Dnes Sobota - dest 25°C
Zítra Neděle - oblacno 28°C
Sobota 13. 7. 2024
Svátek má Markéta
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Pražský sport

Dobročinná akce ve sportovním centru Koráb vynesla rekordní částku

První lednový víkend patřil v libeňském Sportcentru Koráb beachvolejbalu. Uskutečnil se tam jedenáctý ročník sportovně-charitativní akce Vyber si, vydraž si, zahraj si!, která prostřednictvím dražby podporuje dobročinné organizace z celé České republiky. Letos se za účasti mistrů světa Ondřeje Perušiče a Davida Schweinera podařilo vydražit rekordní částku 1 138 512 korun.

„Vybraná částka svědčí o tom, že beachvolejbal je v České republice na vzestupu. To je skvělé zjištění nejen ze sportovního hlediska, ale také z pohledu charitativních projektů, jako je právě akce Vyber si, vydraž si, zahraj si! Je úžasné, že se za jeden jediný večer podařilo na dobročinné účely vybrat částku přesahující jeden milion korun. Doufáme, že na tento počin dokážeme navázat i v příštích ročnících,“ shodli se Ondřej Perušič s Davidem Schweinerem.

Prostřednictvím on-line dražby bylo možné získat například podepsaný mistrovský dres Davida Schweinera, knihu podepsanou též jeho zlatým parťákem z Mexika Ondřejem Perušičem, speciální balíček Barbory Hermannové, podepsaný dres Anny-Marie Štochlové či podepsané míče všemi účastníky letošní akce. Zároveň si každý z účastníků mohl vydražit své místo v tradičním benefičním turnaji po boku některé z hvězd českého volejbalu.

Do turnaje se zapojili právě i Perušič se Schweinerem. Lépe si nakonec vedl prvně jmenovaný, který skončil na stříbrné příčce, když společně s Barborou Fremundovou ve finále nestačili na pár Frederica Ceracchi a Jakub Sepka.

 „Tato akce je naší srdeční záležitostí. Jejím prostřednictvím se snažíme naplňovat naše přesvědčení o tom, že společenské postavení úspěšných profesionálních sportovců, kteří jsou veřejně známými osobnostmi a vzory, by mělo mít určitý přesah, přínos a sloužit jako příklad pro ostatní,“ uvedli Perušič se Schweinerem, kteří se charitativní akce Vyber si, vydraž si, zahraj si! účastní pravidelně od roku 2016.

„Oba velmi dobře víme, jak se celá akce postupně budovala. Jsme rádi, že díky práci organizátorů a přispění celé naší beachvolejbalové komunity dnes může sloužit jako inspirace pro řadu dalších sportovních odvětví,“ doplnili s tím, že hlavní zásluha patří triu organizátorů – Martinu Tichému, Petru Voznicovi a Jindřichu Weissovi.

„Chtěl bych všem, kteří se do letošního ročníku zapojili moc poděkovat. Věřím, že se jednalo o krásnou tříkrálovou tečku za snovou sezonou pro český beachvolejbal,“ dodal za organizátory Jindřich Weiss.

Sportovně-charitativní akce Vyber si, vydraž si, zahraj si! se s výjimkou roční přestávky způsobené koronavirovou pandemií koná pravidelně od roku 2012. Během dosavadních jedenácti ročníků podpořila více než padesát dobročinných organizací celkovou částkou přesahující šest milionů korun.


Autor: red

Komentované prohlídky Slavia Musea a stadionu Fortuna Arena

11. července 2024 v 07:07

Nasát fotbalovou atmosféru můžete 17. a 24. července na komentovaných prohlídkách Slavia Musea a stadionu.

Přidejte se k Běhu proti násilí, začala registrace

10. července 2024 v 09:20

Případů násilí mezi blízkými lidmi stále přibývá. Často je ale obtížné domácí násilí odhalit a zůstává skryté za zavřenými dveřmi. Aby toto téma nebylo tabu, pořádá Středisko celostátních programů a služeb Diakonie ČCE již šestý ročník „Běhu proti násilí“. Jeho cílem je upozornit širokou veřejnost...

Kdo nastoupí ve finále letošní Speedway of Nations? Rozhodnou úterní a středeční semifinále

8. července 2024 v 16:22

Je rozhodnuto, jaké týmy budou startovat v letošních semifinále FIM Speedway of Nations, která proběhnou toto úterý a středu v britském Manchesteru a bude je živě přenášet Eurosport. O prvenství ve zkoušce týmových dovedností budou na National Speedway Stadium bojovat reprezentanti patnácti zemí....

Jóga v parcích Prahy 10 pokračuje i v červenci

5. července 2024 v 10:26

Úterky a čtvrtky od až do 26. září od 18:00 do 19:00 hodin patří lekcím jógy.

FESTKA pořádala symbolickou cyklojízdu z Prahy do Karlových Varů

29. června 2024 v 08:02

FESTKA, český výrobce špičkových kol se sídlem v Praze, letos již podeváté uspořádal každoroční cyklojízdu z Prahy do Karlových Varů u příležitosti zahájení Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary. Tato jízda oslavuje a vzdává symbolický hold jedinečné atmosféře klasického cyklistického...

Sportovní soutěž O Pohár Věry Čáslavské obhájila stejnojmenná škola

28. června 2024 v 06:49

Do letošního ročníku soutěž O Pohár Věry Čáslavské se letos zapojilo 4715 soutěžících dětí z 21 škol. Vítězem 6. ročníku Poháru Věry Čáslavské, celoročního seriálu sportovních soutěží a turnajů pro děti ze škol a víceletých gymnázií z Prahy 6, jsou sportovně nadaní školáci ze Základní školy Věry...

Českou unii sportu dál povede Miroslav Jansta

27. června 2024 v 07:19

Na 42. valné hromadě v Nymburce volili zástupci sportovních svazů a klubů nové vedení České unie sportu. Na pozici předsedy byl opět zvolen Miroslav Jansta, a to jednomyslně. 

Zdarma: Jóga na Kampě

21. června 2024 v 08:06

Cvičit můžete vždy v neděli v 17 hodin.

Mezinárodní den jógy na louce u Kuželkárny

20. června 2024 v 06:37

V Centrálním parku v Praze 13 se v pátek 21. června koná Den jógy.

Praha 2: Festival sportu pro Dvojku

19. června 2024 v 07:35

Přehlídka sportovních aktivit z městské části Praha 2 a okolí pro děti i dospělé se koná v pátek 21. června od 9 do 14 hodin v Sokole Královské Vinohrady. Vstup je zdarma.

Další články
Nahoru