Dnes Středa - jasno 22°C
Zítra Čtvrtek - jasno 25°C
Středa 18. 5. 2022
Svátek má Nataša
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Dobré víly uspořádají na Novoměstské radnici aukci, dražit se bude umění i netradiční zážitky
4 listopad
Trhy
Děti z dětských domovů se díky Dobrým vílám dostávají i na zajímavé výlety. Foto: Facebook Dobré víly dětem

Dobré víly uspořádají na Novoměstské radnici aukci, dražit se bude umění i netradiční zážitky

4. 11. 2021
Nezisková organizace Dobré víly dětem slaví šesté narozeniny. Při této příležitosti organizace už tradičně pořádá benefiční aukci. Na Novoměstské radnici se budou 4. listopadu dražit netradiční zážitky, exkluzivní dárky a umělecká díla, jejichž autory jsou i děti v ústavní péči. 

Aukce proběhne pod záštitou Městské části Praha 2, starostky Jany Černochové a radního Michala Zuny. Výtěžek z aukce bude určen například na organizaci pravidelného doučování, výletů a táborů, kterými víly dětem pravidelně zpestřují běžný program.

Dobrými vílami se stává stále více osobností, což se naplno projeví v bohatosti listopadové aukce. Svá díla totiž do aukce věnovali výtvarník a hudebník Mikoláš Růžička, malíř Lukáš Miffek a fotografové Lukáš Bíba a Bet Orten. Profesionální cyklista Ondřej Cink nabídl společný trénink a pozvání na kafe. A Martin Žufánek do aukce daroval lahev ginu z limitované edice. Moderátorského postu se ujal už etablovaný vílák Jan Cina.

Městská část Praha 2 aukci nejen zaštiťuje, ale díky ní se bude dražit soukromá prohlídka Novoměstské radnice s jejím ředitelem Albertem Kubištou, soukromá prohlídka krytu Folimanka nebo vína z Grébovky. 

Zapojí se i děti

Malí umělci z dětských domovů do aukce věnovali pět maleb na plátně. A nebyla by to pořádná aukce bez kvalitního hudebního vystoupení. O to se letos postará klavírista Robert Ferenc. Životní příběh kluka z dětského domova po mnoho let nepřinášel nic moc veselého, nebýt ovšem klavíru. Nemilosrdný střet s rasismem ho dovedl na dno psychických sil, přesto coby hudebník, dosáhl úspěchů a dnes má na kontě své první album.

Díky výtěžku z aukce budou Dobré víly k pravidelným návštěvám v dětských domovech moci přidat organizaci táborů a výletů, kterých si děti tradičně vysoce cení. Nejen díky dlouhodobým podporovatelům, ale i těm, kteří krom dobrého skutku zatouží i po krásné fotografii nebo večeru na StarDance, mohou víly dále naplňovat svoje poslání – dávat dětem pozornost a lásku. „To, co děti prožily, neovlivníme. Ale chceme, aby uvěřily, že mohou být v životě šťastné,“ říká zakladatelka organizace Angelika Nevěřilová.

Do aukce je také možné zapojit se na dálku z pohodlí svého domova. Přenos bude probíhat na facebookových stránkách Dobrých víl a dražit se bude po telefonu skrze dobrovolníky. K této akci je potřeba se předem zaregistrovat.

Aukce se koná pod záštitou starostky Prahy 2 Jany Černochové a radního této městské části Michala Zuny. „Dobré víly investují svůj čas dětem v dětských domovech. Do domovů nepřiváží hračky. Věnují dětem čas, lásku a péči. Předávají jim zkušenosti, znalosti i dovednosti do jejich životů. Pro centrální městskou část Praha 2 je taková činnost zásadní. Zásadní pro oblasti primární prevence bezpečnosti," uvedl radní Zuna.

