Dnes Sobota - obcasny-dest 22°C
Zítra Neděle - polojasno 28°C
Sobota 25. 6. 2022
Svátek má Ivan
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Dobré víly pořádají online aukci vánočních dárků na pomoc dětem
Aukci podporují představitelé radnice. Foto: Praha 2

Dobré víly pořádají online aukci vánočních dárků na pomoc dětem

Obrazy, grafiky, fotografie a jiné věci věnované zajímavými osobnostmi můžete vydražit v internetové aukci, jejíž výtěžek pomůže dětem z dětských domovů.

V nabídce je například fotografie z natáčení Večerníčka na Střeše Lucerny od výherce Czech Press Photo Lukáše Bíby, fotografie z letního tábora Dobrých víl od umělecké fotografky Bet Orten, kniha Kmeny 90 od Vladimíra 518, limitovaný vinyl Toxique s podpisem Kláry Vytiskové, deska Tomáše Kluse s věnováním a další předměty. Online dražba nabízí i obrazy pěti autorů z dětských domovů nebo komentovanou prohlídku Novoměstské radnice či kostela Svaté Ludmily na náměstí Míru.

Zájemci se mohou zúčastnit aukce na https://aukce.dobrevily.cz od úterý 1. prosince až do neděle 13. prosince. „V následujícím týdnu připravíme vydražené předměty k předání, takže se dostanou pod vánoční stromečky vítězných dražitelů,“ slibuje Angelika Nevěřilová, zakladatelka Dobrých víl.

Partnerem aukce je městská část Praha 2, na jejíž Novoměstské radnici se měla aukce Dobrých víl konat. „Letos si bohužel společný večer nemůžeme užít vzhledem k protikovidovým opatřením. Dejte si s námi virtuální skleničku a udělejte radost sobě nebo někomu, koho máte rádi ‒ a pomozte tak dávat dětem to nejcennější, čas, pozornost a lásku,“ zve Jana Černochová, starostka Prahy 2.

„Dobré víly podporujeme. Jejich činnost je skvělou investicí i pro centrální městskou část v podobě primární prevence bezpečnosti a rizikové mládeže,“ doplňuje Michal Zuna, radní pro bezpečnost Prahy 2.

Výtěžek z aukce připadne neziskové organizaci Dobré víly, které pravidelně každý týden navštěvují děti z dětských domovů v Mladé Boleslavi, Novém Strašecí, Krnsku a Dolních Počernicích, pořádají pro ně víkendové pobyty, sportovní a kulturní akce, výlety do přírody a letní tábor.

„V loňském roce jsme vybraly skoro dvě stě tisíc korun,“ říká Angelika Nevěřilová. Taková suma umožní např. zajištění letního tábora pro děti ze tří dětských domovů. „Věřím, že i v současné situaci se najde spousta štědrých dárců, kteří si pořídí originální dárky a pomohou tak dětem,“ uzavírá zakladatelka Dobrých víl.


Autor: TZ, red

Vánočního setkání v klášteře se zúčastnily dvě stovky bezdomovců

26. prosince 2021 v 18:43

Lidem bez domova v Praze včera odpoledne lidé z křesťanské organizace Sant'Egidio rozdali dárky a vánoční pokrmy.

Praha 6: Česká mše vánoční

25. prosince 2021 v 07:59

Praha 6 zve na tradiční vánoční koncert v Kostele československé církve husitské dnes v 17 hodin.

Praha 9 rozdávala rybí polévku

24. prosince 2021 v 17:43

Po loňské pauze Praha 9 letos rozdávala tradiční rybí polévku. U stanice metra Vysočanská se ve středu rozdalo přes 1000 porcí. K dispozici byl i kuřecí vývar, nechyběl ani rybí čaj a sladký koláč.

Praha 1: Štědrý den na Střeláku

23. prosince 2021 v 11:12

Na Střeláku se bruslí i na Štědrý den od 10 do 16 hodin. Zavřeno bude pouze 25. prosince.

Vánoční program Zoo Praha. Děti na Štědrý den mají vstup za korunu

23. prosince 2021 v 08:14

Po celé vánoční svátky a Nový rok se mohou návštěvníci Zoo Praha těšit na program tradičních i mimořádných komentovaných krmení a setkání. Na Štědrý den mohou návštěvníci obdarovat zvířata donesením vhodného krmiva a děti mají vstup pouze za korunu.

Další články
Nahoru