Dnes Pondělí - prehanky-snih 3°C
Zítra Úterý - obcasny-dest 3°C
Pondělí 29. 11. 2021
Svátek má Zina
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Dobré víly uspořádají na Novoměstské radnici aukci, dražit se bude umění i netradiční zážitky
4 listopad
Trhy
Děti z dětských domovů se díky Dobrým vílám dostávají i na zajímavé výlety. Foto: Facebook Dobré víly dětem

Dobré víly uspořádají na Novoměstské radnici aukci, dražit se bude umění i netradiční zážitky

4. 11. 2021
Nezisková organizace Dobré víly dětem slaví šesté narozeniny. Při této příležitosti organizace už tradičně pořádá benefiční aukci. Na Novoměstské radnici se budou 4. listopadu dražit netradiční zážitky, exkluzivní dárky a umělecká díla, jejichž autory jsou i děti v ústavní péči. 

Aukce proběhne pod záštitou Městské části Praha 2, starostky Jany Černochové a radního Michala Zuny. Výtěžek z aukce bude určen například na organizaci pravidelného doučování, výletů a táborů, kterými víly dětem pravidelně zpestřují běžný program.

Dobrými vílami se stává stále více osobností, což se naplno projeví v bohatosti listopadové aukce. Svá díla totiž do aukce věnovali výtvarník a hudebník Mikoláš Růžička, malíř Lukáš Miffek a fotografové Lukáš Bíba a Bet Orten. Profesionální cyklista Ondřej Cink nabídl společný trénink a pozvání na kafe. A Martin Žufánek do aukce daroval lahev ginu z limitované edice. Moderátorského postu se ujal už etablovaný vílák Jan Cina.

Městská část Praha 2 aukci nejen zaštiťuje, ale díky ní se bude dražit soukromá prohlídka Novoměstské radnice s jejím ředitelem Albertem Kubištou, soukromá prohlídka krytu Folimanka nebo vína z Grébovky. 

Zapojí se i děti

Malí umělci z dětských domovů do aukce věnovali pět maleb na plátně. A nebyla by to pořádná aukce bez kvalitního hudebního vystoupení. O to se letos postará klavírista Robert Ferenc. Životní příběh kluka z dětského domova po mnoho let nepřinášel nic moc veselého, nebýt ovšem klavíru. Nemilosrdný střet s rasismem ho dovedl na dno psychických sil, přesto coby hudebník, dosáhl úspěchů a dnes má na kontě své první album.

Díky výtěžku z aukce budou Dobré víly k pravidelným návštěvám v dětských domovech moci přidat organizaci táborů a výletů, kterých si děti tradičně vysoce cení. Nejen díky dlouhodobým podporovatelům, ale i těm, kteří krom dobrého skutku zatouží i po krásné fotografii nebo večeru na StarDance, mohou víly dále naplňovat svoje poslání – dávat dětem pozornost a lásku. „To, co děti prožily, neovlivníme. Ale chceme, aby uvěřily, že mohou být v životě šťastné,“ říká zakladatelka organizace Angelika Nevěřilová.

Do aukce je také možné zapojit se na dálku z pohodlí svého domova. Přenos bude probíhat na facebookových stránkách Dobrých víl a dražit se bude po telefonu skrze dobrovolníky. K této akci je potřeba se předem zaregistrovat.

Aukce se koná pod záštitou starostky Prahy 2 Jany Černochové a radního této městské části Michala Zuny. „Dobré víly investují svůj čas dětem v dětských domovech. Do domovů nepřiváží hračky. Věnují dětem čas, lásku a péči. Předávají jim zkušenosti, znalosti i dovednosti do jejich životů. Pro centrální městskou část Praha 2 je taková činnost zásadní. Zásadní pro oblasti primární prevence bezpečnosti," uvedl radní Zuna.

„Jsem ráda, že Praha 2 takovou akci podporuje a věřím, že se pro děti podaří získat co nejvíce peněz," podotkla starostka Černochová.

aukce-dobry-andel-2021


Autor: TZ, red

Vánoční market na Smíchovské náplavce. Stylové dárky, které potěší dvakrát

27. listopadu 2021 v 19:35

O víkendu 4. a 5. prosince můžete podpořit kreativce z dílny U jednoho stolu a koupit svým blízkým originální dárky od lokálních tvůrců a umělců.

