Dnes Sobota - obcasny-dest 26°C
Zítra Neděle - oblacno 28°C
Sobota 13. 7. 2024
Svátek má Markéta
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Pražský život

Dobročinná aukce cedulí z bývalé Koněvovy ulice vynesla přes 60 tisíc

Celkem 60 700 korun vydražila Praha 3 v dobročinné aukci uličních tabulí z bývalé Koněvovy ulice. Zástupci radnice předali symbolický šek s výslednou částkou Integračnímu centru Zahrada, které se stará o děti se zdravotním hendikepem. 

V charitativní aukci se dražily dvě originální cedule označující Koněvovu ulici, jež byla letos v říjnu přejmenována na Hartigovu.

Vyvolávací cena jednoho kusu činila symbolických 333 korun. Cedule z domu poblíž Tachovského náměstí se vydražila za 30 100 korun, o pět set korun vyšší pak byl finální příhoz za ceduli z Ohrady. Dohromady se tak obě uliční tabule vydražily za 60 700 korun.    

Zájemci o uliční tabule posílali své nabídky on-line skrze dobročinnou aukční platformu Dobrobot, dražba zde trvala dva týdny.

Majitelem uliční tabule, která pochází z domu poblíž Tachovského náměstí, se stal Petr Kaláb. Získal ji díky konečnému příhozu ve výši 30 100 korun.

Druhá uliční tabule, vydražená za 30 600 korun, doputuje ke svému novému majiteli v nejbližších dnech.

V souvislosti s přejmenováním Koněvovy ulice na Hartigovu začala obyvatelům, kteří zde mají trvalý pobyt, lhůta na výměnu občanského průkazu. Nový doklad si musí vyřídit do konce března 2024.


Autoři: Alo, TZ

Velká prázdninová soutěž s putováním Prahou 2

Dnes v 07:08

Prázdninová soutěž Prahy 2 se týká dvou nových tras: Hudební velikáni a Proměny architektury.

Do Zahrady na niti na Rostlinnou štafetu

Včera v 10:08

Máte doma rostliny, řízky, semínka, které nechcete, nevejdou se vám domů, je vám líto rostliny vyhazovat nebo máte prostě moc stejných druhů a chtěli byste nějaké jiné? Nejste zatím moc velký pěstitel, ale rádi byste si domů pořídili květiny s příběhem?

Červencová procházka hřbitovem Malvazinky

Včera v 08:36

Komentované procházky hřbitovy přinášejí fascinující historické příběhy, zajímavé detaily a pohledy na architekturu i umělecká díla, která hřbitovům dodávají jedinečný charakter. Každá procházka je pečlivě připravena tak, aby přinesla nové poznatky i pohodový čas. V pondělí 15. července se...

Další květinové záhony s podporou ambasád Prahy 6

11. července 2024 v 17:29

Květinové záhony kolem Vítězného náměstí symbolizují vlajky států, které mají v Praze 6 zastoupení. Tyto záhony vznikly ve spolupráci s místními ambasádami, ty zároveň na jejich osazení přispěly finančně.

PVK: Přehled plánovaných výluk na 29. týden

11. července 2024 ve 14:17

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Praha 15: Na letní kino v H2 se můžete těšit i v červenci

11. července 2024 ve 12:07

Připraveny budou 3 filmy, promítat se bude od 16. července vždy od 20 hodin za příznivého počasí do 30. července.

Bezbariérová toaleta na Senovážném náměstí je v provozu

11. července 2024 v 09:04

Veřejná toaleta na Senovážném náměstí je opět v provozu. Společnost JCDecaux vyslyšela žádost radní Prahy 1 pro sociální věci a bezbariérovost Ivany Antalové a občanů a dlouhodobě uzavřenou toaletu opět zprovoznila.

Dovolená? Ideální důvod ke zřízení služby SMS-INFO

11. července 2024 v 08:25

Prázdniny a doba dovolených jsou v plném proudu. Proto Pražské vodovody a kanalizace doporučují zákazníkům aktivaci služby SMS INFO.

Úřad Prahy 13 chce obsadit několik pracovních pozic

10. července 2024 v 08:04

Úřad MČ Praha 13 vypsal výběrová řízení na několik pracovních pozic. Informoval o tom na sociálních sítích.

Další články
Nahoru