Dnes Sobota - zatazeno 3°C
Zítra Neděle - polojasno 1°C
Sobota 24. 2. 2024
Svátek má Matěj
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Pražský sport

Dobročinná akce ve sportovním centru Koráb vynesla rekordní částku

První lednový víkend patřil v libeňském Sportcentru Koráb beachvolejbalu. Uskutečnil se tam jedenáctý ročník sportovně-charitativní akce Vyber si, vydraž si, zahraj si!, která prostřednictvím dražby podporuje dobročinné organizace z celé České republiky. Letos se za účasti mistrů světa Ondřeje Perušiče a Davida Schweinera podařilo vydražit rekordní částku 1 138 512 korun.

„Vybraná částka svědčí o tom, že beachvolejbal je v České republice na vzestupu. To je skvělé zjištění nejen ze sportovního hlediska, ale také z pohledu charitativních projektů, jako je právě akce Vyber si, vydraž si, zahraj si! Je úžasné, že se za jeden jediný večer podařilo na dobročinné účely vybrat částku přesahující jeden milion korun. Doufáme, že na tento počin dokážeme navázat i v příštích ročnících,“ shodli se Ondřej Perušič s Davidem Schweinerem.

Prostřednictvím on-line dražby bylo možné získat například podepsaný mistrovský dres Davida Schweinera, knihu podepsanou též jeho zlatým parťákem z Mexika Ondřejem Perušičem, speciální balíček Barbory Hermannové, podepsaný dres Anny-Marie Štochlové či podepsané míče všemi účastníky letošní akce. Zároveň si každý z účastníků mohl vydražit své místo v tradičním benefičním turnaji po boku některé z hvězd českého volejbalu.

Do turnaje se zapojili právě i Perušič se Schweinerem. Lépe si nakonec vedl prvně jmenovaný, který skončil na stříbrné příčce, když společně s Barborou Fremundovou ve finále nestačili na pár Frederica Ceracchi a Jakub Sepka.

 „Tato akce je naší srdeční záležitostí. Jejím prostřednictvím se snažíme naplňovat naše přesvědčení o tom, že společenské postavení úspěšných profesionálních sportovců, kteří jsou veřejně známými osobnostmi a vzory, by mělo mít určitý přesah, přínos a sloužit jako příklad pro ostatní,“ uvedli Perušič se Schweinerem, kteří se charitativní akce Vyber si, vydraž si, zahraj si! účastní pravidelně od roku 2016.

„Oba velmi dobře víme, jak se celá akce postupně budovala. Jsme rádi, že díky práci organizátorů a přispění celé naší beachvolejbalové komunity dnes může sloužit jako inspirace pro řadu dalších sportovních odvětví,“ doplnili s tím, že hlavní zásluha patří triu organizátorů – Martinu Tichému, Petru Voznicovi a Jindřichu Weissovi.

„Chtěl bych všem, kteří se do letošního ročníku zapojili moc poděkovat. Věřím, že se jednalo o krásnou tříkrálovou tečku za snovou sezonou pro český beachvolejbal,“ dodal za organizátory Jindřich Weiss.

Sportovně-charitativní akce Vyber si, vydraž si, zahraj si! se s výjimkou roční přestávky způsobené koronavirovou pandemií koná pravidelně od roku 2012. Během dosavadních jedenácti ročníků podpořila více než padesát dobročinných organizací celkovou částkou přesahující šest milionů korun.


Autor: red

Běžecká škola Prahy 4 slaví deset let

Dnes v 08:20

V Praze 4 funguje Běžecká škola již deset let. Výročí oslaví závodem o pohár starosty městské části. Poběží se ve čtvrtek 4. dubna od 17 hodin.

Březnové plavání v bazénu Tyršova domu s Prahou 1

20. února 2024 v 11:39

Tradiční plavání s Prahou 1 se uskuteční 16. března od 14 hodin v bazénu Tyršova domu.

Praha 4 zajistí i letos dotované plavenky pro seniory a hendikepované

18. února 2024 v 10:41

Praha 4 podpoří i v letošním roce sportovní aktivity seniorů dotovanými vstupenkami (plavenkami), které mohou uplatnit v Plaveckém stadionu v Podolí. Rozhodla o tom ve středu 14. února rada městské části. Plavenky jsou určeny pro seniory starší 63 let a držitele průkazu ZTP s trvalým pobytem na...

RunCzech jde do jubilejní 30. sezony s řadou novinek

15. února 2024 v 10:22

Pořadatel běžeckých závodů RunCzech vstupuje do své jubilejní 30. sezony a má pro rok 2024 velké plány. Očekává letos například přes 100 tisíc přihlášených závodníků. I proto navýšil kapacitu pro 1/2Maraton Praha na 15 500 běžců. Nyní již vyprodaný závod, jehož běžecké pole průměrně tvoří více než...

Praha 1: Sport pro děti Na Františku

14. února 2024 v 07:54

Sportovní areál Na Františku pro děti a dospívající připravuje sportovní kroužky a letní sportovní kempy. V areálu se také až do února bruslí.

Poslední týden můžete bruslit na Letné

12. února 2024 ve 12:35

Na Letné se stále bruslí a kluziště bude v provozu do neděle 18. února, denně od 9 do 21 hodin.

Praha 1: Když fotbal pomáhá

5. února 2024 ve 12:40

Výstavu Jaromíra Bosáka najdete od 6. února na Malostranském náměstí.

Praha 1: Na Františku se bruslí i během jarních prázdnin

2. února 2024 v 06:40

Kluziště ve sportovním areálu Na Františku v Praze 1 je otevřeno i přes jarní prázdniny. Pokud to počasí dovolí, bude se bruslit a hrát hokej až do konce února.

CSOP Praha 15 přijme pečovatelku a zdravotní sestru

30. ledna 2024 ve 23:13

Centrum sociální a ošetřovatelské pomoci (CSOP) Praha 15 přijme pečovatelku a zdravotní sestru. Jedná se o práci na zkrácený úvazek. 

Bruslení za vysvědčení

30. ledna 2024 v 07:19

Děti, keré přinesou na Gutovku v Praze 10 v pátek 2. února vysvědčení, mohou zdarma bruslit.

Na kluzišti v Podolí se stále bruslí

29. ledna 2024 v 10:34

Praha 4 nabídla zájemcům na zimní období 2023/24 veřejné kluziště s technickým ledem. Je umístěno v areálu sportoviště Podolská a v provozu bude až do 29. února. O víkendech je kluziště plně určeno pro veřejnost, v pracovních dnech je dopoledne vyhrazeno pro školy a v odpoledních hodinách opět pro...

Bruslit můžete i v areálu Pražačka

25. ledna 2024 v 09:45

Zdejší syntetická ledová plocha bude v provozu až do 17. března a vhodná je spíše pro menší děti a začátečníky.

Další články
Nahoru