Dnes Středa - zatazeno 0°C
Zítra Čtvrtek - snih 0°C
Středa 8. 12. 2021
Svátek má Květoslava
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Pražský život

Dobročinná aukce panelů z muralu Jiskra vynesla přes čtvrt milionu

Výtěžek dražby unikátního díla, velkoformátového 450 m2 graffiti vytvořeného na stěně Křižíkova pavilonu na Výstavišti z loňského prosince, podpoří Nadační fond Pink Bubble a Klub svobodných matek. Celkem se vybralo 252 tisíc korun, obě neziskové organizace tedy obdrží shodně částku 126 tisíc korun.

Dobročinná aukce celkem 10 panelů graffiti umělců Michala Škapy a Ondřeje Vyhnánka, kteří tvoří pod uměleckými jmény Tron a X-dog, se v loňském předvánočním období těšila velkému zájmu. Dílo vzniklo ve spolupráci autorů, Výstaviště Praha a Magistrátu hlavního města Prahy speciálně pro nadační fond Pink Bubble, který podporuje onkologicky nemocné teenagery a Klub svobodných matek, který pomáhá samoživitelům v těžké životní situaci.

Do doby dražby si mohli zájemci jednotlivé fragmenty muralu Jiskra prohlédnout na nádvoří Sovových mlýnů na pražské Kampě.

Přestože jednotlivé panely byly součástí jednoho uměleckého díla, každý měl svůj osobitý styl a dokázaly oslovit zájemce z řad firem i soukromých sběratelů. Všechny panely byly vytvořeny technikou airbrush na podkladu o rozměru 209×96 cm.

Vyřezané panely určené k dražbě budou jediným artefaktem, který z celkového graffiti na Výstavišti Praha zůstane. Při plánované letošní rekonstrukci Křižíkových pavilonů bude odstraněna i zbylá část muralu, která je momentálně na pražském Výstavišti stále k vidění.  

Autor: TZ, red

Praha 12: Veřejnost připomínkuje Adaptační strategii

Včera v 18:58

Aktuálně je finalizována Adaptační strategie, která bude městské části v následujících letech sloužit jako zásobník opatření snižujících dopady probíhající globální klimatické změny a která umožní čerpání dotací na realizaci těchto opatření. Městská část to uvedla na...

Praha 11: Duo Naboso v Cafe Terezie

Včera ve 12:03

Ve středu 8. prosince se koná hudební večer v Cafe Terezie v Komunitní centrum Matky Terezy.

Praha 15 rozšířila místa sběru jedlých olejů a tuků

Včera v 08:25

Začátkem prosince dochází k navýšení počtu sběrných nádob určených pro odkládání jedlých olejů a tuků z domácností v Praze 15.

Díky pražským policistům dostaly děti v Klokánku mikulášskou nadílku

6. prosince 2021 v 19:28

Policisté už po několikáté navštívili dětské centrum Klokánek v Hostivicích a v neděli předali dětem mikulášskou nadílku. Informovala o tom mluvčí pražské policie Violeta Siřišťová.

Se starostkou okolo vánoční Pětky

6. prosince 2021 v 16:25

Tradiční putování se starostkou Renátou Zajíčkovou okolo Pětky tentokrát s vánočním nádechem a s malým dárkem pro každého účastníka se koná v neděli 12. prosince ve 14 hodin.

Webinář: Jak ovlivnit svoji spotřebu a ušetřit za teplo z centrálního zdroje

4. prosince 2021 v 07:45

Odpovědi najdete na webináři Pražské teplárenské, který bude zaměřen na dálkové vytápění v Praze. Zjistíte, které z informací o dálkovém vytápění jsou mýtus a které skutečná fakta.

Praha 2 pomáhá prodejcům zrušených vánočních trhů

3. prosince 2021 v 07:08

Trhovci, kteří museli kvůli koronavirovým opatřením odstrojit stánky vánočních trhů na náměstí Míru, našli zastání u městské části Praha 2. Radnice od nich odkoupila téměř 300 balíčků s drobnými dárky, vínem, vánočním cukrovím, sušenkami a rukodělnými...

Nadační fond Dvojka srdcem pomáhá s energiemi lidem ve finanční tísni

1. prosince 2021 ve 22:19

Invalidní důchodkyni, která se kvůli novým zvýšeným zálohám na energie ocitla náhle v nouzi, pomohl Nadační fond Dvojka srdcem s jejich uhrazením. Praha 2 o tom informovala v tiskové zprávě.

Další články
Nahoru