Dnes Neděle - oblacno 23°C
Zítra Pondělí - obcasny-dest 20°C
Pondělí 5. 6. 2023
Svátek má Dobroslav
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Dobré víly uspořádají na Novoměstské radnici aukci, dražit se bude umění i netradiční zážitky
4 listopad
Trhy
Děti z dětských domovů se díky Dobrým vílám dostávají i na zajímavé výlety. Foto: Facebook Dobré víly dětem

Dobré víly uspořádají na Novoměstské radnici aukci, dražit se bude umění i netradiční zážitky

4. 11. 2021
Nezisková organizace Dobré víly dětem slaví šesté narozeniny. Při této příležitosti organizace už tradičně pořádá benefiční aukci. Na Novoměstské radnici se budou 4. listopadu dražit netradiční zážitky, exkluzivní dárky a umělecká díla, jejichž autory jsou i děti v ústavní péči. 

Aukce proběhne pod záštitou Městské části Praha 2, starostky Jany Černochové a radního Michala Zuny. Výtěžek z aukce bude určen například na organizaci pravidelného doučování, výletů a táborů, kterými víly dětem pravidelně zpestřují běžný program.

Dobrými vílami se stává stále více osobností, což se naplno projeví v bohatosti listopadové aukce. Svá díla totiž do aukce věnovali výtvarník a hudebník Mikoláš Růžička, malíř Lukáš Miffek a fotografové Lukáš Bíba a Bet Orten. Profesionální cyklista Ondřej Cink nabídl společný trénink a pozvání na kafe. A Martin Žufánek do aukce daroval lahev ginu z limitované edice. Moderátorského postu se ujal už etablovaný vílák Jan Cina.

Městská část Praha 2 aukci nejen zaštiťuje, ale díky ní se bude dražit soukromá prohlídka Novoměstské radnice s jejím ředitelem Albertem Kubištou, soukromá prohlídka krytu Folimanka nebo vína z Grébovky. 

Zapojí se i děti

Malí umělci z dětských domovů do aukce věnovali pět maleb na plátně. A nebyla by to pořádná aukce bez kvalitního hudebního vystoupení. O to se letos postará klavírista Robert Ferenc. Životní příběh kluka z dětského domova po mnoho let nepřinášel nic moc veselého, nebýt ovšem klavíru. Nemilosrdný střet s rasismem ho dovedl na dno psychických sil, přesto coby hudebník, dosáhl úspěchů a dnes má na kontě své první album.

Díky výtěžku z aukce budou Dobré víly k pravidelným návštěvám v dětských domovech moci přidat organizaci táborů a výletů, kterých si děti tradičně vysoce cení. Nejen díky dlouhodobým podporovatelům, ale i těm, kteří krom dobrého skutku zatouží i po krásné fotografii nebo večeru na StarDance, mohou víly dále naplňovat svoje poslání – dávat dětem pozornost a lásku. „To, co děti prožily, neovlivníme. Ale chceme, aby uvěřily, že mohou být v životě šťastné,“ říká zakladatelka organizace Angelika Nevěřilová.

Do aukce je také možné zapojit se na dálku z pohodlí svého domova. Přenos bude probíhat na facebookových stránkách Dobrých víl a dražit se bude po telefonu skrze dobrovolníky. K této akci je potřeba se předem zaregistrovat.

Aukce se koná pod záštitou starostky Prahy 2 Jany Černochové a radního této městské části Michala Zuny. „Dobré víly investují svůj čas dětem v dětských domovech. Do domovů nepřiváží hračky. Věnují dětem čas, lásku a péči. Předávají jim zkušenosti, znalosti i dovednosti do jejich životů. Pro centrální městskou část Praha 2 je taková činnost zásadní. Zásadní pro oblasti primární prevence bezpečnosti," uvedl radní Zuna.

„Jsem ráda, že Praha 2 takovou akci podporuje a věřím, že se pro děti podaří získat co nejvíce peněz," podotkla starostka Černochová.

aukce-dobry-andel-2021


Autor: TZ, red

Pink Bubble na Letišti Václava Havla

Včera ve 14:52

Letiště Václava Havla Praha otevřelo Pink Bubble Meditation Lounge. Speciální odpočinková místnost Nadačního fondu Pink Bubble se nachází přímo v Terminálu 1. 

Sobota: Na Kulaťák na trhy

2. června 2023 v 15:39

Sobotní trhy na Kulaťáku se konají od 8 do 14 hodin. Kromě tradiční nabídky se můžete těšit i na osvěžující ledové nápoje od The Tea Republic, Česko.  

Víkend s muškáty v botanické zahradě v Troji

25. května 2023 v 09:23

Botanická zahrada hl. m. Prahy na letošní rok opět připravila ve spolupráci se členy Specializované základní organizace Českého zahrádkářského svazu Pelargonie oblíbenou muškátovou burzu. Muškáty a další balkonové rostliny budou k vidění a k mání od pátku 26. do neděle 28. května v Horní zahradě...

Praha 6: Na farmářské trhy pro cibulky

19. května 2023 v 08:47

Cibuloviny získané při likvidaci jarních výsadeb ze záhonů na šestce jsou vyšlechtěny jako hybridy. To znamená, že v první generaci bohatě kvetou, následně tuto schopnosti ztrácejí, proto se neuskladňují pro další použití ve veřejné zeleni.

Branický knižní festival

12. května 2023 ve 21:21

Street festival knižní kultury v Praze 4 se koná v sobotu 10. června.

Jarní botanická burza

3. května 2023 ve 12:17

V Botanické zahradě Na Slupi se koná burza kaktusů, sukulentů, pokojovek i neobvyklých rostlin.

Růžový máj na náplavce

26. dubna 2023 v 17:48

Celkem 44 stánků, 25 vinařů, degustace růžových vín a klaretů, k tomu vhodná gastronomie, bohatý doprovodný program – to vše nabídne už 12. ročník festivalu Růžový máj. Ten proběhne 20. května na pravém břehu Vltavy na Rašínově nábřeží. 

Blešení v hale 13 Holešovické tržnice

26. dubna 2023 v 16:49

Blešení v sobotu 29. dubna bude mít dvě části: od 10 do 14 hodin halu 13 Holešovické tržnice zaplní Blešeníčko věnované dětskému sortimentu. Pro nejmenší bude připravena dětská zóna s hlídáním a pro větší Lemarket studio s upcyklačními workshopy.  

Farmářský trh na náplavce Rašínova nábřeží bude

21. dubna 2023 v 07:07

Povodňové nebezpečí pominulo a náplavka je opět přístupná. V sobotu 22. dubna se bude konat farmářský trh od 8 do 14 hodin.

V sobotu na Kulaťák na trhy

14. dubna 2023 v 11:09

Potraviny, květiny, sazenice, rukodělné výrobky, speciální léčebnou kosmetiku nebo čaje nakoupíte v sobotu 14. dubna na Kulaťáku v Praze 6. Od 8 do 14 hodin se konají Farmářské trhy.

Velikonoční dílny pro děti i dospělé

7. dubna 2023 v 09:44

V sobotu vezměte na trh na Kulaťáku i děti. pod odborným vedením si mohou uplést pomlázku.

Další články
Nahoru