Dnes Neděle - zatazeno 12°C
Zítra Pondělí - skorojasno 15°C
Neděle 17. 10. 2021
Svátek má Hedvika
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Dobré víly pořádají online aukci vánočních dárků na pomoc dětem
Aukci podporují představitelé radnice. Foto: Praha 2

Dobré víly pořádají online aukci vánočních dárků na pomoc dětem

Obrazy, grafiky, fotografie a jiné věci věnované zajímavými osobnostmi můžete vydražit v internetové aukci, jejíž výtěžek pomůže dětem z dětských domovů.

V nabídce je například fotografie z natáčení Večerníčka na Střeše Lucerny od výherce Czech Press Photo Lukáše Bíby, fotografie z letního tábora Dobrých víl od umělecké fotografky Bet Orten, kniha Kmeny 90 od Vladimíra 518, limitovaný vinyl Toxique s podpisem Kláry Vytiskové, deska Tomáše Kluse s věnováním a další předměty. Online dražba nabízí i obrazy pěti autorů z dětských domovů nebo komentovanou prohlídku Novoměstské radnice či kostela Svaté Ludmily na náměstí Míru.

Zájemci se mohou zúčastnit aukce na https://aukce.dobrevily.cz od úterý 1. prosince až do neděle 13. prosince. „V následujícím týdnu připravíme vydražené předměty k předání, takže se dostanou pod vánoční stromečky vítězných dražitelů,“ slibuje Angelika Nevěřilová, zakladatelka Dobrých víl.

Partnerem aukce je městská část Praha 2, na jejíž Novoměstské radnici se měla aukce Dobrých víl konat. „Letos si bohužel společný večer nemůžeme užít vzhledem k protikovidovým opatřením. Dejte si s námi virtuální skleničku a udělejte radost sobě nebo někomu, koho máte rádi ‒ a pomozte tak dávat dětem to nejcennější, čas, pozornost a lásku,“ zve Jana Černochová, starostka Prahy 2.

„Dobré víly podporujeme. Jejich činnost je skvělou investicí i pro centrální městskou část v podobě primární prevence bezpečnosti a rizikové mládeže,“ doplňuje Michal Zuna, radní pro bezpečnost Prahy 2.

Výtěžek z aukce připadne neziskové organizaci Dobré víly, které pravidelně každý týden navštěvují děti z dětských domovů v Mladé Boleslavi, Novém Strašecí, Krnsku a Dolních Počernicích, pořádají pro ně víkendové pobyty, sportovní a kulturní akce, výlety do přírody a letní tábor.

„V loňském roce jsme vybraly skoro dvě stě tisíc korun,“ říká Angelika Nevěřilová. Taková suma umožní např. zajištění letního tábora pro děti ze tří dětských domovů. „Věřím, že i v současné situaci se najde spousta štědrých dárců, kteří si pořídí originální dárky a pomohou tak dětem,“ uzavírá zakladatelka Dobrých víl.


Autor: TZ, red

V Libni si můžete hrát a pátrat po prvním českém vánočním stromku

23. prosince 2020 v 11:51

Praha 8 pořádá vánoční hru, ve které budete pátrat po prvním českém vánočním stromku. Hra vás zavede celkem na 11 míst Prahy 8, kde budete pomocí QR kódů dostávat otázky. Díky správným odpovědím doplníte tajenku a můžete se těšit i na malou odměnu.

Vánoce na dálku z Prahy 9 zvou na pohádku

21. prosince 2020 ve 22:48

Pro adventní čas připravila devátá městská část ve spolupráci s Divadlem Gong vánoční program. Vzhledem k epidemiologickým opatřením uslyšíte pohádku online.

Vánoce na dálku z Prahy 9

21. prosince 2020 ve 13:04

Pro adventní čas připravila devátá městská část ve spolupráci s Divadlem Gong vánoční program. Vzhledem k epidemiologickým opatřením uslyšíte koncert online.

Vánoce na dálku připravila Praha 9

18. prosince 2020 v 07:23

Pro adventní čas připravila devátá městská část ve spolupráci s Divadlem Gong on-line vánoční program. Vzhledem k epidemiologickým opatřením bude možné všechny programy sledovat online.

Praha 1: Ivan Hlas trio poslední den v roce

17. prosince 2020 v 06:43

Online stream poslední den roku 2020 bude patřit legendě. Těšit se můžete na Ivan Hlas trio.

Vánoce na faře: Louskáček

16. prosince 2020 ve 12:54

Promítání záznamu baletu P. I. Čajkovského Louskáček z Marinského divadla v Petrohradu v sobotu 26. prosince.

Libeňská vánoční hra

15. prosince 2020 v 19:37

Radnice Prahy 8 připravila pro malé i velké, pro rodiny s dětmi i jednotlivce dobrodružné pátrání po prvním českém vánočním stromku. Cílem hry je najít místo, kde přesně se v Praze objevil první vánoční stromeček. Jelikož se tak stalo právě v Libni v roce 1812, odehrává se hra v ulicích Libně...

Praha 8: Srdce Osmičky plní přání

15. prosince 2020 ve 12:45

Projekt Srdce osmičky pro seniory, rodiny a klienty sociálních služeb v Praze 8 připravila místostarostka Prahy 8 Vladimíra Ludková.

Další články
Nahoru