ZRUŠENO: Adventní Jarmark u Matky Terezy

25. listopadu 2021 v 06:27 | Aktualizováno 26. listopadu 2021, 20:27

V Komunitním centru Matky Terezy v Praze 11 proběhne v sobotu 27. listopadu tradiční adventní Jarmark.

Praha 6 zve na farmářské trhy. Prezentace ambasád je zrušena

24. listopadu 2021 v 07:01 | Aktualizováno 26. listopadu 2021, 20:01

O prvním adventním víkendu se na farmářských trzích na Vítězném náměstí se svými vánočními zvyklostmi představí zástupci sedmi ambasád sídlících na Praze 6.

Česko balí krabice a sbírá dárky pro chudé děti

22. listopadu 2021 v 17:24

Diakonie ČCE, jeden z nejvýznamnějších poskytovatelů sociálních služeb v ČR, zahajuje jedenáctý ročník sbírky dárků pro děti ohrožené chudobou. Sbírka dárků v celém Česku začíná 22. listopadu a potrvá do 5. prosince, finanční sbírka Krabice online běží...

Novoměstský advent 2021

22. listopadu 2021 v 07:33

Letošní advent na Novoměstské radnici bude místem pro vánoční nákupy a odpočinek v samém srdci Nového města pražského.

Adventní trhy na Jiřáku

18. listopadu 2021 v 10:23

Na adventních trzích, které se konají od 28. listopadu do 23. prosince, si zakoupíte teplé nápoje, výborné jídlo, ale i krásné vánoční dárky pro své blízké.

Známky s Johnem Lennonem i bankovky fiktivních států najdete na veletrhu Sběratel

17. listopadu 2021 v 07:09

Veletrh, kterého se účastní několik desítek vystavovatelů z celé Evropy, nabídne možnost zakoupit raritní dárky nejen pro sběratele. Největší předvánoční sběratelská akce zaměřená na mince, bankovky, poštovní známky a další sběratelské zboží proběhne od 20. do 21. listopadu v hotelu Olympik...

Svatomartinské slavnosti na farmářském trhu Heřmaňák

9. listopadu 2021 v 10:13

Oslavy svátku svatého Martina – Svatomartinské slavnosti a pečená husa v sobotu 13. listopadu na farmářském trhu Heřmaňák na Řezáčově náměstí.

Art Book Fair. Prodejní veletrh zaměřený na literaturu o umění

9. listopadu 2021 v 06:55

Galerie hlavního města Prahy uvede první ročník Art Book Fair – knižního veletrhu zaměřeného na uměleckou a uměnovědnou literaturu. V průběhu dvou dnů nabídne platformu pro čtyři desítky vystavovatelů – galerie, umělecké školy, internetové portály, časopisy, nakladatelství, sběratele a především...

Bazar dětského oblečení a doplňků

5. listopadu 2021 v 10:35

V Komunitním centru svatého Prokopa se 6. listopadu koná bazar dětského oblečení a doplňků.

Daruj, swapuj, nakupuj. V sobotu Na Slupi

4. listopadu 2021 v 11:13

Sobota 13. listopadu od 13 do 19 hodin ve Stars Lovers & Friends, Na Slupi 17, Praha 2.

Benefiční swap pro celou rodinu

3. listopadu 2021 v 09:36

V sobotu 6. listopadu můžete vyrazit na Benefiční swap pro celou rodinu v Cafe Prostoru v Dejvicích. Na své si přijde každý člen domácnosti. Můžete odlehčit svému šatníku nebo ho obohatit o nové kousky, navíc částí vstupného přispějete na bezplatnou poradnu Aperio. Pro rodiče tu celý den bude...

Svatý Martin na Kulaťáku

1. listopadu 2021 v 06:52

Husí stehna, husí kaldoun, husí játra a mnoho dalších specialit od farmářů v sobotu 13. listopadu.

Další články
Nahoru