlašovat do 30. dubna

21. dubna 2021 v 10:32

Zdravotnictví za poslední rok prošlo ohromnou zatěžkávací zkouškou. V boji proti koronaviru jsou aktivně nasazeny desetitisíce lékařů a sester. Aby byli nablízku všem, kteří se ocitli v ohrožení života a pomohli jim vyhrát těžký boj se zákeřnou nemocí. Zviditelnit a ocenit práci sester – to je...

PVK doporučují: Zkontrolujte vodu ve studních

20. dubna 2021 v 09:46

Voda ze soukromých studní nepodléhá žádné pravidelné kontrole, proto Pražské vodovody a kanalizace doporučují tuto vodu nejméně jednou ročně zkontrolovat.

Projekt Školní obědy pro každé dítě bude i v příštím školním roce

20. dubna 2021 v 09:23

Začátkem března letošního roku vyhlásilo Ministerstvo práce a sociálních věcí výzvu Potravinová pomoc dětem ve vážné sociální nouzi, a to v rámci Operačního programu potravinové a materiální pomoci. Praha se do tohoto programu zapojuje pravidelně již od roku 2016, a to s projekty pod názvem Školní...

Zaměstnanci pražské záchranky podpoří sbírku pro malou pacientku

19. dubna 2021 v 19:08

Na jaře v roce 2019 se rodině Černých obrátil život naruby. Jejich nejmladší dcerka Šošana tehdy málem utonula v zahradním jezírku, pod jehož hladinou byla téměř deset minut. Noční můra každého rodiče, mimořádně náročný zásah pro pražské záchranáře. Díky 1,5 hodiny dlouhé resuscitaci, kterou...

Další články
Nahoru