Dnes Středa - zatazeno 2°C
Zítra Čtvrtek - zatazeno 1°C
Středa 7. 12. 2022
Svátek má Ambrož, Benjamín
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Dobré víly uspořádají na Novoměstské radnici aukci, dražit se bude umění i netradiční zážitky
4 listopad
Trhy
Děti z dětských domovů se díky Dobrým vílám dostávají i na zajímavé výlety. Foto: Facebook Dobré víly dětem

Dobré víly uspořádají na Novoměstské radnici aukci, dražit se bude umění i netradiční zážitky

4. 11. 2021
Nezisková organizace Dobré víly dětem slaví šesté narozeniny. Při této příležitosti organizace už tradičně pořádá benefiční aukci. Na Novoměstské radnici se budou 4. listopadu dražit netradiční zážitky, exkluzivní dárky a umělecká díla, jejichž autory jsou i děti v ústavní péči. 

Aukce proběhne pod záštitou Městské části Praha 2, starostky Jany Černochové a radního Michala Zuny. Výtěžek z aukce bude určen například na organizaci pravidelného doučování, výletů a táborů, kterými víly dětem pravidelně zpestřují běžný program.

Dobrými vílami se stává stále více osobností, což se naplno projeví v bohatosti listopadové aukce. Svá díla totiž do aukce věnovali výtvarník a hudebník Mikoláš Růžička, malíř Lukáš Miffek a fotografové Lukáš Bíba a Bet Orten. Profesionální cyklista Ondřej Cink nabídl společný trénink a pozvání na kafe. A Martin Žufánek do aukce daroval lahev ginu z limitované edice. Moderátorského postu se ujal už etablovaný vílák Jan Cina.

Městská část Praha 2 aukci nejen zaštiťuje, ale díky ní se bude dražit soukromá prohlídka Novoměstské radnice s jejím ředitelem Albertem Kubištou, soukromá prohlídka krytu Folimanka nebo vína z Grébovky. 

Zapojí se i děti

Malí umělci z dětských domovů do aukce věnovali pět maleb na plátně. A nebyla by to pořádná aukce bez kvalitního hudebního vystoupení. O to se letos postará klavírista Robert Ferenc. Životní příběh kluka z dětského domova po mnoho let nepřinášel nic moc veselého, nebýt ovšem klavíru. Nemilosrdný střet s rasismem ho dovedl na dno psychických sil, přesto coby hudebník, dosáhl úspěchů a dnes má na kontě své první album.

Díky výtěžku z aukce budou Dobré víly k pravidelným návštěvám v dětských domovech moci přidat organizaci táborů a výletů, kterých si děti tradičně vysoce cení. Nejen díky dlouhodobým podporovatelům, ale i těm, kteří krom dobrého skutku zatouží i po krásné fotografii nebo večeru na StarDance, mohou víly dále naplňovat svoje poslání – dávat dětem pozornost a lásku. „To, co děti prožily, neovlivníme. Ale chceme, aby uvěřily, že mohou být v životě šťastné,“ říká zakladatelka organizace Angelika Nevěřilová.

Do aukce je také možné zapojit se na dálku z pohodlí svého domova. Přenos bude probíhat na facebookových stránkách Dobrých víl a dražit se bude po telefonu skrze dobrovolníky. K této akci je potřeba se předem zaregistrovat.

Aukce se koná pod záštitou starostky Prahy 2 Jany Černochové a radního této městské části Michala Zuny. „Dobré víly investují svůj čas dětem v dětských domovech. Do domovů nepřiváží hračky. Věnují dětem čas, lásku a péči. Předávají jim zkušenosti, znalosti i dovednosti do jejich životů. Pro centrální městskou část Praha 2 je taková činnost zásadní. Zásadní pro oblasti primární prevence bezpečnosti," uvedl radní Zuna.

„Jsem ráda, že Praha 2 takovou akci podporuje a věřím, že se pro děti podaří získat co nejvíce peněz," podotkla starostka Černochová.

aukce-dobry-andel-2021


Autor: TZ, red

Vánoční jarmark v RoSe

Dnes v 09:02

Senioři z pražské RoSy zvou na předvánoční sobotní jarmark. Zájemci, kteří mají chuť koupit drobné vánoční dárky a tím pomoci potřebným mohou přijít v sobotu 10. prosince od 14 hodin do velkého sálu Rezidence Rosa v Kobylisích. Čeká je sváteční atmosféra, dárkové předměty od drobných prodejců a...

