Dnes Pátek - jasno 20°C
Zítra Sobota - bourky 20°C
Pátek 24. 5. 2024
Svátek má Jana
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Dobré víly pořádají online aukci vánočních dárků na pomoc dětem
Aukci podporují představitelé radnice. Foto: Praha 2

Dobré víly pořádají online aukci vánočních dárků na pomoc dětem

Obrazy, grafiky, fotografie a jiné věci věnované zajímavými osobnostmi můžete vydražit v internetové aukci, jejíž výtěžek pomůže dětem z dětských domovů.

V nabídce je například fotografie z natáčení Večerníčka na Střeše Lucerny od výherce Czech Press Photo Lukáše Bíby, fotografie z letního tábora Dobrých víl od umělecké fotografky Bet Orten, kniha Kmeny 90 od Vladimíra 518, limitovaný vinyl Toxique s podpisem Kláry Vytiskové, deska Tomáše Kluse s věnováním a další předměty. Online dražba nabízí i obrazy pěti autorů z dětských domovů nebo komentovanou prohlídku Novoměstské radnice či kostela Svaté Ludmily na náměstí Míru.

Zájemci se mohou zúčastnit aukce na https://aukce.dobrevily.cz od úterý 1. prosince až do neděle 13. prosince. „V následujícím týdnu připravíme vydražené předměty k předání, takže se dostanou pod vánoční stromečky vítězných dražitelů,“ slibuje Angelika Nevěřilová, zakladatelka Dobrých víl.

Partnerem aukce je městská část Praha 2, na jejíž Novoměstské radnici se měla aukce Dobrých víl konat. „Letos si bohužel společný večer nemůžeme užít vzhledem k protikovidovým opatřením. Dejte si s námi virtuální skleničku a udělejte radost sobě nebo někomu, koho máte rádi ‒ a pomozte tak dávat dětem to nejcennější, čas, pozornost a lásku,“ zve Jana Černochová, starostka Prahy 2.

„Dobré víly podporujeme. Jejich činnost je skvělou investicí i pro centrální městskou část v podobě primární prevence bezpečnosti a rizikové mládeže,“ doplňuje Michal Zuna, radní pro bezpečnost Prahy 2.

Výtěžek z aukce připadne neziskové organizaci Dobré víly, které pravidelně každý týden navštěvují děti z dětských domovů v Mladé Boleslavi, Novém Strašecí, Krnsku a Dolních Počernicích, pořádají pro ně víkendové pobyty, sportovní a kulturní akce, výlety do přírody a letní tábor.

„V loňském roce jsme vybraly skoro dvě stě tisíc korun,“ říká Angelika Nevěřilová. Taková suma umožní např. zajištění letního tábora pro děti ze tří dětských domovů. „Věřím, že i v současné situaci se najde spousta štědrých dárců, kteří si pořídí originální dárky a pomohou tak dětem,“ uzavírá zakladatelka Dobrých víl.


Autor: TZ, red

Nejkrásnější vánoční destinace světa? Podle amerického žebříku Praha

3. ledna 2024 ve 20:07

Česká metropole opět získala prvenství v americkém žebříčku nejkrásnějších vánočních míst na světě podle zpravodajského serveru U.S. News. Praha v něm předběhla evropské metropole Vídeň, Řím i Salcburk, lyžařský ráj Aspen nebo exotické Maledivy, které se umístily na...

Jakub Jan Ryba: Česká mše vánoční na Smíchově

24. prosince 2023 v 10:52

Koncert se koná v kostele sv. Václava na Smíchově, na Náměstí 14. října.

Kostel Pražského Jezulátka: Česká mše vánoční

24. prosince 2023 v 09:03

V kostele Panny Marie Vítězné a Pražského Jezulátka uslyšíte 25. prosince Českou mši vánoční. Karmelitská 15, Praha 1.

Hlavním nádražím v Praze zněla Rybova mše, uctila oběti střelby

24. prosince 2023 ve 04:43

Hlavním nádražím v Praze v sobotu opět zněla Česká mše vánoční Jakuba Jana Ryby. S ohledem na čtvrteční tragickou střelbu v budově Filozofické fakulty Univerzity Karlovy hudebníci letos mimořádně zařadili také skladby Lacrimosa z Requiem Wolfganga Amadea Mozarta a Modlitba pro Martu, vypustili...

Praha 1 bude rozlévat rybí polévku

23. prosince 2023 v 18:21

Sváteční rozlévání rybí polévky na Štědrý den 24. prosince se uskuteční od 11 hodin na Kampě a od 14 hodin na Václavském náměstí. Akci organizuje Praha 1, rozlévání se zúčastní starostka Terezie Radoměřská, místostarostka Kateřina Klasnová, místostarosta Tomáš Heres, radní Ivana Antalová a a...

Dnes: Rybí polévka u Edenu

23. prosince 2023 v 09:27

Dnes bude Praha 10 před nákupním centrem Eden od 11:00 servírovat rybí polévku do poslední porce.

Petřínská půlnoční

23. prosince 2023 v 09:11

Půlnoční mše v kostele sv. Vavřince na Petříně 24. prosince ve 24 hodin.

Praha 18: Na Štědrý den pro Betlémské světlo

23. prosince 2023 v 07:50

Na Štědrý den budou od 10 do 14 hodin rozdávat skauti ze střediska Athabaska u Úřadu městské části Praha 18 Betlémské světlo.

Štědrý večer na Chodově: Osamělí lidé oslaví Vánoce ve Westfield Chodov

23. prosince 2023 v 05:06

Na Štědrý den v poledne uzavře Westfield Chodov své brány zákazníkům. Chodby obchodního centra se následně promění ve slavnostní společenskou místnost, ve které proběhne už šestý ročník charitativní akce Štědrý večer na Chodově. Ke štědrovečerní tabuli zde usednou lidé, kteří by jinak strávili...

Jarmark v Panské

21. prosince 2023 v 10:35

Tradiční jarmark ve čtvrtek 22. prosince od 10 hodin na půdě SPŠST v Panské.

Praha 1 zve na rybí polévku

20. prosince 2023 ve 21:47

Zástupci Prahy 1 budou v neděli 24. prosince na dvou místech v historickém centru rozdávat kolemjdoucím rybí polévku. Od 11 hodin na Kampě a od 14 hodin v horní části Václavského náměstí na trzích.

Další články
Nahoru