„Jsem ráda, že Praha 2 takovou akci podporuje a věřím, že se pro děti podaří získat co nejvíce peněz," podotkla starostka Černochová.

aukce-dobry-andel-2021


Autor: TZ, red

Praha 1 zve na krajkářské a řemeslné trhy

13. května 2022 v 19:03

Tradiční trhy ZŠ nám. Curieových a Vzdělávacího spolku uměleckých řemesel Praha v sobotu 14. a v neděli 15. května.

Košířský dobrotrh: Bezplatný trh věcí a sousedské setkání

6. května 2022 v 09:10

V neděli 8. května a udělejte radost sobě nebo svým blízkým na bezplatném dobrotrhu. Najdete zde k rozebrání knihy, hračky, oblečení a obuv pro děti i dospělé a další věci do domácnosti a rostliny, které budou připraveny pro nové majitele.

Praha 6: Den matek na Kulaťáku

24. dubna 2022 v 06:36

První květnová sobota na trzích na Kulaťáku bude patřit maminkám. 7. května se uskuteční celodenní akce Den matek na Kulaťáku a vybrané stánky budou otevřené až do večera. Prosecca a vína z celého světa, sýrové speciality, paštiky, speciality středomořské kuchyně a...

Farmářské trhy u Anděla

22. dubna 2022 v 09:01

Praha 5 zve na Farmářské trhy u Anděla. Konat se budou vždy v pátek od 8 do 20 hodin.

Praha 5: Ze Smíchovské náplavky se stane grilovací zóna

18. dubna 2022 v 07:24

Na Smíchovské náplavce se v sobotu 23. dubna bude grilovat. Vstup je zdarma.

Bleší trh Ve Smečkách podpoří neziskovky a malé podniky

18. dubna 2022 v 00:00

Ve středu 27. dubna se od 10 do 20 hodin uskuteční  v ulici Ve Smečkách Bleší trh na podporu zdejších neziskových organizací a malých podniků. Mezi 17. a 19. hodinou bude program zpestřen vystoupením harmonikáře a bude připraven i zábavný program pro děti, aby si rodiče mohli v klidu...

Karlínské velikonoční slavnosti

16. dubna 2022 v 08:58

Karlínské velikonoční slavnosti, které proběhnou na Karlínském náměstí v neděli 17. dubna od 11 do 18 hodin. Těšit se můžete na jídlo a pití, stánky s velikonočním sortimentem, ale třeba i na květinové a bylinkové stánky.  

Velikonoční trhy na Kulaťáku

15. dubna 2022 ve 21:16

Velikonoční trhy, pomlázky, dekorace, kraslice, a kromě toho již u farmářů najdete sazeničky a první bylinky – koriandr, pažitku a další.

Velikonoce pro celou rodinu v Praze 3

14. dubna 2022 v 07:42

Velikonoce v Praze 3 nabídnou koncert vážné hudby, výtvarnou dílnu i putovní hru.

Velikonoční trhy čeká pestrý víkend plný zábavy

14. dubna 2022 v 07:21

Velikonoční víkend nabídne na trzích na Staroměstském náměstí pestrý program. Dospělí si užijí každý den zábavu v prostoru před velikonoční břízou, děti čekají kreativní dílny, které budou otevřené i na Velký pátek a Velikonoční pondělí. Chybět nebudou staročeské zvyky a tradice ani folklórní...

Praha 5 zve na Velikonoční trhy na Andělu

13. dubna 2022 ve 21:00

Od velkého pátku 15. dubna až do Velikonočního pondělí 18. dubna se od 8 do 20 hodin konají  tradiční trhy.

Velikonoce na Mariánském náměstí

7. dubna 2022 v 07:37

Letos poprvé se i Mariánské náměstí před Novou radnicí stane místem, kam si budete moci zajít pro tradiční velikonoční pomlázky, proutěné košíky nebo i dobroty či květiny.

Veletrh starožitností na Novoměstské radnici

6. dubna 2022 v 10:54

Čtyřdenní prodejní veletrh Antique pořádá Asociace starožitníků České republiky 21. – 24. dubna.

Další články
Nahoru