Advent v Holešovické tržnici: Svařák & film, prodej vánočních stromků, kaprů a maličkostí pod stromeček

1. prosince 2022 v 06:26

Holešovická tržnice nabídne provoněný Advent, klidné nákupy i prostor pro setkání.  Každý čtvrtek od 18 hodin až do Vánoc se můžete těšit na promítání oblíbených vánočních klasik jako Láska nebeská nebo Sám doma, vychutnat si své oblíbené scény, ale i vynikající svařák z vinařství Kubík připravený...

VFN Praha pořádá dobročinný jarmark

28. listopadu 2022 v 10:19

Od 1. do 4. prosince v nákupním centru Westfield Chodov najdete obchod VFN plný zajímavých módních kousků. Celý výtěžek z prodeje oblečení, bot a doplňků putuje na canisterapeutické psy, kteří dělají radost pacientům na klinikách Všeobecné fakultní nemocnice v Praze.

Praha 11: Vánoční jarmark

28. listopadu 2022 v 07:54

KC Mezi Domy zve v sobotu 3. prosince od 10 do 17 hodin na Vánoční Jarmark. Nakoupíte originální rukodělné dárky a drobnosti.

Podzimní MINT Market v Pražské tržnici

24. listopadu 2022 v 09:58

MINT Market, trh s autorským designem a módou, oživí v pátek i v sobotu 25. – 26.listopadu holešovickou tržnici. Tentokrát se uskuteční v renovované Hale číslo 13, kde vyroste více než sto stánků nezávislých tvůrců.

Mariánské náměstí ožije předvánoční atmosférou

23. listopadu 2022 ve 22:42

Vánoce na Mariánském začnou v pátek 25. listopadu. V 11 hodin je slavnostně zahájí pražský primátor Zdeněk Hřib a čas do setmění, kdy se rozsvítí vánoční strom, vyplní kulturní program na pódiu.

Dobrý skutek ke světovému Dni štědrosti

21. listopadu 2022 v 08:55

Nadační fond Veolia se připojil ke světovému dni štědrosti a dobrých skutků a stal se součástí Giving Tuesday Česko.

Adventní jarmark u Matky Terezy v Praze 11

21. listopadu 2022 v 08:55

V sobotu 26. listopadu se v Komunitním centru Matky Terezy v Praze 11 koná od 10 do 18 hodin Adventní jarmark.

MINT Market opět v Praze

17. listopadu 2022 v 08:57 | Aktualizováno 30. listopadu -0001, 00:00

V pátek a v sobotu 16. a 17. prosince se do haly 13 v Pražské tržnici vrací trh s módou a designem – MINT Market. S sebou přiveze pestrou nabídku od více než 100 tvůrců a designérů z celé České republiky, Slovenska a Ukrajiny. 

Flora Pragensis: Vánoční prodejní výstava

17. listopadu 2022 v 08:46

Vánoční stromky, adventní věnce, svíčky, ozdoby a dekorace. Věci, bez kterých si většina českých domácností Vánoce neumí představit. Inspiraci, jak si letos vánočně vyzdobit domácnost, mohou lidé nasbírat na tradiční pražské předvánoční akci Flora Pragensis v areálu Střední odborné školy Jarov...

Trhy na Malostranském náměstí ve čtvrtek budou

16. listopadu 2022 v 05:55

Tento týden vychází trhy na sváteční den, kdy si připomínáme události 17. listopadu 1939 a 1989. 

Adventní trhy na Kulaťáku a jeden trh navíc

14. listopadu 2022 v 16:51

Adventní trhy na Kulaťáku v Praze 6 se budou od 26. listopadu konat vždy v sobotu od 8 do 14 hodin. Poslední sobotní trhy budou 17. prosince.

Svatomartinské slavnosti na Kulaťáku

11. listopadu 2022 v 08:21

Již tuto sobotu se můžete těšit na Svatomartinské slavnosti na Kulaťáku! Na trzích bude v sobotu bohatý výběr Svatomartinského vína a také tradiční Svatomartinské pohoštění.

Další články
Nahoru