Dnes Pondělí - dest 13°C
Zítra Úterý - obcasny-dest 14°C
Pondělí 5. 6. 2023
Svátek má Dobroslav
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Dobré víly pořádají online aukci vánočních dárků na pomoc dětem
Aukci podporují představitelé radnice. Foto: Praha 2

Dobré víly pořádají online aukci vánočních dárků na pomoc dětem

Obrazy, grafiky, fotografie a jiné věci věnované zajímavými osobnostmi můžete vydražit v internetové aukci, jejíž výtěžek pomůže dětem z dětských domovů.

V nabídce je například fotografie z natáčení Večerníčka na Střeše Lucerny od výherce Czech Press Photo Lukáše Bíby, fotografie z letního tábora Dobrých víl od umělecké fotografky Bet Orten, kniha Kmeny 90 od Vladimíra 518, limitovaný vinyl Toxique s podpisem Kláry Vytiskové, deska Tomáše Kluse s věnováním a další předměty. Online dražba nabízí i obrazy pěti autorů z dětských domovů nebo komentovanou prohlídku Novoměstské radnice či kostela Svaté Ludmily na náměstí Míru.

Zájemci se mohou zúčastnit aukce na https://aukce.dobrevily.cz od úterý 1. prosince až do neděle 13. prosince. „V následujícím týdnu připravíme vydražené předměty k předání, takže se dostanou pod vánoční stromečky vítězných dražitelů,“ slibuje Angelika Nevěřilová, zakladatelka Dobrých víl.

Partnerem aukce je městská část Praha 2, na jejíž Novoměstské radnici se měla aukce Dobrých víl konat. „Letos si bohužel společný večer nemůžeme užít vzhledem k protikovidovým opatřením. Dejte si s námi virtuální skleničku a udělejte radost sobě nebo někomu, koho máte rádi ‒ a pomozte tak dávat dětem to nejcennější, čas, pozornost a lásku,“ zve Jana Černochová, starostka Prahy 2.

„Dobré víly podporujeme. Jejich činnost je skvělou investicí i pro centrální městskou část v podobě primární prevence bezpečnosti a rizikové mládeže,“ doplňuje Michal Zuna, radní pro bezpečnost Prahy 2.

Výtěžek z aukce připadne neziskové organizaci Dobré víly, které pravidelně každý týden navštěvují děti z dětských domovů v Mladé Boleslavi, Novém Strašecí, Krnsku a Dolních Počernicích, pořádají pro ně víkendové pobyty, sportovní a kulturní akce, výlety do přírody a letní tábor.

„V loňském roce jsme vybraly skoro dvě stě tisíc korun,“ říká Angelika Nevěřilová. Taková suma umožní např. zajištění letního tábora pro děti ze tří dětských domovů. „Věřím, že i v současné situaci se najde spousta štědrých dárců, kteří si pořídí originální dárky a pomohou tak dětem,“ uzavírá zakladatelka Dobrých víl.


Autor: TZ, red

Štědrá bohoslužba na Veronském náměstí

23. prosince 2022 v 07:14

Bohoslužba se bude se konat venku na Veronském náměstí s následným rozdáváním dárečků a vánočního punče kolemjdoucím.

Betlémské světlo v kostele sv. Václava

22. prosince 2022 ve 21:12

Dnes převzala Monika Shaw Salajová – místostarostka Prahy 5 od skautů na Okrouhlíku Betlémské světlo a společně s farářem rozsvítila v kostele sv. Václava.

Praha 13: Česká mši vánoční ve Stodůlkách

22. prosince 2022 ve 12:51

V neděli 25. prosince uslyšíte Českou mši vánoční. Účinkuje Stodůlecký chrámový pěvecký sbor s hosty a orchestrem. Řídí Jiří Kubík.

Praha 6: Bruslení na zimním stadionu HC Hvězda Praha

22. prosince 2022 ve 12:34

Bruslit na zimním stadionu HC Hvězda Praha můžete i během svátků.  

Pro Betlémské světlo na Jižní Město

21. prosince 2022 v 18:19

Betlémské světlo je jedním z novodobých symbolů Vánoc, který vznikl v roce 1986 v Rakousku. Z Betléma se světlo letecky přepravuje do Vídně.  Odtud světlo rakouští skauti předávají do celé Evropy.

Pro Betlémské světlo na Okrouhlík

21. prosince 2022 v 10:09

Betlémské světlo doputovalo na Prahu 5 a přijít si pro něj můžete ve čtvrtek 22. prosince přímo ke skautům na Okrouhlík.

Praha 6 zve na poslední trh této sezóny

21. prosince 2022 v 07:05

Ve čtvrtek se koná na Kulaťáku úplně poslední trh této sezóny. Na místě bude zelenina nejen do bramborového salátu, pečivo, káva, občerstvení tak, jako vždy! Jediná změna se týká doby konání, kdy trhy začínají standardně v 8 ale končí až v 16 hodin.

Další články
Nahoru